Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
simon

13 yıl önce - Prş 20 Ekm 2005, 00:31
[İST-B1.32] - Sami Akbulut Vapuru Yenilendi ve Adı: 'İstanbul-9' Olarak Değiştirildi

1977 Haliç Tersanesi yapımı Şehit Sami Akbulut vapuru, doğduğu tersanede yenilenirken.

(+)

Şehit Sami Akbulut vapuru Haliç Tersanesinde yenileme çalışmaları esnasında, başka açıdan çektiğim fotoğrafı.

(+)

simon

13 yıl önce - Pzr 11 Arl 2005, 20:02
Yenilenen Vapur "Şehit Sami Akbulut"

Şehit Sami Akbulut vapuru'nda son durum

Bildiğimiz gibi uzun bir süre seferlerden uzak kalan önceleri Haliç Tersanesinde atıl vaziyette duran daha sonra, İ.D.O' ya devredilen ve de kapsamlı yenilenmeye alınan Şehit Sami Akbulut vapurunda yenileme işleri sürüyor.Şu an diğer vapurlar gibi beyaz'a boyanan bu vapurda iç donanım çalışmalarıda yapılıyor gördüğüm kadarıyla. İ.D.O. Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy vapurların dış görünümlerinin aynı kalacağını sadece iç görünümlerinin değişeceğini söylemişti. Lakin bu vapurun dış görünümünde'de diğer kardeşlerinden ufak tefekte olsa bazı farkları olacağa benziyor. En iyisi bunu zamana bırakıp, herşeyi gözlerimizle görmek.  

(+)

(+)

simon

13 yıl önce - Cmt 28 Oca 2006, 05:01

Bu fotoğrafı, 05 Haziran 2005 Yılında Unkapanı Köprüsünden çekmiştim. Yakında duran vapur "Şehit Sami Akbulut" Uzakta kalan vapur ise "Tuzla".

(+)

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 09 Mar 2006, 22:11
Sami Akbulut Vapuru Yenileniyor

"Sami Akbulut" vapurunun yolcu giriş-çıkış yerlerinin menteşeli kapı şeklinde düzenleneceğini duydum. Yani, kapılar açılmadan yolcu giriş-çıkışı yapılamayacak. Güvenlik ve karşılıklı iki açıklık arasında oluşacak cereyanı engellemek amacıyla düşünülmüş olması muhtemel... Bu haber doğru mu? Yoksa, asparagas bir haber mi?

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Prş 09 Mar 2006, 22:25

Alıntı:
"Sami Akbulut" vapurunun yolcu giriş-çıkış yerlerinin menteşeli kapı şeklinde düzenleneceğini duydum. Yani, kapılar açılmadan yolcu giriş-çıkışı yapılamayacak

Akın Bey,
Yazdığınız tezi destekleyen bir kaynak:

Alıntı:
Dr. Ahmet Paksoy: "Eski vapurlarda bugünün denizcilik standartlarına uymayan şeyler var. Örneğin, geminin kapısı diyebileceğimiz lumbar ağzının mutlaka kapalı olması lazım. Gemi yanaşırken, yolcuların atlamaması lazım. Lumbar ağzı açık olduğu için, vapurlarda yılda ortalama 2 kaza yaşanıyor, bazen can kaybı oluyor. Köprü şeklinde dışan doğru açılan kapaklar yapabilir ve bunu vapurlarımızın görünümüne uydurabilirsek sorun çözülecek."

Kaynak: http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=yazarde ...amp;wid=91

Kutlu Singil

13 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 23:11

suheda serisinin VIP secilmesi ile ilgili bi anda icimde son derece rahatsizlik veren bir his olustu....

acaba bahceleri cok uzun omurlu dusunmuyorlar mi?!?!?!?

aman allahim, dusunmesi bile korkutucu...

ama eger oyle birsey olursa, alirim uyku tulumumu cikarim pasabahcenin guvertesine, orda yasarim ve bekci kopegi gibi kimseyide yanastirmam...

yılmazz

13 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 23:47

inşallah öyle bişey düşünmüyorlardır.
ama bu kadar tamirat için uğraştıktan sonra herhalde biraz uzun düşünyorlardır

burakbecan
13 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 02:38

benim fikrimce vip secilmesı gereken vapurlar fenerbahce veya pasabahce olmazsa  fahri s.korutürk ve emin kul dur.bunlara yakısır bence.çünkı en konforlu ve en modern vapurlarımız bu ıkısı.en azından şuanda

simon

13 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 03:11
Sami Akbulut Vapuru Yenileniyor

Haliç Tersanesi'nde Yenilenen Şehit Sami Akbulut vapurunda son durum.

(+)

Daha öncede vapurlar arşivi başlığında bu vapurun yenilenmesi ile ilgili konuyu işlemiştim. Bu vapurun yenilenmesinde ne aşamalar kaydedildiğini merak ettiğim için vakit buldukça bu işin takipçisi olmuştum. Halende takipçisiyim. Daha öncede Mayıs 2005 yılında İ.D.O. Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy'la yapılan röportajda Şehir Hatları vapurların iç görünümlerinin değişeceğini, dış görünümlerin ise aynı kalacağını demişti. Bende bu vapurun dış görünümünde'de bazı değişiklikler olabileceğini, yalnız bunu zamana bırakmanın doğru olacağını söylemiştim. Zaman geçtikçe haklı çıkmaya başladığımı gördüm.

En son simon tarafından Prş 16 Mar 2006, 01:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mordehay kohen

13 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 22:37

sami akbulutun resmine dikkat ettim bahçe tipi ve govan fairdfields ve  inciburnu
maltepe vapurlardaki gibi üst kat çekilmiş aman ne zevkli olacak orada boğaz seferinde
bir demli çay içmek hadi sana hodri meydan selçuk abi sende yenilenen sami akbulut
vapurunda üst katta demli çaya davetlisin
vapurun onarımı daha bitmediki      
ha ha ha

sayfa 1
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM