Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
ferhevn
13 yıl önce - Prş 13 Nis 2006, 17:54

Akın kardeşim ellerine sağlık ;şehidimizin mekanı cennet olsun , tanrının huzurunda hem şehidimize hem yakınlarına bu vesileyle minnetlerimi sunuyorum.Bu fotografı görünce kendimi vatanıma halen borçlu hissettim.Teşekkürler.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 00:05

"Şehîd Sami Akbulut" vapuru, 1977 yılında Haliç Tersane'sinde kızakta inşa aşamasında... (Fotoğraf: Funda AKBULUT - Teşekkür ederiz...)

(+)

mordehay kohen

13 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 00:21

Onarılan Sami akbulut vapurunun kıç tarafında bulunan vinç tersanedeki işleri kolaylaştırmak  için monte edilen vinçtir mesala eklenen 3 üncü kata bu vinçle yukarıya
bilumum oturma gurupları vs,, vs,,  taşınmaktadır eminim onarım sona erdikten sonra bu vinç sökülecektir yanlız merak ettiğim bir konu varsa, o da; tahliye sandallarının nereye yerleştirecekleri?

Arda Alkaya
13 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 01:17

Mordehay Bey bu vincin oraya tahlisiye sandalı için konulduğu aşikardır çünkü vinçin hemen önünde kırmızı sandalı görebilirsiniz.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=229597#229597
Zaten bu konuyu daha önce tartışmıştık. Önceki mesajları okumanızı tavsiye ederim.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 25 Nis 2006, 01:41

"Şehîd Sami Akbulut" vapuru ile ilgili olarak, Şirket-i Hayriye adlı net sitesinde, yapılanların anlatıldığı enteresan bir bölüm var:

Alıntı:
ŞEHİT SAMİ AKBULUT VAPURU
  • 1977 Yılında suya indi.

• Yaklaşık 2 yıldır hiç denize açılmıyordu.

• Şehir Hatları Vapurlarının yenileme çalışmalarının ilk örneği oldu.

• Şehit Sami AKBULUT Vapuru' nun havalandırma ve elektrik tesisatı tamamen yenilendi.

• Tüm pencereler ve zemin değiştirildi.

• Yenileme aşamalarında tam 50 ton saç kullanıldı.

• Dekorasyon ve mimari çalışmalara devam ediliyor.

• Su jelitasyonu ile gemi yüzeyi temizliği yapılarak, baştan başa yeniden boyanacak.    

• Şehit Sami AKBULUT Vapuru' nun ana makinaları yenileniyor.

• Tahliye çıkışlarında yolcuların manevra bitene kadar inişini engelleyici ve daha güvenli bir şekilde inişlerini sağlayıcı “güvenlik kapıları” yapılacak.

• Tüm ahşap döşemeler değiştiriliyor. Yer, tavan ve alabanda döşemleri değiştirilecek.

• IMO kurallarına uygun, yanmaz kaplama malzemeleri kullanılacak.

• Bu çalışmalar sonunda Şehit Sami AKBULUT Vapuru 40 yıl daha kullanılabilecek. Ve devamında vapurların ömrüne ömür katılacak.

• Kısa bir süre sonra yenilenen Şehit Sami AKBULUT Vapuru'nda buluşmak üzere...

(Kaynak: Şirket-i Hayriye WEB Sitesi)

Akın KURTOĞLU

yılmazz

13 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 20:14

sami akbulut vapurunu bende bugün yakından gördüm halen baş üstünün koltukları takılmamıştı ve boyama işleri devam ediyor 5senedir çalışmayan makineside aralıklarla çalıştırılıyor bugünlerde paşabahçe görüntüsünü bozsada 2 gün sonra önü açılacak ve sizi orda bir süpriz bekliyor olacak.nasıl olsa motorbotla geçerken görüp ordan öğreneceksiniz benim söylemem yanlış olabilir.ufak ama büyük bir ayrıntı.

halit beril
13 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 23:14

Alıntı:
sami akbulut vapurunu bende bugün yakından gördüm halen baş üstünün koltukları takılmamıştı ve boyama işleri devam ediyor 5senedir çalışmayan makineside aralıklarla çalıştırılıyor bugünlerde paşabahçe görüntüsünü bozsada 2 gün sonra önü açılacak ve sizi orda bir süpriz bekliyor olacak.nasıl olsa motorbotla geçerken görüp ordan öğreneceksiniz benim söylemem yanlış olabilir.ufak ama büyük bir ayrıntı

Sami Akbulut İDO'ya geçtikten sonra kaldırılmadı mı seferden? Halbuki İDO eski vapuları göndermek niyetinde gibiydi.

yılmazz

13 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 23:32

ido eski vapurlarıda yaşatmayı planlıyor yaklaşık 5 yıldır haliç tersanesinde yatan bu vapuru TDİ yi aldıkları günden itibaren tadilata soktular ve o zamandan beride vapur üzerinde harıl harıl çalışıyorlar makinesinde pek bir değişiklik yapmasalarda dış bordasını komple raspalayıp temizlediler ve koruyucu boyanın ardından normal renklerine boyadılar yakında seferlere başlıyacak yapılan tüm tadilat bu başlık altında yazıyor zaten

Arda Alkaya
13 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 23:52

Akın Üstad İdo'nun sitesinden yaptığı alıntıda böyle yazmış
Alıntı:
Alıntı:
Şehit Sami AKBULUT Vapuru' nun ana makinaları yenileniyor.

yılmaz da:
Alıntı:
5senedir çalışmayan makineside aralıklarla çalıştırılıyor.
demiş.

Acaba kim İDO bizi kandırıyor mu?

Ben de Şehit Sami Akbulut'taki ana makinelerin tamamen yenilendiğini duymuştum. Zaten bu kadar büyük bir tadilat yapılıp da makinelere dokunmamak olmaz.

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 12:49

Alıntı:
ido eski vapurlarıda yaşatmayı planlıyor yaklaşık 5 yıldır haliç tersanesinde yatan bu vapuru TDİ yi aldıkları günden itibaren tadilata soktular

Arkadaşlar,
rica edeceğim emin olmadığınız bilgileri burada yazarak, İDO'nun bazı yalanlarına ortak olmayalım; 5 senedir motorları çalıştırılmayan Sami Akbulut gemisi 2003 Ekim ayında nasıl
sefer yapıyordu?
Benim hatırladığım kadarıyla 2003 yılı Kasım ayında Haliç Tersanesi'ne bakım için çekildi; iDO' ya devir olayı araya girmeseydi zaten TDİ çoktan bakımını tamamlayıp gemiyi sefere sokmuş olacaktı, TDİ vitrin ihtiyacı nedeniyle mal bulmuş mağribi gibi bu gemiye sarıldı ve ne gerek varsa TDİ'nin gözden çıkardığı gemiyi tekrar İstanbul'a kazandırmak gibi ilginç (!) varsayımlar ortaya atıldı.
Eğer bu mesajdaki tarih bilgilerinin aksini ispatlayabilirseniz mesajımı kendim silmeye hazırım.
Aşağıdaki fotoğraflardan ilki 2003 yaz aylarında Sirkeci arabalı vapur iskelesinden, ikincisi de Kasım 2003 sonunda Azapkapı kavşağından çelildi.

sayfa 5
« önceki   123456 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM