Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
SABRİ BİLGİN
14 yıl önce - Sal 04 Nis 2006, 15:31
Green Park Dikencik Residence

Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, Umut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hazır ve Alessa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Lakerta; Ergun ve Edip Dikencik ile kardeşleri Tülin Terzioğlu'nun Geçit Balat Köyü mevkiindeki 100 dönümlük arazisinde yeni bir konut projesini hayata geçirmek için anlaştı. İlk etapta 250 aileye konforlu ve doğayla iç içe bir yaşam vaat eden Green Park Dikencik Projesi; Bursalılar'a, süpermarket, kreş ve benzeri sosyal alanları, fitness center, tenis kortu, mini golf, voleybol, basketbol, yürüyüş ve koşu parkurları gibi sporların yapılabileceği alternatif bir alan vaat ediyor.

Tekstilden enerjiye, bilişimden turizme binlerce kişiye oluşturduğu istihdam ve ülke ekonomisine sağladığı katma değerle, Türkiye'nin önde gelen holdingleri arasında bulunan Sönmez Holding, son dönemde yapı ve inşaat sektöründe birbiri ardına gerçekleştirdiği projelerle de dikkat çekiyor.

Yakın bir geçmişte, "Bursa'da Zaman"ın büyülü keyfini, Crystal Park Recidences Akıllı Bina İşletim Sistemi ile 130 seçkin aileye sunan Sönmez Turizm Emlak Tekstil ve Eğlence Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, bu kez, üçlü ortaklık yoluyla, aynı büyülü atmosferin bir benzerini, Bursalılar'a sunuyor.

Balat Ormanı ile yeni açılan çevre yoluna cepheli, 100 dönümlük arazide hayata geçirilecek olan Green Park Dikencik Projesi'ne arazi sahipleri Ergun ve Edip Dikencik kardeşler ile Tülin Terzioğlu'nun oluruyla başladıklarını anlatan Umut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hazır, "İçinde, bahçe dubleksleri ile çatı dublekslerinin bulunacağı konutlar, Bursalılar'a konforlu bir yaşamın kapılarını aralayacak. Yeşil alanların, bolca bırakıldığı projede klasik ile modern yapı tarzları aynı konseptte kullanılacak. Satışlar, mayıs ayında başlayacak" dedi.

Göz kamaştıran proje

"Bursa ve muhteşem Uludağ manzaralı Green Park Dikencik konutları; kentin gürültü ve karmaşasından uzak, yaşamı hissetmek, doğayı paylaşmak isteyen ailelere seçkin donanıma sahip 150-300 metrekare arası konutlarda yaşama davet ediyor. Akıllı ev sistemi altyapısı verilen konutlarda özellikle bahçe ve çatı dubleksleri ön plana çıkarılmaktadır. Projede kapalı ve açık otopark, sosyal tesisler, aktif spor dallarını öne çıkaran spor kompleksi, yüzme havuzu yer almaktadır. Projede çocuklar ve gençler için aktivite alanları düşünülerek projelendirilmiştir. Green Park Dikencik, doğanın içerisinde yaşama dair tüm beklentileri karşılayan bir projedir. Mayıs ayı içerisinde satışa sunulacak konutlar, country yaşam tarzını özleyen Bursalılar'a yanıt verecek ilk projedir. Bursa'nın ilk residans projesine attığımız imza gibi bu projemizde ilkleri içerisinde taşıyan seçkin bir yaşam merkezi oluşturacaktır. Talep edenlere sunacağımız banka işbirlikli ödeme planları ile de Bursa'da kaliteli ve güvenceli konut gereksinimi olanlara sürekli kazandıran bir yatırım imkanı sunuyoruz."

M.Özgür
14 yıl önce - Sal 04 Nis 2006, 15:44

ismi benziyor ama http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=22610 adresindeki projeden farklı bişeymi proje? bana sanki aynısıymış gibi geldide Aslında daire sayıları tutmuyor. link verdiğim yerde 88 daireden bahsetmiş ama burda 250 aile barınacak demişler. Belkide sadece ismi ayndır

Batur

14 yıl önce - Sal 04 Nis 2006, 17:09

Alıntı:
ismi benziyor ama http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=22610 adresindeki

M.Özgür yukarıda verdiğin linkteki projeden farklı bir proje bu. Zaten ben orada Sönmez'in bir sonraki projesini Balat bölgesinde yapacağından bahsetmiştim. Bu haberden anlaşıldığına göre aldığım duyum doğruymuş

SABRİ BİLGİN
14 yıl önce - Çrş 05 Nis 2006, 15:30

Alıntı:
ismi benziyor ama http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=22610 adresindeki projeden farklı bişeymi proje?

Evet Özgür ,bu proje tamamen farklı.İkisinin ortak özellikleri adlarında dikencik geçmesi ve Balat'ta inşa edilmeleri.Senin dediğin proje Dikencik Country, özel bir şirket tarafından villa tipi şeklinde inşa edilirken;Green Park Dikencik, Sönmez Holding'in Crystal Park'tan sonraki residence tipi konut projesi.

Bizim halkımız anlamaz öyle Green Park'tan,Country'den falan;direkt olarak Dikencik derlerse çık işin içinden çıkabilirsen. Neyse ki her ikisi de aynı yerde de yanlış Dikencik'e giden doğrusunu bulmak için çok uğraşmayacak.

Son zamanlarda Bursa'da toplu konut projeleri oldukça hızlandığından karıştırılmaması amacıyla buraya hepsini tek tek yazmak istiyorum:

Green Park Dikencik >  Balat  > residence > Sönmez Holding

Crystal Park > İzmir Yolu > residence  > Sönmez Holding

Dikencik Country >  Balat  > villa tipi   > Umi İnşaat & Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ottomanors > Yalova Yolu > Sinpaş

TOKİ > Yiğitler

TOKİ > Akçağlayan

TOKİ > Hasanağa

TOKİ > Yunuseli

TOKİ > Hamitler

TOKİ > Fomara'daki dört mahalle (sanırım buraya eklenebilir.)

Bunlar kesinleşenler.Bir kısmına başlandı bile.Bunların dışında Osmangazi ve Yıldırım Belediye'lerinin birkaç yerde daha yer aradıkları ve yeni toplu konut projelerine imza atacakları biliniyor.Sönmez Holding'te yatırımlarını birkaç yeni projeyle daha sürdürebilir.

SABRİ BİLGİN
14 yıl önce - Cum 19 May 2006, 17:53

Sönmez Holding ortaklığı CAB Yapı Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından yapılacak Green Park Dikencik Evleri,basına tanıtıldı.

Green Park Dikencik Evleri,50 bin m2 yeşil alan içinde,10 bin m2 taban alanlı,24 adet 5 katlı çok özel bloklardan oluşuyor.Dairelerin büyüklükleri 150 ile 260 m2 arasında çok çeşitli olup,bahçe dubleksi ve kat dubleksi tiplerinde ise büyüklük 360 m2' kadar çıkıyor.Doğa ve konfor iç içe olacak,aynı zamanda şehre ulaşımı da oldukça kolay.

Toplam 600 daireden oluşan projede, ilk etapta 244 konut yapılacak.Bunların inşaatı ve satışı bittikten sonra,geriye kalan 350 konutun yapımına başlanacak.Dairelerin m2'si bin ile bin 100 avro arasında değişmektedir.Konutlar Avrupa kalitesinde yapılacaktır.İlk etapta yapılacak 244 konut 20 ayda tamamlanacak ve yaklaşık 40 milyon dolara mal olacak.

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA