Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Burç

8 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 00:09
İstanbul Beylikdüzü - Beylicium AVM

Beylicium alışveriş merkezi

Beylikdüzü'ndeki alışveriş merkezleri patlaması devam ediyor.
(Hatta bunun hemen yanında yeni bir tane daha alışveriş merkezi yapıldı ve bitmek üzere)
Beylicium aslında uzun süredir açıktı ama yeni ışıklandırması ile cidden E-5 üstünde
dikkat çeker hale geldi. Faal sinema salonları mevcut. 6 katlı büyük bir alışveriş merkezi.

(+)

(+)

(+)

(+)

bence ilginç özelliklerinden birisi : E-5 üstündeki bu üstgeçite "hat çekerek"
üst kata direkt giriş yapmış olmaları..

(+)

gök_han
8 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 00:38

İyi güzel açsınlar da niye bu alışveriş merkezlerine -ium la biten isimler verirler. Ankara da da Arcadium(Herhalde böyle yazılıyordu. Orayı evi gibi benimseyenler var, yanlışsa onlar düzeltsin.) var. Bunlar element mi ki (Platinyum, Potasyum vs). Bari bir de numara verip, Türkiye'deki alışveriş merkezi çizelgesini oluşturalım. Yörünge(orbital) sayısı yerine, kat sayısı, elektron ve proton sayısı yerine içerdikleri mağaza sayısını kullanabiliriz. Mesela bir dükkanı kiralamak ya da satın almak için vermeniz gereken ücreti de bir atomun bir elektronunu koparmak için vermeniz gereken enerjiyle ifade edebiliriz.

Bir şeyi yapıyorsak tam yapalım. Yani bir de hiç olmuş mu Beylicium   . Neyse fazla uzatmayalım vakit de geç oldu, ben artık burada kesiyum.

Neslihan Kamer
8 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 08:39

Ben bunu nasıl okuyacağımı şaşırdım. Kimi "Beylisiyum" diyor, kimi "Beylikiyum".

En son Neslihan Kamer tarafından Pts 03 Nis 2006, 20:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

recai metilli

8 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 09:12

İyi güzel açsınlar da niye bu alışveriş merkezlerine -ium la biten isimler verirler.
Alıntı:

Herhalde Latinceden geliyor. Medyum gibi, Medyum Medya'nın tekili Medyum haber veren-bizim kullandığımız gelecekten haber veren-, Medya çoğulu Gazete TV vs. gibi. Bence birine de Stadyum koysunlar, hatırlanması kolay olur.

hasan77
8 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 14:06
Işık oyunu

Merhaba,
Öncelikle Burç'a Beylicium'un en güncel resimlerini eklediği için teşekkür ediyorum, Mimari anlamda beton yığınından başka birşeye benzemeyen Beylicium iddialı bir ışıklandırma ile dikkat çekmeye çalışıyor ama içine girince hayal kırıklığı yaşayacağınızı garanti ediyorum. Yıllardır tamamlanamayan binanın işmerkezi olarak inşa edildiğini ancak birkaç mimari makyaj ile alışveriş merkezi adını aldığını anlamak güç değil. E-5 deki yaya üstgeçidini binaya bağlayarak bir ilke atan Beylicium bir çok alışveriş merkezine ilham kaynağı olucaktır İstanbul ayıplarını kusurlarını nasıl gece örtüyorsa Beylicium da ışık oyunları ile kötü mimarisini gizlemeye çalışıyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL