Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Tophane
« önceki   123 ... 808182   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
ayça_leovinus
12 yıl önce - Pts 31 Ekm 2005, 02:08
Hisariçine bakış

Tam karşıda Bursa surlarının bir burcu ve onun üstündeki evler. Yanında hisariçinde restore edilmiş Türk Evleri.  Fotoğrafın solundaki duvarları kararmış ama hala güzel yapı Çakırhamam. Fotoğrafı aşağıdan biraz kestim, çünkü hamamın önü dükkan olarak kullanılıyor ve bu tarihi yapıya hiç uymayan, çirkin,dev bir tabela gözüküyordu.
Avrupa'da tarihi binalara öyle istediğiniz gibi boydan boya, kocaman,yapıyı zedeleyebilecek tabelalar koyamıyorsunuz. Her şeyin kuralı var. Bunlar yine 'kentsel tasarım rehberlerinde' yazıyor. Adamlar 200 yıllık tarihlerine gözleri gibi bakıyorlar. Bizdeki (Bursa'da söz konusu yerdeki, bizde yoksa 3 sıfırlı tarihler var) 600 yıllık tarihe özen göstermiyoruz....

(+)

ugurcavac
12 yıl önce - Cmt 03 Arl 2005, 17:04

Tophanedeki saat kulesi sapasağlam dururken üst kısmının yıkılıp ne zamandır böyle beklediğini görünce:"restarasyon mu yapılıyor burada ne yapılıyor?" diye soruyorum kendi kendime ne zamandır.Bu işin akibeti İstanbul'daki Şehzade başı Camisi gibi olmaz inşallah.Eskisini aratmasınlar yeter.Biliyorsunuz bu saat kuleleri parmakla sayılacak kadar az.Benim bildiğim İzmir,İzmit,Bursa ve bir yerde daha var.

(BURSA SAAT KULESİ)

ugurcavac
12 yıl önce - Pts 05 Arl 2005, 10:35

Saat kulesinin üst kısmı dikkatimi çekti, ne kadar özenli ve ince işçilik yapılmış.Bu çektiğim fotoğrafı örnek olsun diye koyuyorum.Tamirat bittikten sonraki haliyle karşılaştırmak için.  

(Bursa Saat Kulesi)

uguremre

11 yıl önce - Pzr 08 Oca 2006, 20:53
tophane parkı

Hakan Aydın

11 yıl önce - Pzr 15 Oca 2006, 12:02

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 2
cevap yaz