Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 34
Gokhan Bayraktar
3 yıl önce - Pts 23 May 2016, 10:49

Sokakta yasariz abi fark etmez Para cok. Cadir yeter

mursel kasap
3 yıl önce - Pts 23 May 2016, 13:53

Bebek,arnavutköy,kavacık semtlerinde yaşamak isterdim.hatta boğazdaki yalılara hastayım.

Misafir c06

3 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 19:49

Bebek, Moda, Nişantaşı. Bu 3 'nden 1'i

Volkan__34
3 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 19:58

Moda. Hem konum olarak hem fiziki olarak çok güzel. Ana caddeler dışında tamamen huzur hakim. İstanbulun en açık görüşlü semti.

sazanhayko
3 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 20:10

Benim yaşamak istediğim semtler ise şöyle:
Moda, Erenköy, Bostancı, Anadolu Hisar. Yani hem tarihi hem denizli hem de şehrin curcunasına yakın olsun isterim.

kaan0703
3 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 20:11

Salacak veya cihangir findikli civari oncelikli salacak...bogaz ayagimin alti ve merkezi

Mehmet DK

3 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 20:18

Ömür boyu Istanbulun tek bir semtinde yaşamak istemezdim açıkcası. Mümkün olaydı her yıl bir başka semte taşınır yaşardım. Tek bir semt can sıkıcı olurdu benim için,, Trafiğin çok oluşu yüzünden her semte gidip gezmek zor olduğu için gittiğim semtte doya doya bir yıl yaşar sonra başka semte gider otururdum. Cidden. Ama. Adaların birinde bir yıldan fazla kalırdım..

Burç

3 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 20:20

Alıntı:
Ama. Adaların birinde bir yıldan fazla kalırdım.

Kışın adada kafayı yer insan yahu. Bir de o at kokusu yok mu...

sazanhayko
3 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 23:31

Aslında Mehmet Bey'in söylediğine katılmamak elde değil, çünkü lodos haricinde Adalardan herhangi birinden İstanbul'a gelmek İstanbul içinde bir yerden bir yere gitmekten daha kolay, çünkü trafik yok ada yolunda.

Büyükada - Eminönü : 95 dakika (1 saat 35 dakika)
Heybeliada - Eminönü : 80 dakika (1 saat 20 dakika)
Burgazada - Eminönü : 65 dakika
Kınalıada - Eminönü : 50 dakika
Kabataş iskelesi devredışı olduğu için vapurlar Eminönü'de 2 numaralı iskeleye gelmekteler. Tüm seferler Kadıköy'e de uğradığı için 10 dakika kaybediyor.

Adaların dördünden de Bostancı'ya da sefer vardır ve bu seferlerin süresi de 30 ilâ 35 dakika arasında değişir, eğer mopur komşu adaya da uğruyorsa bunun üstüne 10 dakika daha ekleyiniz.
Bu durumda deminki mesajımda saydığım semtlere adayı da eklemeliyim.

At kokusuna gelince, en azından İstanbul'un pis egzoz kokusundan çok daha iyidir at kokusu. Ayrıca at kokusundan hoşlanmayanlara Kınalıada'yı öneririm, çünkü Kınalıada'da fayton ve at arabası yoktur.
Bütün ulaşım elektrikli bisikletlerle ve yürüyerek sağlanır.

Sezgin Cengiz

3 yıl önce - Prş 06 Ekm 2016, 01:46

Adalar'da yaşamak huzur demektir fakat yaşayacak insan yazar veya emekli olmalı. Aksi halde Adalar'da yaşamak cazip değil.

sayfa 34
« önceki   123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet