Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - Çankaya Hotel
« önceki   1234 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
selimdiri
10 yıl önce - Çrş 02 Oca 2008, 18:40

öyle salak inşahat muhendisleri olduktan sonra o vinç daha çok yıllar orda kalır yan taraf saga sola bır yere vınc kuulmamıs bınanın katlarına kurulmus bına yukseldıkce yukarı katlara dogru cıkartılmıs bınanın ıcınden ve ust tarafında kalmıs vinç ve ayrıca bitmeyen bir bina ankaranın ortasında vinciyle kalmıs göz zevkinin için eden beton yığını. Bir şey daha buranın cumhurbaşkanlığı köşkünü tehdit ettiği içi tamamlanamamsı gibi bir çok etken var...

Erdem
10 yıl önce - Çrş 02 Oca 2008, 22:07

Arkadaşlar, vinç meselesi mühendislik hatası değil!! Helikopter olayı da tamamen bir fantazidir. Yapım sırasında ortada olduğu için büyük kolaylıklar sağlayan vinci başka bir vinç kurarak ya da özel bir ekip tarafından sökmek gerekiyor. Ancak bu hukuki ve parasal nedenlerden yapılmıyor.

Otelin sahibi otel için aldığı onlarca krediyi başka başka borçlarını ödemek için kullandığı için binanın her yeri hacizli. Ne bir yere satılabiliyor, ne de sahibi bir yerden para bulup otele devam edebiliyor.

Tam 20 yıllık olan bu otel ne yazık ki çağının ilerisinde, Türkiye'nin göz bebeği bir gökdelen olabilecekken hem yer seçimi hem de yanlış insanların elinde olmasından dolayı çürümeye terkedilmiş durumda..

önderSA
9 yıl önce - Pts 18 Şub 2008, 17:53

(+)

bu da ben den olsun hayalet yapıya....

ünsal_91

9 yıl önce - Pts 18 Şub 2008, 18:00

Bence o vinç binaya çok yakışdı yani vinç çıkarılırsa bize tuhaf gelebilir gibi geliyor
Başka bir ülkede olsa skandal falan diyebilirlerdi ama burası Türkiye binanın adı artık "vinçli bina" diye anılabilir binanın simgesi oldu artık.
Benim merak ettiğim bir şey var şimdi vinç küçük bir şey olsa unutulur falanda vinç açık gözle kolaylıkla görülebiliyor nasıl oluyorda unutuyorlar anlamadım birde benim bildiğim inşaat vinçleri yapılacak binanın kenarına dikilir bu binanın ortasında ve vincin etrafına bina yapılmış efsane gibi değilmi ama gerçek

Mustafa Topsakal

9 yıl önce - Pts 18 Şub 2008, 18:50

Yazılanlara bakınca her kafadan bir ses çıkıyor,mühendisleri bile suçlayan var ne yazık ki? Obinanın mühendisi sayılı mühendislerden Sayın Taylan KARABEY'dir. Vince gelince yine kuru laflarla dolu yazılar var. O yüksekliğe vinç kurmak kolay değildir.İşi az maliyetle halletmişler,nasıl kurdularsa öylede sökerler, yeterki paradan haber verin.İnşaata devam edilirse daha o vince çok iş düşecek.Eğer gözünüze takılıyorsa benden tavsiye gidin orada bangi camping yapın.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA