Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Şehir Hastanesi - Bursa Entegre Sağlık Kampüsü inşaatı
« önceki   123 ... 31323334   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 32
Misafir 3e3

1 ay önce - Çrş 24 Oca 2018, 21:03

Otobanin altindan gecince hastaneye giden yola bitisik bi tarladan 375 metrekare hisseli yer sordum 220bin istedi hisseli oldugu icin vazgectim. Hissesiz kucuk parsel bulmakta zor.

ozgurfantastik
1 ay önce - Çrş 24 Oca 2018, 22:35

DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu paylaşımıdır.

Bursa halkının tümüyle karşı olduğu DOSAB kömürlü Termik Santraline karşı açtığımız davada aldığımız sonucu adil bulmuyoruz.

DOSAB Termik Santralini, yapımcıları dışında Bursa'da kimsenin istemediğini, havamızın daha da kirletilmesine razı olmadığımızı bir kez daha duyurmak için Bursa halkıyla birlikte 27 Ocak Cumartesi günü saat 14:00 te Heykel önünde buluşuyoruz .

Ne kadar çok kalabalık olursak sesimizi duymak istemeyenlere o kadar çok duyuracağız.

Tüm Bursa Halkımız davetlidir.

DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu

cevdetpaşa
4 hafta önce - Prş 25 Oca 2018, 10:41

350 metrekare arazi 150 bin.

dönümü 500 bin liraya denk geliyor. İmarsız bir arazinin dönümüne 500 bin verilir mi?

İmar geçtiğinde %40 kamu payı olarak ayrılır. kalır geriye 210 metre kare arazi.
O da her şey yolunda giderse. Daha bunun yeşil alanında kalmak ihtimali var. yol olma ihtimali var. imar gelmeme ihtimali var. var oğlu var.
İmarlı arazi alsanız daha akıllıca olurdu.

İmar geçipte kesinti yapılsa dönümü 800 bin olur maliyet fiyatınız. Zaten bu fiyata hazır imar geçmiş kesintisi yapılmış yer bulursunuz. Riske ne gerek var???

Misafir 5eb

4 hafta önce - Prş 25 Oca 2018, 17:00

Merhabalar,

Doğanköy'de ilk imara açılacak bölgede yapılacak bir siteye ait kooeratif üyesiyim. Biz de 1,5 yıldır inşaat izninin verilmesini bekliyoruz. Köyden cezaevine kadar olan bölgede inşaat izni 2 ay içerisinde verilecek. Geçen hafta Nilüfer Belediyesi bilgi edinme birimine yazılı ilettiğim soruya verilen cevap aşağıdadır. İsteyen benzer şekilde Nilüfer Belediyesi'ne sorularını yazılı olarak gönderebilir. Bana cevap aynı gün içinde verildi. İlgilenenlerin bilgisine...

"2018/2099 kayıt nolu İMAR PLANLARI konulu başvurunuza ilgili müdürlüğümüz tarafından '1/1000 ölçekli Doğanköy Uygulama İmar Planı dahilinde yapılmakta olan şuyulama çalışmaları tamamlanma aşamasında olup, İmar Planı ile ilgili bir engel kalmamıştır. Şuyulandırma çalışmalarının bu aysonunda tamamlanması önümüzdeki ay sonuna kadar ilan edilmesi beklenmektedir.' cevabı verilmiştir. İlgili müdürlüğümüz tarafından yapılan işleme dair olumlu / olumsuz geri bildirimlerinizi tarafımıza nilufer@nilufer.bel.tr adresi kanalıyla iletmenizi rica ederiz."

Misafir f57

3 hafta önce - Sal 30 Oca 2018, 10:16

Aynı kooperatif sanırım başka da yok doğanköyde, adı Ne idi hocam sizin kooperatifin

Misafir 44d

3 hafta önce - Çrş 31 Oca 2018, 09:13

BUSAD'ın yapacağı kooperatif. Geçenlerde cezaevinin karşısındaki arazide yapılmak üzere ikinci kooperatifi de kurdular. Bizimki Barsan Lojistik'in yanında.
Belirttiğim gibi en doğru bilgiyi resmi olarak Nilüfer Belediyesi'nden alabilirsiniz.

miamerda
2 hafta önce - Sal 06 Şub 2018, 00:31

Annemin ilk görev yeri olan doğanköy'de 1974 yılında alınmış bir arazi var, imar izni yok henüz. Zamanında annemin arkadaşı satmış "buralar değerlenecek" diye ve adam şimdi Bursa'nın en zenginlerinden . 10.000 küsür metrakere ama hisseli, bizim de yaklaşık 120 m2 hisse var, yola ayrılan paydan sonra 96m2 gözüküyor taa 70'lerdeki tapu kaydında, şimdi durumu nedir bilmiyorum. Açıkcası biz unutmuş gitmiştik ama son 1 haftadır birkaç kere aranınca merak ettim meseleyi. Tapuya gittim, yeni düzenlemeden sonra gözüken 6781 parsel 39 Ada diye gözüküyor. Bursa'yı hiç bilmiyorum ama yeni yapılan hastaneye 2,5 km, Balat isimli semte de yakın, çevre yoluna yakın. Ayrıca internetten biraz araştırınca metro ya da raylı sistem de gelebileceği söyleniyor ki geleceği var -40 seneden sonra olsun tabii-. Çevre civarında imarlı arsalara 5 kat veriliyormuş galiba, bizim tarlaya ne olur bilemem. Fakat biz madem bu kadar durdu, şu saatten sonra da 200.000 leri görmeden satmayalım diyoruz. Sizin fikirleriniz nelerdir acaba? Açıkcası bana enteresan geldi, büyükşehire bağlı, merkezi bir noktanın 44 senede gelişmemesi enteresan, 44 yıl önce Türkiye'deki hangi şehirde olursa olsun merkezi bir yer neresi olsa gelişirdi diye düşünüyorum. İnşallah bundan sonra uçuşa geçer de o kadar beklediğine değer ne diyeyim.

UfukRaifoğlu
2 hafta önce - Sal 06 Şub 2018, 11:52

Alıntı:
büyükşehire bağlı, merkezi bir noktanın 44 senede gelişmemesi enteresan,

30 sene önce oralara kurt iniyordu tabirini duymuşsunuzdur umarım.

miamerda
2 hafta önce - Sal 06 Şub 2018, 12:49

Alıntı:
30 sene önce oralara kurt iniyordu tabirini duymuşsunuzdur umarım.

İyi de şehrin daha dışında yerler var baya mahalle hatta semt olmuş. Oralara kurt inmiyor muydu acaba? Eğer biliyorsanız Ankara'da Yenimahalle'nin gelişmeyip Gölbaşı'nın gelişmesi gibi düşünün. Şehir adım adım dışa doğru gelişmeli diye düşünüyorum, Paris'teki arrandisement'ların mantığı da budur mesela.

Misafir 5af

2 hafta önce - Sal 06 Şub 2018, 13:01

44 yıl önce bursa merkezden ibaretti.

sayfa 32
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 31323334   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet