Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
MURAT ÇELİK

12 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 04:01
BUR » C1.06. Turan Emeksiz (Güzelyalı'ya Verilen) Vapuru, Restorasyon ve Turizm Amaçlı Çalışma

Arkadaşlar gemi restaurant olarak kullanılması amaçlanan Turan Emeksiz vapuru dün itibariyle Güzelyalıya gelmiş bulunmakta... bütün Bursaya hayırlı olsun diyorum... saygılar...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ali Melih Atafırat

12 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 16:22

Merhabalar

Turan Emeksiz restoran olarak kullanılmak üzere Güzelyalı(Mudanya) belediyesine satılmış. Gemi de dün Mudanya'ya gelmiş. Artık gemiyi bir sürü zevksiz ilavelerle gemi olmaktan çıkarırlar. Bari içlerinden bir tanesini orijinal hali ile saklayabilseydik!!.

Selamlar

Ali Melih Atafırat

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pts 25 Tem 2005, 09:54

Murat Üstadımızın siteye gönderdiği üstteki resimlerdeki "Turan Emeksiz" adlı İstanbul Şehirhatları Vapuru, işletmenin elindeki son Glasgow tipi vapurdu (3 kardeşi, 1 ay kadar önce emekliye ayrılmışlardı) Şehirhatlarının "A" tipi vapurlarından olup, 1961'de Gowen Glasgow Tezgâhları'nda inşa edilmiştir. 781 groston ve 14-15 deniz mili hız yapabilen gemi, 1952 (kış kapasitesi: 1597) yolcu taşıma kapasitesine sahipti. 70 metre uzunluğunda, 14 metre eninde olup, 3 metre su kesimi mevcuttur...

Vapurun bundan sonraki hayatının da, başta Murat Bey olmak üzere, diğer Güzelyalılı WOW'cular tarafından takip edilmesi ve fotoğraflanması en büyük arzumuzdur...

Akın KURTOĞLU

mordehay kohen

11 yıl önce - Pts 25 Tem 2005, 13:52

inşallah samsun belediyesini örnek alırlar dışarıdan vapur orjinalliğini korur
AMAN BACASINDAKI LOGOYU SOKMESINLER RENGINI DEGISTIRMESINLER
ALPER EVET BUYUK YAZIYORUM BU SEFER KASTEN SANKI BAGIRIYORMUSUM GIBI
yoksa yazik olur vapura ve gördügüm gibi t.d.i veya ido kim yetkili ise söz konusu
bu vapurlar onarılip çalışmaya devam edeceklerdi ama sözlerinde durmadılar
içimden ağlamak geliyor sanki benden bir parça kopmuş gibi 9 yaşındaiken bu 9
kardeşlerin kanlıca ve kuskuncuk 1961 senesinde ilk olarak limana girişlerini dün gibi hatırliyorum

fatih kocaoglu
11 yıl önce - Pts 13 Şub 2006, 20:30

Kadiköy Türk Balondan Tdi Turan Emeksiz

(+)

(+)

(+)

Alıntı golios.com

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 20 Nis 2006, 05:45

"Turan Emeksiz" geçen yaz Güzelyalı'ya gitmişti. Bir daha da ses-seda çıkmadı bu vapurdan. Akıbeti hakkında taze bilgisi olan kimse var mı?

Akın KURTOĞLU

ali çolakoğlu
11 yıl önce - Prş 20 Nis 2006, 09:53
turan emeksiz

60 ihtilalinde
ölen
öğrencinin
ismiydi sanırım

9 kardeşin
resimleri
biraraya
getirilebilirmi
paşabahçe-dolmabahçe-fenerbahçe
turan emeksiz
gerisini unuttum

[İki mesaj birleştirilmiştir... Akın KURTOĞLU - Cum 21 Nis 2006, 20:33]

Cem Telgeren
10 yıl önce - Sal 05 Eyl 2006, 00:20

Güzelyalı da bağlı duran vapur ile ilgili bir ayrıntı öğrendim. Paylaşmak istiyorum:

Bu vapur Yenikapı Güzelyalı Hızlı Feribotu sefere başladığında feribot iskelesine bağlanıp restaurant-kafeterya ve düğün salonu olarak hizmet verecekmiş. Bence olumlu bir düşünce. Vapuru bu şekilde hizmete sunmak için Güzelyalı Belediyesi, feribot iskelesi inşaatının bitmesini bekliyormuş.

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Prş 07 Eyl 2006, 05:58

Alıntı:
...restaurant-kafeterya ve düğün salonu olarak hizmet verecekmiş.

"Düğün salonu" olarak kullanmasalar daha iyi olacak gibime geliyor. Çünkü böyle özel bir geminin bacasının tepesinden havaî fişek atılması ve salonlarında vapurun kendine özgü ambiansının kaldıramayacağı curcunalara sahne olması, maalesef pek de hoş bir görüntü vermeyecektir.  

Akın KURTOĞLU

Ali Melih Atafırat

10 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 01:37
SS Turan Emeksiz Güzelyalı balıkcı barınağında

SS Turan Emeksiz Güzelyalı balıkçı barınağında Tuzla gemisi ile beraber bağlı duruyor. Gemi oldukca bakımsız. Üst ve arka güvertedeki tahta kanepeler sökülmüş. Dış sacları da paslanmaya başlamış. Eğer yakında bir bakım görmezse olduğu yerde çürüyüp gidebilir.  Son resimlerini gönderiyorum.

Selamlar

Ali Melih Atafırat

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara