Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
sensei
14 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 02:11

abi kimse yasak uydurmuyo haftanin 3 günü sehir hatlari vapurundayim bizim gemideki abiler gemi içi çekim yapanlar oldugu zman  izin vermio bn ordan biliom ama sizde haklisin madem böle bi yasak var bi uyari olmasi lazim ins bu konu I.D.O tarafindan ele alinir bi gün ve böle seyler bi daha yasanmaz ins

simon

14 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 02:18

Alıntı:
tmm simon kardes haklisin bi uyari bi levha olmasi sart bn sadece kesin olarak bildigim bi konuyu paylasmak istedim bilseydim bu kadar büyüyecegini hic bisi demezdim

Sevgili sensei,

Mustafa Noyan hocamında dediği gibi tepkimiz sana değil tabi ki. Başta bizimle paylaştığın bu bilginin kaynağını belirtebilseydin burada yazılanlar farklı bir seyir alırdı. Bu bilgiyi bizimle paylaşmandan başka doğal ne olabilir ki? Tepkimin ana kaynağı sadece böyle birşey varsa, ortada bir eksikliğin söz konusu oldunun altını çizmek istemiştim hepsi bu.

Ali Melih Atafırat

14 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 02:35

Fotoğraf yasağı olması için maalesef bunun bir yerde yazması bizde pek gerekmiyor. Bursa da Bursaray'ın fotoğraflarını çekerken de aynı olaya rastlamıştım. İlk soruları gazeteci olup olmamamdı. Eğer bu yasağı resmileştirirlerse, bu saçmalığı tartışmak zorunda kalacaklar. Bu da istenmiyor tabii. Fotoğraftan hepsi korkuyorlar. Nedenini bilmesem de, olumsuz birşeyin çekilip yayımlanmasından korktuklarını zannediyorum. Halbuki bütün bu resimler onların tanıtımını yapıyor aslında. Nedense bunu hiç düşünmüyorlar.

Selamlar

Ali Melih Atafırat

En son Ali Melih Atafırat tarafından Prş 16 Mar 2006, 01:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 02:45

Çok doğru. Burada aslolan; "günlük hayatın içinden kesitler sunmak". Yoksa; niye bunun boyu kısa, bir diğeri şişman? Ya da cam kenarında oturan kel? Öndeki kadınların elbiseleri ne kadar rüküş? gibilerinden yolcuların analizi yapılmıyor...   Bu vapurlar gün gelip de nostalji olduklarında, geriye dönüp bakılacak ve bu arkadaşlarımızın o güzel çalışmalarıyla hatırlanacak hepsi de... Ve kesinlikle eminim ki, ulaşım bölümlerinin müptelâları asla vapurdaki şahısları incelemiyorlar, sadece o vapurun iç detaylarını inceleyip beyinlerine nakşediyorlar. Durum sadece bundan ibaret!...  

Ara Güler'in veya Hilmi Şahenk'in 50'lerdeki 60'lardaki 70'lerdeki fotoğraflarına bir bakın.. İnsan unsuru kadraja girmemiş fotoğrafları nadirdir bu ustaların. Hemen hepsinde tabloyu tamamlayıcı figür, insan kalabalıklıklarıdır, onların günlük yaşamlarından enstantanelerdir.   Zaten, biraz da İstanbul fotoğraflarını değerli kılan da bu değil midir?

Akın KURTOĞLU

alikemal@
14 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 01:58

Bu ülkede vapur, metro, otobüs, bina park, kuş çekimi de yasak olduysa hiç yaşamayalım en iyisi. Nerde yaşıyoruz biz arkadaşlar, Küba'da mı?  

19 Mayıs 1999 günü Atatürk çıkıp da gelse ve bu olanları görse neler derdi acaba.

İşgüzar görevliler kafalarından yasak koymak için yarışıyorlar zaten, ülkem insanı böyle işte maalesef.

burakbecan
14 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 02:33

abi bu fotoğraf çekme olayını bugün bizzat sordurttum.babam kadıköye geçmişti ve ondan sormasını rica ettim sağolsun sormuş gemi içi çalışanlara..sonuç:tabiki böyle bir yasak falan yok!!!!zaten olmasıda çok saçma olurdu herallde

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 14 Mar 2006, 23:55

Alıntı:
sormasını rica ettim sağolsun sormuş gemi içi çalışanlara..sonuç:tabiki böyle bir yasak falan yok!!!!zaten olmasıda çok saçma olurdu herallde

Zaten böyle bir yasak olmasın da!... Asıl yasaklanması gereken şeyleri gözardı edip, bu tarz saçma yasaklara bel bağlamasınlar... Akşamları Yalova ve Çınarcık şehirhatları vapurlarıın alt kıç bölümlerine bir baksınlar bakalım, ayyaşlardan, serserilerden geçiliyor mu ortalık? Eline şişesini kapan orada ve maalesef vapur Adalar'ı geçip de 70 dakikalık o uğraksız direkt kısmına geçince, arkalardan yüksek sesli şarkılar ve küfürler de yükselmeye başlıyor. Bu naralar bir süre sonra kavga ve dövüş seslerine dönüyor.   Öncelikle bu tür güvenlik sorunlarının üstesinden gelsinler...

Akın KURTOĞLU

burakbecan
14 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 01:32

Çok dogru Akın abicim. Hatta benim geçen sene daha dogrusu 2004 yazında bir anım vardı. Gülsem mi üzülsem mi şaşırdım açıkçası. Gene 2004 senesi temmuz ayında her cuma oldugu gibi gene bir cuma akşamı 18.30 heybeli-çınarcık vapuruna bindik. Senin de dediğin gibi vapur heybeliden çınarcıka dogru çıkınca sesler yükselmeye basladı.ama enteresan olan bu sefer vapurun lumbar agzındaydı bizim ayyaşlar merdıvenlerı kaplamıslardı yer yok dıye. Derken o zavallı sadece ışını yapmaya çalısan büfe gorevlısı yanı garson cay ve benzerı seyler satmak ıcın asagıya ınıyordukı ayakları bunlardan bırıne takıldı ve elindeki tepsiyle beraber yuvarlandı. (adeta uçtu desek daha iyi olur)ve o kendini bilmez şahıslar pis pis kahkahalar atarak içkilerine alemlerine devam ettiler. Yani artık gerçekten bu konu hakkında önlem alınması lazım. ki o vapurda ailelerde seyahat etmekte, genç kızlarımız, bayanlarımızda...

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 02:18

Belki İDO bünyesine katılım sonrasında bu yaz (inşallah) bir düzelme gözlenir. Vapurlardaki güvenlik görevlilerinin caydırıcılığı bu saçmalığa da bir son verir herhalde... Yoksa vapurun kıç tarafından (hele de hava karardıktan sonra) dolanmak bayağı bir endişe verici olmaya başladı Hiçbirşey yapmasalar, sigara istiyorlar!... Sokaklarda yanınıza yanaşıp da birşeyler dilenenlerden hiçbir farkları kalmadı artık bu serseri gürûhunun!...

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 09:23

Alıntı:
Belki İDO bünyesine katılım sonrasında bu yaz (inşallah) bir düzelme gözlenir. Vapurlardaki güvenlik görevlilerinin caydırıcılığı bu saçmalığa da bir son verir herhalde

Akın,
İDO bünyesine katılım geçen sene Mart ayında olmadı mı?
Geçen yaz sadece Adalar ve Çınarcık vapurlarında değil akşam Boğaz seferlerinde de gördük ayyaşları, o gereksiz güvenlik görevlilerin gözlerinin önünde; zaten o güvenlik görevlileri kadrosu bence bir kişi maaş alsın, garibanlara katkı olsun diye üretilmiş bir kadro, tek başına ne güvenliği sağlayabilir dayak yemekten başka?
Bir kez Kabataş iskelesinde bir defa Eminönü 3. iskelede bütün gemi personelini toplayıp hareketlerinden taşkınlık çıkartacakları belli olan, şişelerini çıkartıp daha iskelede içmeye başlamış grupları gemilerden atmalarını talep ettim, her iki seferde gemi adamları başedemiyeceklerini söyleyip müdahale etmediler; olay problemlerimizin çoğunda aynı yerde tıkanıyor, asıl mesele görevlilerimizin vazifelerini yapmamalarıdır, bir kere atarsınız içki içeni ilk iskelede bakalım bir daha yapabiliyorlar mı?
Hele bu eski büfecilerin gemilerden kovulmalarına zerre kadar acımamama sebep, yasağa rağmen ada ve özel boğaz vapurlarında bira satışı yapmaları vardı ki...

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM