Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Şehir hastanesi ve çevresindeki gelişmeler
« önceki   123 ... 102103104 ... 106107108   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 103
arbas
1 ay önce - Prş 08 Ekm 2020, 09:06

nilüfer belediyesindeki askı süresinde gelen (varsa) itirazlar da ilgili imar komisyonuna havale edilir değerlendirilsin diye. ordan çıkacak karara göre gerekirse yine plan değişiklikleri yapılır onlar da onaylanmak üzere büyükşehire gönderilir ... normal prosedür bu şekilde olması lazım. 1000 lik plan 5000 lik planla çok aykırı kararlar yok ise ona göre değerlendirilir varsa büyükşehir uygun hale getir diye iade edebilir nilüfer belediyesine ya da düzeltmeyle onaylar.

Batalla16
1 ay önce - Cum 09 Ekm 2020, 16:42

Arkadaşlar daha önce yazmıştım, yineliyorum benim belediyeden aldığım bilgi çizilen planda özel okul sayısının devlet okul sayısından fazla olması nedeniyle yapılan bir itiraz var o itiraz değerlendirilip plan tekrar yenilenecek. Bu durumun çok önemli olmadığı zaman kaybetmeden düzeltileceği bilgisi de mevcut. Bu bilginin doğruluğunu siz de belediyeden teyit edebilirsiniz. Askı süresince yapılan önemli itiraz bu olarak gözükmekte. Bunun dışında planın tekrar gözden geçirilmesini gerektirip düzeltilmesi gereken başka bir itirazın bulunmadığı bilgisini aldım. Farklı bilgiler aldıkça aktarmaya devam edeceğim.

tourist guide
1 ay önce - Cum 09 Ekm 2020, 17:25

Teşekkürler Batalla 16

Umarız yeni imar planı değişikliğinde başka itiraz olmaz.

Özel okul sayısının devlet okulu fazlalığı itiraz gerektiren bir durumsa,o zaman imar planında ne işi var bu kadar özel okulun?

Neyse teknik detayları bilmediğim şeyde daha fazla yorum yapmayıp,negatif düşünmeyeyim.

Berk545
1 ay önce - Cum 09 Ekm 2020, 17:36

Alıntı:
Haftaya güzel haberler var

Alıntı:
Eğlence park cocuk park kentpark türü içindede AVM suan görüşmeler devam ediyor. 😀

Ses soluk yok serkan6161 bey?

Batalla16
1 ay önce - Cum 09 Ekm 2020, 19:18

Aynen öyle tourist guide zaten geçengün benim artık inancım kalmadı sürekli birşeyler çıkarıyorlar dememin nedenide buydu. Bizde madem öyle planı neden ona göre çizmiyosunuz sayıları ona göre ayarlamıyorsunuz da zaman kaybediyoruz diye bir cevap verdik. O iş çok vakit kaybettirecek bir iş değil plan üzerinde değiştirmeyle o işi düzelticez diye cevap verdiler. Şimdi insanın aklına da şu geliyo mafem öyle bu eğitim alanında özel okul ve devlet okulları hep aynı sayıdaydı planın başından beri. En başında ilk plan çizildiğinde neden itiraz olmadı bu konu hakkında da şimdi oluyo ? Zaten dop oranlarıyla mahkemeyle baya bir vakit kaybı yaşandı. Şimdi de öngörülmesi gereken birşey basit bir şekilde öngörülmeyip yine bir Zaman kaybına sebebiyet veriyor. İnsan kasıt mı var ? Sorusunu sormadan edemiyor. Zaten yıllardır birşeyler engel olmuş 1 senede teslim edilmesi gereken tapular 7 sene geçmiş daha teslim edilmemiş. Artık kimsenin sabrı kalmadı bence mağdur olan herkes gerekli yerlerde tepkisini dile getirmeli ve gerekirse belediye sıkboğaz edilerek sürekli bu konuda bilgi alınmaya çalışılmalıdır. Şahsen ben kasıt olduğunu düşünüyorum. Farklı sorunlar çıkarılarak Bir şekilde erteleme yoluna gidiyorlar.

tourist guide
1 ay önce - Cum 09 Ekm 2020, 21:46

1. Seko6161 trollük yapıyor aklı sıra.10 yıl sonrasını yaşıyor
2. Ben şahsen kasıtlı bir şekilde imar planını ötelediklerini düşünüyorum.
3.Aralık 2017 de Bozbey Doğanköy’de imar planının sonuna gelindi dedi ancak yıl 2020,önümüzde büyük bir soru işareti..
4. 2019 un sonralarında Turgay Erdem ziyaret etti Doğanköy ü ve 5 yıl içinde modern bir mahalle olacak dedi..1 yıl geçti nerdeyse,modernin M si yok..
5.Bence Balat bölgesindeki projelerin bitirilip satılmasını bekliyorlar..çoğu bitti ve satıldı gerçi
6. Batalla16,inşaat firmalarından bazıları imarlı bölgeden yerler almış zamanında..bu konuda bir bilgin var mı?
7.Ayrıca Nosab-Şehir Hastanesi dar yol felaket..gün ve gün kalabalıklaşıyor ve birçok tırda doğal olarak o yolu kullanıyor..tehlikeli olmaya başladı ancak hala bağlantı yolu ile ilgili bir gelişme yok..İlla birilerinin canı yanacak..

(+)

(+)

Batalla16
1 ay önce - Cum 09 Ekm 2020, 21:53

6. Maddene cevap evet var. Hatta konum olarak da biliyorum yerini. 5 firma (bildiğim) bursanın büyük inşaat firmaları var isimlerinide biliyorum ama şimdi isim vermeyeyim.

tourist guide
1 ay önce - Cum 09 Ekm 2020, 23:52

İsim vermemen çok normal

kemal0377
1 ay önce - Cmt 10 Ekm 2020, 00:02

Hahahaha imar arsa yaza yaza başliği değistirmişsiniz. Rantçılar kazanmış, ha bu arada rant kötü bişey değil önemli olan nasıl dağıtıldığı.

tourist guide
1 ay önce - Cmt 10 Ekm 2020, 00:17

Arz talep meselesi ,başlığın değişmesi

Size göre rant,bize göre yasal hak..

7 sene önce ben baskı yapmadım belediyeye yerime imar gelsin diye..Madem imar getirdi,tapusunuda bi zahmet versin..

sayfa 103
« önceki   123 ... 102103104 ... 106107108   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet