Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Sizce Ankara'da cadde ve sokakların zeminlerinin bozulma nedeni nedir?
Asfaltın kalitesiz oluşu 18.7%  18.7%  [73]
Belediyenin kalitesiz oluşu 31.3%  31.3%  [122]
Karla mücadelede yanlış tekniklerin kullanılması 9.0%  9.0%  [35]
Hepsi 41.0%  41.0%  [160]
Toplam Oy : 390

f.sonat

13 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 00:39
ANKARA'DA belediyelerin göz boyama hizmetleri

Ankara'da neredeyse tüm halkın şahit olduğu belediyelerin sadece ''biz çok iyi çalışıyoruz'' gündemini yakalayabilmeleri için normal işe yarar bir yapıyı yıkarak gereksiz yere yeniden düzenleyerek boşa harcanan paralara nedense hiçbirimiz ''bu nasıl bir iş?'' sorusunu soramıyoruz.
   Örnek olarak Etimesgut-Sincan Yolunda 6 ayda bir orta refuj banketler ve kaldırımlar sürekli yıkılır yapılır ancak en önemli ihtiyaç olan asfalt birtürlü onarılmaz yada yenilenmez.bugün binlerce aracın geçtiği bu anayol köy yolunu andırmaktadır.
  Nedense belediyeler kaldırım ve banket çalışması yaparken (ara sırada asfalt yaması) yoğunluğun az olduğu hafta sonu yerine yoğunluğun en fazla olduğu pazartesi ve cuma günleri bu işleri yapmaktadır.

Ömer KUTLU
13 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 00:52

Burda bir düzeltme yapmak istiyorum sadece sizin söylediğiniz yol değil Ankaranın büyük bir bölümünde yolların asfaltları kötü durumda yama bunlara çare değil.Ama belediye bir takım kuruluşlara yardım olsun diye sürekli olarak asfalt yenilemesi veya yeni asfalt yapıyor.Birde tabelasını koyuyor."Buranın asfalt büyükşehir belediyesi tarafından yapılmıştır."Zaten sen hizmet vermelisin bu tabelanın anlamı nedir.Bir türlü anlam veremedim gitti.Amaç hizmet vermekse böyle yapılmaz.

f.sonat

13 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 01:03

tamamen duygusal galiba  
herzaman amaçları nedense reklam olmuştur.ama sanırım 2003 yılıydı Erzurumdaydım ve şubat ayında 2 metreyi aşkın kar yağdı.şehirde hayat tamamiyle durdu otobüs ve kamyonlar hariç hiçbir araç karlardan dolayı gözükmüyordu.belediye zarar olarak 30 trilyon göstermişti ancak ödenekten 400 milyar gibi bir rakam gelmişti.Erzurum Büyükşehir Belediyesi tabiki reklamını yaptı kar temizliği çalışmalarında ama yaptığı reklam benim çok hoşuma gitmişti ve gururlanmıştım.
 ''AZİM VARSA ÇÖZÜMDE VARDIR-ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ''

Erdem Çakmak
13 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 17:11

Gerçekten yamalardan bıktık.. Her yer çukur dolu.. Anıttepe'de Gençlik Caddesi'nde kazan gibi bir çukur vardı.. Yaklaşık 7-8 aydır duruyordu orada 2 gün önce kapattılar.. Orada bilmiyorum kaza oldu mu ama olmuştur büyük ihtimalle.. Hızla giden bir araç o çukura düşse Allah göstermesin takla atma ihtimali çok yüksekti.. Çok büyük ihmaller var.. Her gün yama yapacağına Bir kere kaliteli yap bakımını da yap olsun..

uğurkoç

13 yıl önce - Prş 03 May 2007, 03:41

Asfaltların açılmaması için altyapı vsnin mükemmeleen tamamlanıp yerin altına inmesi gerekir elektirk telleri dahil.

Şehirleşmeye başladığımızdan beri böyle bir şey olmadığından ve sonradan yapmanın çok zor oluşundanmıdır artık nedir, bu yapılamadı. bundan dolayı asfaltlar bu durumlar düzelene kadar yamaya mahkum.

Bir de şu gözden kaçmamalı insanlar evinin vs nin önünü tamir ettirirken izinsiz bir biçimde kazı yapmaktan geri kalmıyorlar.

Şuda unutulmasın filmlerde batıda sadece düzgün yerler gösteriliyor.B sınıfı denilebilecek daha özensiz yerleri gösteren filmler izlenirse oralarında asfalt yamalarından muaf olmadığını görürsünüz.

Ömer KUTLU
13 yıl önce - Prş 03 May 2007, 13:01

Büyükşehir belediyesinin hizmet götürdüğü yerler belli zaten.Bütün yolların asfaltı yenilensin demiyoruz ama yapılan yamalarda kısa bir zamanda tekrar bozuluyor.Buna en iyi örnek Dikmen caddesi üzerinde bulunan Ayrancı pazaranın karşısındaki durağın önü bundan 2 hafta önce yolun asfaltının belli bölümleri sökülerek tekrar asfalt atılmıştı.Logar kapaklarının etrafı asfaltlanmıştı.Ama şu anda geçin asfalttan eser yok şöförler çukura girmemek için yavaşlıyor veya çukurdan kaçıyorlar.Buda ufak hasarlı kazalara hesap oluyor.Bunun yerine yeniden asfalt atılsaydı daha iyi olurdu.Çünkü bu asfalt 1 ay içerisinde 3 kez çalışma yapıldı ve sonuç aynı.

seyfettindemirağ

13 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 22:56

Asfaltta yamaları çok kullanıyorlar onlarda bi süre sonra bozuluyor . Ben sokullunun biraz yukarısında  oturuyorum.Aşağıya Çetin Emeç Bulvarına inene kadar araba o kadar sallanıyor ki sanarsınız ki  çakıl yolda gidiyorsunuz bence bu yama olayına son verilmeli

orhuncet
13 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 22:59

Yama yapılmasının sebebi sürekli yapımı bitmeyen altyapı çalışmaları.Bunun yerine belediye, telekom, elektrik, su idaresi gibi kurumlar koordinasyonu sağlayarak bir seferde altyapı oluşturulup bir seferde asfalt atılarak yıllarca kullanılabilir.

özkanakkaya
13 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 23:07

Bu başlığın kategorisinin [Şehir] olması uygun mudur?Bence asfalt ulaşımımızla alakalı olduğudan [ULAŞIM]'a çevrilmelidir.

denisk2
13 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 23:35

Bir başka sorunda yolun alt yapısının eksik oluşu. Özellikle Eskişehir yolunda bazı bölümler sürekli çökmekte ve yapılması ilede geçmiyor yapılan yamada 2-3 sonra tekrar göçüyor. hem yolların kaliesi düşük hemde şehirler arası yol gibi hergün yüzlerce ağır vasıta kullanıyor sonrada yollarımız tarla gibi oluyor.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet