Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
AgaH
16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 17:46
[TÜR-F1.09] - Meteorolojiden İstanbul-Ankara Otoyolu Hava Durumu BilgisiMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde İstanbul-Ankara güzergahı boyunca hava durumu bildiren bir sayfa yapmış. Güzel bir çalışma olmuş. Diğer yollar içinde aynı çalışmayı bekliyoruz  

Tıklayın


AgaH
15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 15:07

Meteoroloji beklentileri duydu galiba  
Karayolu Hava Tahmin Sistemini biraz daha geliştirmiş ve 2. sürümünü çıkarmış.

Tıklayın


AgaH
15 yıl önce - Çrş 28 Şub 2007, 01:12
İstanbul'da ilçeye göre hava tahmini


İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, üç günlük hava tahminlerini ilçe ilçe yapmaya başladı. Tahminler 13 ilçe üzerinden yapılarak 32 ilçeye genelleniyor. İlçe bazında tahminde yüzde 80 başarı sağlandı.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Dr. Mustafa Yıldırım, üç günlük hava tahminlerini 13 ilçe bazında yapmaya başladıklarını belirterek "Arayanlara şimdilik telefonla bilgi veriyoruz. İnternet ortamında da yayınlamak için teknik çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Bölgesel tahmine göre Bakırköy, Kadıköy ve Şişli, bugün 11’er, yarın ise 9’ar derece olacak, yağmur görülecek. Dr. Mustafa Yıldırım’ın verdiği bilgiye göre, bu çalışma 1 yıldır adım adım sürüyor. İlk aşamada Pendik, Kadıköy, Bakırköy, Şişli ve Sarıyer’de bölgesel tahmin çalışması yapıldı. Ardından Büyükada, Ümraniye, Beykoz, Şile, Eyüp, Hadımköy, Çatalca ve Silivri çalışma kapsamına alındı. Diğer ilçeler, tahmin yapılanlara olan yakınlıklarıyla değerlendiriliyor.

İlçelere yönelik tahminde yüzde 80 oranında başarı yakalandı. İstanbul’un sınırları itibariyle çok büyük bir kent olduğu, bir yer yağış alırken diğerinin almadığı, hava durumunun farklı şekillendiği durumlarda, Meteoroloji Müdürlüğü, "Hani kar ya da yağmur yağacaktı" eleştirilerine uğruyor. Bölgesel tahminin bu karışıklıklara da son vermesi bekleniyor.

Ayrıca tahminlerde meteorolojik ölçümler otomatik istasyonlarla yapılmaya başladığı için hata payı sıfıra yakın. İstanbul’dan bölgesel tahmin almak isteyenler 0-216-359 74 83, 355 23 05 ve 302 31 86 numaralı telefonları arayabiliyorlar.

Hürriyet


emre yildiz

11 yıl önce - Prş 14 Ekm 2010, 12:49

Sanırım en uygun başlık burası olur...İstanbul-Ankara otoyolunda yer yer asfalt yenileme çalışması var, hatta Bolu tünelinin İstanbuldan Ankaraya gidiş yönünde geçen hafta çalışma vardı...Tünelin içinde en sağ şerit trafiğe kapalı, dikkatli olmak lazım...Fotoğraflar net değil ama bilgi vermesi açısından yükledim...(+)

(+)

(+)

(+)
ANA SAYFA -> ULAŞIM