Ana Sayfa  serkancirakÇrş 29 Mar 2006, 18:42   Ankara Askerlik Şubesi

Ankara askerlik şubesi Akdere'de Abidinpaşa vali konağının tam karşısında yer almaktadır. Ankara'nın metropol ilçelerinden 6 tanesinin askerlik işlemleri buradan yürütülmektedir.

 


 mesajı beğendiniz mi?
girayPrş 30 Mar 2006, 13:01  

Askerliğin başladığı yer diyebiliriz. Sizi telefonsuz günlere alıştırmak için (güvenlik nedeniyle ???) girişte cep telefonunuzu alıyorlar. Daha sonra askere gidince dolduracağınız yüzlerce gereksiz ve birbirinin aynı bilgi formlarından ilk bir kaç tanesini burada dolduruyorsunuz. Öğle arasına kadar işlerinizi hallederseniz ne mutlu size, yok halledemezseniz muayene vs. derken ertesi güne bile kalabilirsiniz. Eh tabi sadece giderken değilde askerden dönüşte de iş ararken belge çıkarmaya gittiğiniz oluyor. Neyse sonuçta kabus gibi bir yer bence. Sanırım önceden bahçelievlerden bu işler yapılıyordu fakat orayı kapattılar millete zahmet olsun diye tüm ilçeleri burada topladılar. Bu arada serkan sen mi çektin bunları ? Fotoğraflar için teşekkürler ama dikkat et askeri bölgenin fotoğrafını çekmek yassak!

 mesajı beğendiniz mi?
Ahmet GürkanCmt 01 Nis 2006, 12:06  

Askerliğe ilk adımı bu binada attım, son adımı yine bir askerlik şubesinde atacağım (Kayseri Askerlik Dairesi).

 mesajı beğendiniz mi?
Tamer
Cmt 01 Nis 2006, 14:48  

gİRAY BENCE BUTUN SUBELERIN BU BINADA TOPLANMASI GAYET NORMAL VE MANTIKLI. TOPLU HALDE HERKES İŞLEMİNİ KOLAYLILKA YAPABILIYOR. BENDE ASKERLIGE ILK ADIMIMI BU BINADA ATTIM


 mesajı beğendiniz mi?
girayPzr 02 Nis 2006, 21:13  

Benim demek istediğim bütün ilçelerin burada toplanması. Mamakta oturan biri için burası kolay ulaşılabilir bir yer olabilir ama ben ilk gittiğimde bulana kadar canım çıktı, 3 otobüs değiştirip gittim. Sincandan, Batıkentten gelenleri bir düşün. En azından eskiden olduğu gibi bu ilçelerin şubeleri beşevlerde olsaydı büyük kolaylık olurdu, daha merkezi bir yer. Hemde yerini elinizle koymuş gibi buluyordunuz.


 mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: