Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kadir Özmen
12 yıl önce - Sal 04 Nis 2006, 22:24
İzmir Çeşme-Alaçatı Havaalanı

Merhaba.
Çeşme Alaçatı'da havaalanı yapıldığı doğru mu? Biraz araştırdım ama internette yapıldığına dair  yada hangi firmanın yaptığını bulamadım. Uzaydan gözüken kadarıyla bi havalanına benzer bişey buldum.

erhanthunder
12 yıl önce - Pzr 09 Nis 2006, 23:36

doğru bulmuşşsun.Ora tam da havaalanın yeri ama yer sorunlu olduğu için ve işletme olrak pek mantıklı bir yatırım olmadığı için sanırım sadece öyle duruyor.

VolkanAtalay
12 yıl önce - Pzr 09 Nis 2006, 23:42

yahu seaside ın dibi yahu eğer orayı düzleşitirip  terminal yapıp otoyola bağlasalar ..oh oh istanbullular yaşadı valla

Kadir Özmen
12 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 18:36

Bence yapılırsa süper olur. Alcatıda surf yapanlar artık inen uçakları seyrederler.
Uluslarası havaalanı olsa keşke ozaman turistler direk oraya inerler. Bu havaalanı yapılana kadar 2030 olur. biz göremeyiz.

erhanthunder
12 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 19:54

nasıl ya ?
daha izmir havaalanı yeni yapıldı buraya yapılacak havaalanı ancak istanbulluların araç kiralama ve 90 km yol gitmesini engeller.İstanbullular ne kadar sabiha gökçeni kullanıyorlar bilen varmı?tutup da enerjimizi böyle şeylere harcamaktansa hem izmire hem ege bölgesine yarar sağlayacak yatırımlar isteyelim lütfen...

evrim35
11 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 21:55

Şayet İzmir Expo'yu alırsa ikinci bir havaalanına ihtiyaç olacak gizi gözüküyor. Çeşme'nin turizminin canlandırılması ihtiyacı apaçık olduğuna göre Alaçatı'ya havaalanı desteklenmesi gereken bir fikir bana kalırsa. Alaçatı'ya müthiş koyları seyrede seyrede indiğimi hayal ediyordum da, hoş olur gerçekten  

VolkanAtalay
11 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 00:10

ozaman çiğlide ki devreye girer arkdaşlar daha mantıklı askeriye azcık izin veriri yaparlar 5 milyonluk terminal ok işte her ki yakada havalanı

ozgurok
11 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 15:49

ama Expo alanı URla Yarımadası'nda olursa??

Çeşme daha iyi bir seçenke değil mi?

erhanthunder
11 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 15:55

Çeşmeye yapıldı diyelim peki sonra ne oalcak???
Bugün  istanbulda ikinci havaallanın durumu ortada???canlandırmak için neler yapılıyor.Üstüne birde izmir terminal yeni tamamlandı.Ne gerek var.Urla havaalanından sadece 30 dakika uzaklıkta.O havallanın yapılması yerine Adnan menderese ek bir pist yapılması bence çok daha mantıklı.
Yada turizm açısından sadece istanbul tvlerinin poh pohlamasıyla biryerlere gelen çesmenin yeşillendirilmesine kullanılsın.
Olmadı Expo yu elimize yüzümüze bulaştırmadan son güne bırakmadan yapabilmek için kaynak olarak kullanılsın.(bkz.universiad)
Ekonomik değeri olmayan bir yatırım olur.

EnderYıldırım
11 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 17:27

Arkadaşlar İzmir'de yapıcak Expo' nun Çeşme' yle ne alakası var. Havalimanı yapılacaksa tabiki İzmir' in merkezinde yapılır. Zaten bunun için Çiğli tarafları öngörülüyor. Belki yeri değil ama ben Expo' nun Urla' da değilde İzmir' de yapılması taraftarıyım. Dünyaya açılacak yer burası, geri kalmış ve gelişmesini istediğimiz yer de burası. Bu sayede İzmir yenilenecek, yatırım yapılacak.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege