Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mert Keski
16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 17:54
İETT WEB Sitesi ve Güncelleştirme Sıklığı


İETT websitesini güncelleme konusuna eskisi kadar önem vermiyor sanırım.

28 O bir süredir Davutpaşa Kampüsü'ne gitmiyor. Ancak hattın adı ve hareket saatleri websitesinde aynen duruyor.

Aynı şekilde 16A ve diğer Harem-Üsküdar hatlarının Harem'de son durak yapacak olmasıyla ilgili ne bir duyuru var, ne de hatların kendi sayfalarında bir güncelleme.


selim_
16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 17:57

Evet internet sitesi güncellenmiyor. Sefer saatlerinde de sanırım otomatik bir kod yerleştirmişler, hergün sanki o gün güncellenmiş gibi gösteriyor.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 18:01

Zannedersem İETT, Web sitesini 15'er günlük aralıklarla güncelliyor. Elbette ki, 500 kadar hatla ilgili bilgi verme amaçlı hazırlanan bu sitenin hergün güncellenmesi, hatta ulaşımla ilgili son haberlerin takip edilebileceği bir bölümünün dahi olması gerekmektedir. Çünkü hemen hergün İETT ile ilgili birtakım değişiklikler, iptaller, yeni servisler ve buna benzer türlü çeşit oynamalar yapılmaktadır.

Akın KURTOĞLU


bulent222
16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 22:47

Bence her gün güncelleme gerekmeyebilir, ancak Üsküdar hatlarının Harem'e çekilmesi gibi önemli değişiklikler derhal duyurulmalı.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 22:53

Alıntı:
Bence her gün güncelleme gerekmeyebilir

Güncelleştirmenin periyodik olarak çok sık aralıklarla takip edilmesi gerekli. Çünkü bu 500'e yakın otobüs hattının içinde;

  • Yeni hat açılması,
  • Mevcut hat iptali,
  • Güzergâh değiştirilmesi,
  • Hat uzatılması,
  • Hat kısaltılması,
  • Tarife değişikliği,
  • Servise verilen araç adedi değişikliği,
  • Hat numarası değişikliği,
gibi oynamalar çok sık oluyor. Bunların günügününe (hiç değilse günaşırı) takibi son derece gerekli ve önemlidir. Çünkü sözkonusu olan, 3-5 otobüse sahip bir Anadolu belediyesi değil... Bir metropol...

Akın KURTOĞLUümit 806

16 yıl önce - Pts 27 Mar 2006, 00:31

İETT'nin sitesindeki hareket saatlerinde en altta yazan güncelleme tarihi otomatik bir kod değil ama bütün saatlerin genelini kapsayan bir özelliği var; yani o gün sadece 15F'nin saatleri düzeltilse bile bütün hatlardaki saatlerin dibindeki tarih değişiyor. Fakat şöyle söyleyeyim, 129'un Mecidiyeköy'deki peronlara asılan saatleri 4-5 günde aynen sitede yayınlanmıştı. Hattâ 129 konusunda bolca ettiğim sitemlerden birinde de bahsetmiş olmalıyım. Çok da seyrek güncellenmiyor yani. Aslında "her şey web üzerinden yürüyecek" diye bir emir çıkarılsa zaten böyle bir sorun olmayacak. Peronlardaki saatler excel'den falan dökülüyor olmalı. Hem o döküldüğü yerden, hem de site veritabanından değiştirmek yerine sadece site veritabanından değiştirip aynı dökümü o veritabanından alacak bir alt yapı kurulsa anında site de güncellenmiş olur.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pts 27 Mar 2006, 00:42

İETT'nin bugün WEB sitesindeki en son güncellenme tarihi olarak; 22 Mart 2006 - Çarşamba günü yazılı... Yani 4 gün önce.   Bu tarifeler, en iyi ihtimalle yarına kadar güncellenmeyeceği için, aslında 5 günlük bir ara verilmiş gözükecek... Bu 5 gün içinde ya hatlarda hiçbir değişiklik olmadı (-ki, bu çok zayıf bir ihtimal; en basitinden Üsküdar'daki hatların bir kısmının Harem'e geri çekilmesi gerçekleşti bu 4 gün zarfında), ya da 10-15 günlük değişim periyodunun bir sonraki ayağı bekleniyor. O gün gelince, üzerinde gerekli düzenlemeleri yapacaklar...Akın KURTOĞLUMert Keski
16 yıl önce - Çrş 29 Mar 2006, 11:41

İETT'nin websitesine bir haller olmaya devam ediyor... Hatların çoğunun saatleri kaldırılmış. Toptan bir düzenlemeye mi gidilecek acaba?

Geçen kış Maçka Oteli ile Maçka durakları arasına yerleştirilen Maçka Parkı adlı durak da aylardır sitede yer almıyor. Zaten bu durağa neden gerek duyuldu onu da anlamış değilim.


Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 05:10

İETT'nin WEB Sitesi'nde "Harita" düğmesi, çok daha verimli olarak çalışılabilir. Durak işaretlemeye yarayan yuvarlaklar oldukça büyük ve birbirlerinin üzerine biniyorlar. Kullanılan haritada makul bir standart yakalanarak, bilgilendirme daha sağlıklı olarak yapılabilir. Mevcut hattın profili görüntülendikten sonra, üzerindeki belli-başlı düğümlerde yapılabilecek olası aktarma hatları da işaretlenebilir.

Akın KURTOĞLU


vestaerhan
16 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 10:49

Alıntı:
İETT'nin WEB Sitesi'nde "Harita" düğmesi, çok daha verimli olarak çalışılabilir


Bazı hatları harita üzerinde göremiyorsunuz. Özellikler son dönemlerde eklenen hatlar haritada gösterilmiyor. Onun yerine büyük ihtimalle bu haritayı tasarlayan firma olsa gerek "Infotech Bilişim ve İletişim Teknolojileri A.Ş." 'nin  bulunduğu yer gösteriliyor.Ayrıca geçen yıl Bilgi Bdinme Hakkı çerçevesinde sitede hazırlanan formu doldurmuş ve bir konuda bilgi talebinde bulunmuştum. Bir yıl geçti hala cevap yoksayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM