Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
abdullah tanrikulu
13 yıl önce - Cmt 25 Mar 2006, 01:50
Trabzon Avni Aker Stadı yeniden mi inşa ediliyor?

Arkadaslar biraz once Trabzonspor'un gelecek sezona maclarini nerde oynamalari icin anket yaptirdigini gordum bir spor haberinde, zaman'in sitesi sanirim sebebide Avni Aker'i yeniden insaa etmekmis! hayirdir noluyoruz Trabzon'da mi ataga gecti yoksa? daha detayli bilgi olan varsa lutfen paylassin.

[ Mesajdaki önemli bazı yazım hataları düzeltildi -] [Ebru K.Türk - Cmt 25 Mar 2006, 02:36 ]

Aytac_yolas
13 yıl önce - Cmt 25 Mar 2006, 02:03

DEV PROJE...

Trabzonspor, A.Aker'in tapusunu alıp, dev bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Devletin sezon sonuna kadar stadları kulüplere satma düşüncesi doğrultusunda harekete geçen Yönetim, A.Aker'i satıp alıp, bir anlamda yeni baştan yaratmayı planlıyor. Lig bitmeden A.Aker'in tapusunu almayı planlayan Yönetim, burayla birlikte Yavuz Selim'i hatta Orman Evleri'ni içine alan alana modern bir stad inşa etmek istiyor.
1 YILDA BİTİRİLECEK
Yönetim, tapuyu alırsa lig bittikten sonra hemen A.Aker projesini hayata geçirerek, stadı yıkacak. Yeni stadı 1 yıl içerisinde bitirmeyi planlayan Trabzonspor'un A.Aker projesi 30 ila 40 milyon $ malolacak. Bu paranın büyük bölümü sponsorlardan karşılamayı düşünen Yönetim, bir kısmı içinse borsaya girildikten sonra borçların temizlenmesinin ardından kasaya girecek yaklaşık 10 milyon $'ı kullanacak. Stadın altında büyük bir otopark, sinema salonları, alışveriş merkezleri v.s olacak.
YILLIK GELİR 5 MİLYON $
Trabzonspor, bu dev projenin tamamlanmasının ardından hem 30 bin kişilik UEFA kriterlerine uygun modern bir stad kazanırken, bunun yanında stadın altında yeralacak ve kiraya vereceği yerlerden de yıllık kasasına yaklaşık 5 milyon $ girecek. Yönetim, Y.Selim'in yıkılacak olması nedeniyle amatörün mağdur edilmemesi için Trabzon Belediyesi ile görüşerek sahildeki dolgu alanlarında yeni sahalar yapılması konusunda fikir birliğine vardı.
GELECEĞİN PROJESİ
Başkan Yardımcısı Sıtkı Hacısalihoğlu, A.Aker projesinin stadın tapusunun alınmasından hemen sonra harekete geçirmeyi planladıklarını ifade ederek, "Burayı Trabzon'un yeni merkezi haline getirip hem kulübün hem de çevrenin kazanmasını sağlayacağız. Ve büyük gelirlerin yanında modern bir stada kavuşacağız. A.Aker'i UEFA kriterlerine uyması için yılda 500-600 milyar harcıyoruz ama yine eksikleri çıkıyor. Borsa ile birlikte bu proje Trabzonspor için çok önemli" dedi.
HERŞEY TRABZON İÇİN
Hacısalihoğlu, borsayla birlikte Trabzonspor'un borcunun biteceğini ve kasasına yaklaşık 10 milyon $ daha gireceğini belirterek, "Bu parayla kulübe gelir getirici yeni projeler üreteceğiz. Trabzonspor Vakfı kurulmak üzere. Bu sayede alacağımız arazi ile Trabzonspor Koleji yapacağız. İstanbul Kartal'daki benzin istasyonunu kiralanması ile ilgili işlemlerde bitiyor. Buradan kasamıza yaklaşık 2-3 milyon $ girecek. Çimento fabrikasına da talibiz. Burayı nasıl en iyi şekilde değerlendiririz düşüncesindeyiz. Biz Trabzonspor katkı için çalışıyoruz, herkesten de destek bekliyoruz" dedi

(KARADENİZ GAZETESİ 05.03.2005)

abdullah tanrikulu
13 yıl önce - Cmt 25 Mar 2006, 02:08

iste buna sevindim! super bir haber, seneye tum sezonu ayri bir sehirde gecireceklerine gore bu is ciddi! ama icimden keske stad en az 40.000 kisilik olsaydi diyorum, trabzona yakisirdi dogrusu! ama bunada sukur!!

abdullah tanrikulu
13 yıl önce - Cmt 25 Mar 2006, 02:25

ayrica aytac_yolas, samsun 19 mayis stadinda buyutme calismalarindan haberin varmi? bildigim kadariyla maraton tribununu buyutuyolar ama bu bir projenin sadece bir ayagimi aceba? bilgin varmi?

erengin
13 yıl önce - Cmt 25 Mar 2006, 02:48

Avni'nin A'sı BÜYÜK, Aker'in A'sı BÜYÜK ve soru eki "mı" ayrı yazılmalıydı..
Hadi içerdeki hataları görmezden gelelim ama başlıkta olunca siteye yakışmıyor..
Düzelince bu iletiyi silebiliriz...

abdullah tanrikulu
13 yıl önce - Cmt 25 Mar 2006, 03:01

yazilim hatasindan dolayi herkesten ozur diliyorum,yorgunluktan olsa gerek, durumu duzeltmek icin ne yapilacaksa yapilsin

Aytac_yolas
13 yıl önce - Cmt 25 Mar 2006, 11:27

Yok hocam onunla ilgili bilgim yok.Ama Kayseri'de de yeni bir stadyum yapılacak, onu biliyorum.

akyuz74

10 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 04:09

valla konu acilali cok olmus sene 2009 oldu hala yikilmadi ve yikilmayacakta bu gidisle

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET