Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
sensei
13 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 12:52
[İST-B1.53] - Vapurlarda Fotoğraf Çekmek Yasak mı?

Şehirhatları vapurlarında gemi içi çekim yasak. Siz bu resimleri nereden buldunuz veya nasıl çektiniz?

kemalsoylemez

13 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 13:32

Vapurda fotoğraf çekmenin yasak olduğunu sanmıyorum.
Ama iskelelerde ve deniz otobüslerinde yasak.

sensei
13 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 14:00

kardes gemi içi çekim yasak çok iyi biliom gemi içinden manzara çekimi serbest ama geminin iç çekimi yasak

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 14:00

Alıntı:
Sehir hatlari vapurlarinda gemi iiçi çekim yasak

Size bir ihbarda bulunayım öyle ise,
sabah 10:35 Eminönü kalkışlı Özel Boğaz Gezi seferinde hergün yüzlerce yerli ve yabancı yolcu vapurda fotoğraf çekme suçu işliyor; en iyisi vapuru doğruca en yakın karakola çektirin.
Simon sen de götürüleceğin nezarethaneyi bildir, sigara çamaşır vs. getirelim; avukatın var mıydı?

simon

13 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 14:02

Alıntı:
Sehir hatlari vapurlarinda gemi iiçi çekim yasak siz bu resimleri nerden buldun veya nasi çektiniz...

Peki ben bu sorunun cevabını bir soruyla yanıtlayacağım. Şehir Hatları vapurlarının içinde fotoğraf çekmenin yasak olduğuna dair bir uyarıya ve ya levhaya rastladınız mı? Çünkü Fotoğraf çekmenin yasak olduğu yerlerde muhakkak bu konuda bir uyarı levhasının bulunması gerekir. Eğer yasak olduğu halde bu konuda uyaran bir levha yoksa Halk nereden anlayabilir?

Mustafa Noyan Demiş ki
Alıntı:
Simon sen de götürüleceğin nezarethaneyi bildir, sigara çamaşır vs. getirelim; avukatın var mıydı?

Mustafa hocam sen merak etme tanıdığım bir avukat var. Bu durumda olumsuz bir gelişme olursa sizi haberdar ederim.

En son simon tarafından Cmt 11 Mar 2006, 14:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 14:13

Alıntı:
Peki ben bu sorunun cevabını bir soruyla yanıtlayacağım. Şehir Hatları vapurlarının içinde fotoğraf çekmenin yasak olduğuna dair bir uyarıya ve ya lavhaya rastladınız mı?

Ben de bugüne kadar böyle bir yasak bildirici uyarıya rastlamadım, İDO'nun websayfasında da böyle bir yasakla ilgili bilgi yok.
Bunlar rağmen ben yine de böyle bir yasak olduğuna inanırım, kitap aralarında eski talimatnamelerde yayınlanmış olan çağdışı kalmış bir sürü yasağımız var...
Şimdi savunmaya geçecek olan bir kişi de kalkıp hemen "ya o resimlere bakan terörist nereye bomba koyacağını planlarsa" diye bir cevher saçmasın teröristlerin düşündüğümüzden çok daha iyi inceleme yapabileceğinden ben eminim...

sensei
13 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 14:16

ben bu bir suc demedim ama siz anlamak istediginiz gibi anlayabilirsiniz serbestsiniz mustafa noyan abi bn gemiden çekim yasak demedim geminin iç bölümlerinin çekimi yasak dedim

simon

13 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 18:28

Alıntı:
ben bu bir suc demedim ama siz anlamak istediginiz gibi anlayabilirsiniz serbestsiniz mustafa noyan abi bn gemiden çekim yasak demedim geminin iç bölümlerinin çekimi yasak dedim

Yasak delmenin bir suç olduğunun bilincindeyiz sensei. Ayrıca seninde bu bilince sahip olduğunu tahmin ederim. Yalnız özellikle sana yönelttiğim sorunun cevabını alamadım ne yazık ki. O zaman soruyu biraz değiştirerek tekrar soruyorum. Senin tabirinle, geminin iç bölümlerinin fotoğraf çekiminin yasak olduğuna dair, Şehir Hatları vapurlarında bu yasakla ilgili levha'ya ya da yazıyla karşılaştın mı? Eğer karşılaştın ise hangi vapurda karşılaştın? Bu konuda yasak söz konusuysa, vapurların sorumluluğunu üstlenen İ.D.O'nun bu konuyla ilgili, vapurların çeşitli yerlerine böyle bir uyarı yapması şarttır. Örneğin sigara içilmemesi, oyun oynanmaması, içki içlmemesi vs gibi yasakları vapurlarda görmek mümkündür. Ancak senin iddia ettiğin yasağı ne levha olarak, ne yazı, ne de sözlü bir uyarıyla karşılaştım. Eğer yasağın adı var kendisi yok ise, hepimizin medyum olmasından başka bir çare göremiyorum sensei. Bu durumda fotoğraf çeken kimse böyle bir yasağın olduğunu, bu şekilde nasıl anlayabilir açıklarmısın?

sensei
13 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 01:42

tmm simon kardes haklisin bi uyari bi levha olmasi sart bn sadece kesin olarak bildigim bi konuyu paylasmak istedim bilseydim bu kadar büyüyecegini hic bisi demezdim

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 01:53

Sensei,
Sana karşı bir tepkimiz yok ki bizim, sen doğrusunu yaptın; bildiğin bir konuyu bizimle paylaştın; sayende yeni veya eski bir talimat hakkında bilgi sahibi olduk; yalnız bir de kaynak bulup gösterebilseydin daha iyi olacaktı. Buradaki tepkilerin çoğu gereksiz yere yasak uyduran zihniyete yönlenmiş durumda.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM