Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Tolga KANDEMIR

14 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 23:10
Dikencik Country ve Green Park'ta ki çalışmalar devam ediyor...

(+)

(+)

(+)

(+)

SABRİ BİLGİN
14 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 14:00

Green Park Dikencik Evleri bitince aşağıdaki fotolardaki gibi olacak.  

Tolgaryus
14 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 14:33

Bu ve benzeri projelerin depremsellik açısından, imalat esnasındaki kalitesi hakında malesef ciddi endişelerim var.Çok yakından izlediğim inşaatlarda ciddi kaba inşaat problemleri var.İnşaat sektöründeki patlama, bir teknenin yelkenine dolan rüzgardan farklı olmalıdır.
Bu şekilde sektör büyümesinin ,ekonomi açısından yüz güldürdüğünü söylemek yanlış olmaz.Ancak büyüme sancısı çekmeden birden patlayan inşaat sektöründe unutulan deprem risklerinin fazla göz önünde bulundurulmadığını düşünüyorum.Kağıt üzerinde şartnamelerin ağırlaştırıldığı,proje emniyetlerinin arttırıldığı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.İş şantiyelerde yapılan imalata gelince aynı hassasiyetlerin uygulanmadığını üzülerek görüyorum.
Bir başka konu olarak çalışanların güvenliği açısından iş güvenlik tedbirleri hiç uygulanmıyor.

Küçük bir gözlem yapın;
1-Dökülen betonlarda,beton yüzeyinde demirleri görüyor musunuz?
2-Beton yüzeylerinde ,dalmaçyalı deseni gibi renk farklılıkları görüyor musunuz?(tamir edilen beton yüzeyinin görüntüsü)
3-Demir döşenirken,beton dökülürken baktığınız şantiyede yapılan çalışmada işçilerin başında mühendis olduğunu düşündüğünüz kişiler görüyor musunuz?
4-İşçilerde baret görüyor musunuz?(olmazsa olmaz koruyucu malzemedir)
5-İşçilerin cambaz gibi yüksek yerlerde dolaştığını,küçük bir baş dönmesi ile hiç bir yere tutunamadan düşebileceği noktalarda çalıştıklarını görüyor musunuz?
6-Hala kara kalıp dediğimiz tahtalarla mı inşaat yapılıyor?(aslında kontraplak yada saç kalıplarla çimento şerbetinin sızmadığı sistem yapılmalı)

Hangisine evet diyebiliyorsunuz?

gokcensoy
14 yıl önce - Pts 11 Eyl 2006, 17:38

merhaba. balattaki bu iki proje hakkında biraz araştırma yapınca öğrendiklerimi burada sizlerle paylaşmak isterim. Öncelikle:
1)Dikencik ailesinin arsaları üzerinde planlandıkları için her iki projenin adı da "Dikencik" ile başlıyor.

2)Dikencik Greenpark evlerinin inşaatı ben ziyaret ettiğimde henüz başlamamış idi, arazi üzerinde blokların yapılacakları yerlerini işaretlemişler, o kadar. Hemen yakınında yükselmekte olan inşaatlar ise Greenpark evleri değil Dikencik Country adıyla satışa sunulan apartmanlar imiş (Oysa, Sabri Bilgin arkadaşımız Dikencik Country'nin sadece villalardan oluştuğunu belirtmişti). Bu apartmanlardan oluşan site 88 daireden mütevellit 4 katlı 11 bloktan oluşacakmış, ben gördüğümde 2 bloğun çatısı kapanmak üzere idi. Bu apartmanlar, projenin villalarla komşu 2. etap inşaatıymış, önümüzdeki yıl da sonlanacakmış.

3)Tolga Kandemir arkadaşımızın gönderdiği resimler de olmayan Greenpark evlerine değil,  Dikencik Country (UMİ İNŞAAT) 1. etap'a ait. Ayrıca 3. fotoda gözüken beyaz sıra evler  de bu dikencik projeleriyle tamamen alakasız bir kooperatif inşaatıymış.

4)Açıkçası Sönmez'in başlamamış evleri ile ilgili bu kadar reklam yapılırken (ben de bu reklamların etkisiyle balat'a gittim, o ayrı   ) çoktan bitmiş 55 villalık hakikaten muhteşem bir site ve bir bölümü tamamlanmış 2. etap blokların yapımcısı olan UMI inşaat'ın (sahibi Uğur Özcan imiş) bu kadar sessiz sedasız olmasını garipsedim. Satış yetkilileri "biz reklam değil inşaat yapıyoruz, reklamımızı da tamamlanmış inşaatlarımız yapıyor, " dediler. Ama yanıldıkları şey şu: yaptıkları inşaatları da, çoğunluk reklam yapanın sanıyor!

En son gokcensoy tarafından Pts 11 Eyl 2006, 18:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

gokcensoy
14 yıl önce - Pts 11 Eyl 2006, 17:58

Dikencik Country 1. etap villalarının bitmiş hali.  Bir süredir villalarda oturanlar bile varmış. İçim gitti doğrusu, dayanamayıp 2 sefer gezdim siteyi. Ne diyeyim....Paranın gözü kör olsun!

sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA