Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Şehir hastanesi ve çevresindeki gelişmeler
« önceki   123 ... 99100101 ... 103104105   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 100
tourist guide
1 ay önce - Pts 31 Ağu 2020, 16:23

Teşekkürler bilgilendirme için Batalla16,

Peki sizce şu anki askıda yer alan planlar yeniden iptal olabilir mi acaba?

Yeter ki tabuları versinlerde,Şubat -Mart versinler...

2013 yılından beri devam eden bir süreç.

İnşallah bölge için düzenli ve hayırlı bir yapılaşma olur

pharmusty
1 ay önce - Pts 31 Ağu 2020, 17:25

Doganköy imar planının mahkeme tarafından iptaline sebep anladığım kadarıyla şöyleydi; planın ilk çıkışında belediyenin imar yöntemi hak sahiplerine %50 konut arsası + %10 da planda yer alan özel sağlık ve özel eğitim imarlı adalardan hisse verilmesi şeklindeydi,bu şekilde plan yapıldı ve sonrasında şuyulandırma yapıldı ve tapular beklenmeye başlandı, 2yıldan fazla bir süre yeni tapu için beklenirken 2019 temmuz unda kanundaki değişiklikle belediyelerin %40 olan düzenleme ortaklık payı hissesi %45 e çıkarıldı.Bu durumda bu ekstra %5 lik pay hak sahiplerine nasıl rücu edilecek derken bir vatandaşın mahkemeye gitmesi sonucu plan tümden iptal oldu.Mahkemenin ortaya koyduğu anlayış bence şöyle ; madem %40 tan %45 e belediyenin payı çıkıyorsa o zaman bu hak sahiplerine artık kulllanabilecekleri konut arsası oranını da %55 yapacaksın yani %55 ten artık bir daha kesinti yapmayacaksın,zaten senin payın 40 tan 45 e çıkmış,ne düzenleme yapacaksan o %45 le yapacaksın.B durumda şimdi yeni askıya çıkan planda belediyenin daha önce özel eğitim ,sağlık adası olarak belirlediği 2 ada da 1 emsal 6 kat yükseklikle konut adasına çevrilmiş,yani hak sahipleri %55 konut arsası alacak.

Allah razı olsun o mahkemeye giden vatandaştan,büyük bir haksızlık bir miktar önlenmiş oldu.Bu plan ilk çıktığındaki tarih itibariyle geçerli kanuna göre şuyulandırma yapılsaydı vatandaş %60 alacaktı.7 yıllık gecikmeler sürekli zarara yol açıyor.İnşallah artık yoluna girer

Batalla16
1 ay önce - Sal 01 Eyl 2020, 15:25

Pharmusty kullanıcı adlı arkadaş noktasına kadar açıklamış herşeyi, dün bana anlatmak zor geldiği için iptalin nedenini açıklamıyorum dedim. Aynen o şekilde oldu. Dava açan arkadaş işin yakın takipçisi ve bu işleri bildiği için benden zaten %45 kesildi. Neden ekstradan %5 daha kesiliyor diyerek dava açtı mahkemede o arkadaşı haklı buldu. Hem kendi hakkını hemde bizim hakkımızı korumuş oldu bir bakıma. Bu kadar uzamasının nedeni dava sonucu ve sonrasında yaşanan plan düzenlemeleri vs. İdi. Ama tourist goude kullanıcı adlı arkadaş tekrar iptal olma durumu olur mu demişsin. Ben şahsen sanmıyorum ( eğer süreyi uzatmak isterlerse tekrar bir kılıf bulup uzatabilirler tabi) ama şu aralar inşaat sektörünün yok satması nedeni ile doğanköye büyük müteahhitlerin yüklü yatırım yaptığı ellerindeki stokları bitirmeden doğanköyün imara açılmasını istemediler kısacası o da etkili oldu sürecin uzamasında. Şu son 3 ayda hemen hemen çoğu müteahhit ellerindeki stokları bitirdi kredi faizlerinin düşük olmasından dolayı vatandaş rağbet gösterdi. O nedenle duyumlarıma göre onlarda artık tapuların verilmesi yönünde taleplerinin olduğunu duydum. Şimdilik bu kadar, gelişme oldukça aktarırım. Verdiğim bilgilere güvenebilirsiniz. Sağlıkla kalın.

tourist guide
1 ay önce - Sal 01 Eyl 2020, 16:05

Teşekkürler Batalla 16,

Verdiğin bilgiler,araştırmalarım ile paraleller.(Güvenilirler bence)

Bu bölgenin konumu belli..Kim nederse desin,bence Bursanın en güzel konumlarında birinde..(Şehir Hastanesine,Özlüceye,Balata yakın,İstanbul İzmir Otobanına yakın,NOSAB ve OSAB ın dibinde)

Bu bölge yapılaştığında,ciddi manada talep olacağını düşünüyorum.

Dediğiniz gibi,ellerdeki yapı stoğu bitti,artık bi zahmet Doğanköyün de önünü açsınlar.

Birde sizlere şunu sormak istiyorum;

Bu imar planı genişleyebilir mi?

Teşekkürler

Batalla16
1 ay önce - Sal 01 Eyl 2020, 17:36

İmar planının genişlemesiyle alakalı olarak bir bilgim ya da duyumum yok. Ama kısa zaman diliminde imara girmeyen yerlerin açılacağını düşünmüyorum. Çünkü imara açılan alan ciddi geniş bir alan. Sadece mantık yürütebiliriz. Eğer talep patlaması yaşanır ve açılan yerler talebi karşılayamazsa o zaman ilave yerlerin açılması gündeme gelebilir. Ben kısa bir zaman diliminde açılacağını düşünmüyorum. şunu söyleyebilirim Büyükşehir belediye başkanı geniş alan olarak imara açılan son yerin doğanköy olduğunu söylediğini biliyorum. Bundan sonra yeni imara açılacak olan yerler yerine kentsel dönüşüme yoğunlaşılacağını duydum.

tourist guide
1 ay önce - Çrş 02 Eyl 2020, 15:45

Sayın Batalla 16,
Tekrardan teşekkür ederim.
Size son bir sorum olacak;
Bülent Ecevit Caddesinde gelen yol,Külliyenin arkasından Bursa Şehir Hastanesine bağlanacak.yolun yarısı bitti ancak Doğanköy tarafında bir gelişme yok.bu konu ile bir bilginiz var mı?
Teşekkürler

mirokki
1 ay önce - Çrş 02 Eyl 2020, 17:14

İmar planını inceleme fırsatı buldum. Yollar aynı ihsaniyedeki gibi karmakarışık. Keşke kayapadaki gibi paralel düzgün planlasalardı..

Batalla16
1 ay önce - Sal 08 Eyl 2020, 13:58

Yolun doğanköy tarafında devam edebilmesi için kamulaştırmanın tam anlamıyla bitmesi ve planın onaylanıp askıdan inip itirazlar değerlendirilip bir sonuca bağlanması gerekiyor. Yani nilüfer belediyesi planın son hali hazır planda belirtilen yollar yeşil alanlar parklar özel eğitim alanları vs. Bu şekilde onaylandı itirazlar varsa değerlendirildi ve sonuca bağlandı demesi gerekiyor ki doğanköy külliye tarafından hastane tarafına yol devam edebilsin. Zaten konu dop oranı ile ilgili açılan davadan kaynaklı olduğu için ( düzenleme ortaklık payı) o yüzden yol ile ilgili herhangi bir gelişme bulunmamakta. Çünkü yollar yer sahiplerinden kesilen dop oranı yüzdeleriyle faaliyete geçer. (Yeşil alan,eğitim alanı,park alanı vs. De bunlara dahil) Bahsettiğimiz imar durumu onaylandığı ve tapuların hazırlanma aşamasına geçildiği takdirde zaten plan onaylanmış ve son hali ile uygulamaya geçirilebilir olacak. Ne zaman ki kamulaştırma bitmiş ve son haline gelmiş olacak o zaman doğanköy tarafından hastaneye doğru yol çalışmalarını görebiliriz.

it308351
1 ay önce - Çrş 09 Eyl 2020, 11:35

Alıntı:
İmar planını inceleme fırsatı buldum. Yollar aynı ihsaniyedeki gibi karmakarışık. Keşke kayapadaki gibi paralel düzgün planlasalardı..

Yolları cetvel gibi ızgara şeklinde çizip ona göre planlama yapmak çok mu zor?

Aynı sıkıntı hasanağa/kızılcıklı mahallesinde de var. Sözde yeni yerleşim yeri ama yollar yılan gibi kıvrım kıvrım..

tourist guide
1 ay önce - Çrş 09 Eyl 2020, 17:19

Batalla 16,

Tekrar bilgilendirme için teşekkür ederim.

Yollar konusuna gelince;

olayın teknik kısmını bilmem ancak 7-8 yıldan beri uğraşılan ve ortaya çıkan imar planı maalesef bizlere saçma geliyor.Yeni yerleşim yeri olacak bir yer ve eğimi de pek yok açıkcası.keşke ızgara tipli yerleşim olsaydı.

sayfa 100
« önceki   123 ... 99100101 ... 103104105   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet