Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Levent71
11 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2008, 17:45
Facebook'ta Grup

Kendimce Facebook'ta bir grup kurdum. Fenerbahçe vapuru jilet olmasın dedim. Bilmem bir şeye yarar mı? Hacca giden topal karınca misali... http://apps.facebook.com/causes/92953?fp=fb003&am ...id=6616100

Adil Akgül
11 yıl önce - Prş 12 Hzr 2008, 12:42
Kağuz (Buna bir türkçe bulmak lazım)

Levent Bey güzel bir fikir, bir işe yaramayacağı büyük ihtimal ama en azından daha resmi bir şeyler yapılabilecekse kaç kişi yardımcı olabilir, onu görebiliriz. Elimden gelebilecek tüm katılımı sağlamaya çalışacağım.

Tek sorun isimden kaynaklanıyor bence, "jilet olmasın" demek ile "inkılap olsun" (yazarken çok dikkat ediniz, inkılap olmalıdır; inkilap eski dilde köpek demektir.) demek istemediğimizi açıkça belirtmek lazım.

Bu arada gemi havuzdan çıkmış. Bu kadar kısa bir sürede (8 yahut 9 gün kadar havuzda kaldı) işi bitebildiğine göre ya İDO'nun elleri çok hızlandı, ya da tahmin ettiğimiz son yaklaşıyor

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 14 Hzr 2008, 03:33

"Fenerbahçe" vapuruna rastladıkça bol bol fotoğrafını çekin, mümkünse video kayıtlarını yapın... İçinde detay çalışın. 3 ay sonrasında ne olacağı muamma... Sonra, demedi demeyin!...

Akın KURTOĞLU

Adil Akgül
11 yıl önce - Pzr 15 Hzr 2008, 20:31
Tarih olmak yolunda sessiz adımlarla giden güzel gemi..

Sn. Akın Bey, değerli başlık müdavimleri;

Eğer Ada Ekspres hattına verilirse (Kabataş-Heybeli-Büyükada) istemediğiniz kadar fotoğraf ve video görüntüsü alacağım. Salt bu iş için, sitede anlatılan fotoğraf bilgisi kısımlarını hatmetmeye niyetliyim.

Ortaokul ve lisede senelerce fotoğrafçılık kolunda olmuş olsam dahi hiçbir zaman eli yüzü düzgün fotoğraf çekmeyi becerememiş bir insanımdır; açıkçası çok da önemsememişimdir. Ama gerek benim bu sitede bulunmama sebep olan, başta Sn. Akın Kurtoğlu, Sn. Simon Alen Özcengiz, Sn. Ali Bozoğlu, Sn. Mustafa Noyan, Sn. Mordehay Kohen ve isimlerini -en azından tam isim ve soyad olarak şu mesaj kapsamında veremeyeceğim, hafızamın kıtlığından affınıza sığınırım- sayamadığım, burada oluşan inanması güç ebattaki tarihi resim arşivinin tüm mimarlarına ve gerekse siteyi takip edenlere bir yardımım olacak ise, biraz fotoğrafçılık öğrenme zamanı gelmiştir diye düşünüyorum.
(Cümle çok uzun oldu, sakin sakin okuyun )
Gerçekten, oluşturduğunuz arşivin müzelere (en azından yurdum müzelerine) taş çıkartacak kıvamda olduğunun farkında mısınız, merak etmekteyim.
Tahminim, Fenerbahçe gemisinin bu hafta içinde Kabataş-Heybeli-Büyükada postasına verileceği yönünde; zaten eğer bunu yapmaz da Kadıköy-Karaköy türevi kısa süreli hatta çalıştırırlar ise niyetleri apaçık olacaktır. Güverteye ayak bastığımın ikinci günü fotoğraf işine başlayacağım.

İyi akşamlar ve iyi haftalar dilerim.

Emre Güray
11 yıl önce - Pzr 15 Hzr 2008, 20:37

İnşallah dediğiniz gibi olsun Fenerbahçe bu hafta seferlere çıksın, fakat 2 hafta kadar önce Fenerbahçe'yi havuza aldılar sonrasında bir daha göremedim  :(
Dün mesajımı böyle geçmiştim, bugün havuzdan çıkmış, pırıl pırıl bir şekilde Fenerbahçe'yi sarayburnu'nda dinlenirken gördüm Öncelikle makina dairesinden çekim gerçekleştirdim bunun görüntü kalitesini ayarladıktan sonra sizlerle paylaşacağım

Adil Akgül
11 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 21:10
Kader?

Sayfayı kirletmek istemiyorum ama heyecan bastı beni bu fotoğraf işi için; akla hayale gelmeyecek yerlerden çekim yapacağım, tahminimce izin vs. konularında sorun çıkmaz, inşallah da çıkmayacaktır. Gereksiz görürseniz, sevgili denetçiler, lütfen bu mesajı silin.

Bu arada Fenerbahçe üzerinde bu kadar durduk ama, madem emekliye çıkma ihtimali çok yüksek, gönül ister ki:

1-Gemiye dair anıların paylaşıldığı bir kitap yazılmalı (Kaptanların elinden çıksa ne güzel olur). Bu yayında, özellikle mürettebatın ve uzun süre gemiyi kullanan yolcuların anılarına yer verilmeli.
2-Eğer hurdaya çıkacak ise, eğer elden gelecek hiç bir şey yok ise, şanına layık uğurlanmalı. "Fenerbahçe'ye güle güle gezisi" gibi bir son sefer düzenlense fena mı olur?
3-Bu yapılanlar, diğer potansiyel hurdaya ayrılacak gemiler için de bir taban oluşturmalı; Fenerbahçe üzerinde son günlerde özellikle konsantre olduk ama bu kaderi paylaşacak başka gemiler de olacaktır.

Aklıma takılan bir konu daha var, siteye yüklenen fotoğrafların bir yerde garantili bir yedeğini bulunduruyor musunuz, ya da bu resimlerin silinme ihtimali var mı? Bazı başlıklar altında bazı resimler bende açılmıyor, merak ettim.

zeqsevim
11 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 23:14

bugun saat 14:10 sularında kız gibi fenerbahçe ağırkapı açıklarına doğru ilerlemekteydi %99 yakıta gidiyodu.. şehirhatlarında 1 sene staj yapmış biri olarak diyebilirimki gerçekten yazık olur bu güzelim canlı tarihlere... izin vermiyelim üstadlar..

Adil Akgül
11 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 01:34
Halay çekme yüzcüğü lazım..

Şimdi Fenerbahçe'nin güvertesinden geldim; şu anda Büyükada iskelesinde bağlı duruyor. Yani hesabım tuttu
Sabaha yetiştirmem gereken bir iş olduğu için zamanım dar, ama duyduğum kadarı ile mevcut durumu 1 sene daha çalışmasını sağlıyor. Hepinize iyi haberi tezinden verir, işimin başına döner, en kısa zamandan tekrar burada olmaya çalışırım.

Esenlikle kalın,

Emre Güray
11 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 20:07

Bugün Fenerbahçe vapurunun kaptanıyla görüşebilme şerefine nail oldum, kendisine ilk sorduğum sual vapurun seferden kalkıp kalkmayacağı yönündeydi, kendileride böyle bir söylenti olduğunu doğruladı fakat yeni vapurlar hizmete girene dek böyle bir kararın gündeme gelmeyeceğini belirtti.

Yaşı itibariyle artık yolcu taşımanın risk olduğunu ve jilet olmayacağını mutlaka bir yerde bu vapurların sergileneceğini vurgulayan kaptanımıza Fenerbahçe ile nice hayırlı, kazasız belasız seferler temenimde bulunarak yanından ayrıldım

Hakan Ünal
11 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2008, 20:35

Sevgili Akın Kurtoğlu demiş ki;
Alıntı:
"Fenerbahçe" vapuruna rastladıkça bol bol fotoğrafını çekin, mümkünse video kayıtlarını yapın... İçinde detay çalışın. 3 ay sonrasında ne olacağı muamma... Sonra, demedi demeyin!...

(+)

sayfa 7
ANA SAYFA -> ULAŞIM