Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
adem yavuz
14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 14:07
İstanbul'un Hangi Semtinde Yaşamak İsterdiniz? NEDEN?

İstanbul da yasamakta olanlara veya İstanbul da yasamak durumunda olabileceklere bir sorum var.Herkese yasadığı alışık olduğu semt çekici gelir.Alışık olduğunuz veya oturduğunuz semt dışında bir tercih yapmak zorunda kalsaydınız acaba İstanbul un hangi semtini tercih ederdiniz.Tercihinizi hareketli ve tüm imkanları ayağınızın hemen yakınındaki şehir merkezinden yanamı yoksa sakin ve de hem doğaya yakın hem de  şehir merkezine yakın bir semtimi tercih ederdiniz.İllahaki birçoğumuz yaşadığı yeri terk etmek istemeyecektir.Bu nedenle bu gibi cavaplar formumuz için geçersiz olacak.

Ekrem
14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 17:30

imkanim olsa Beykoz/Acarkent'de yasamak isterdim...

hem alt yapisi iyi, spor kompleksleri mevcut,

doga'ya yakin ve trafik gürültüsünden biraz da olsa uzak duruyor...  

Burç

14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 17:45

Asla bu cins, etrafı duvarlar ile örtülü, "hapishane stili" yerleşim yerlerinde
oturmak istemezdim. Haftasonu 10 arkadaşım gelecek olsa onları kapıda durdurup
her defasında tek tek benden izin alacak görevlilerin olmadığı bir yer bence çok daha
değerli. Her kız arkadaşımı allahın bir güvenlik görevlisine tanıtmak zorunda kalmak
istemem doğrusu.

Neslihan Kamer
14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 19:40

Ben Beylikdüzü'nde yaşayan bir İstanbullu olarak öncelikle semtimi sevdiğimi belirtmek istiyorum.

Hangi semt sorusuna tam olarak yanıt veremem ancak, yeşilliklerin arasında, en yakın evi dahi ağaçlardan dolayı göremeyeceğim bir yerde yaşamak isterdim. Aaa bir de balkonundan deniz görünmeli tabii. Anadolu Yakası'nda bu tarz evlerin olduğunu duymuştum. Nasıl olsa sadece hayallerimde ulaşabileceğimden semt adını aklımda tutmaya gerek duymadım. Ama köprü problemi de çözülmüş olmalı bu evin cazibesini koruması için.

Hem İstanbul, hem yeşil, hem mavi, hem sessizlik, hem problemsiz ulaşım... İmkansız değil mi? Bu nedenle "En güzel olan benim olandır." felsefeme riayet ediyor ve diyorum ki: En güzel semt Beylikdüzü!

burakbecan
14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 20:17

ben beylikdüzünde oturuyorum ve yasadıgım semtten memnunum.istanbulun gürültüsünden uzak öncelıkle ve muhtesem denız manzaramızda var.

MAHMUT GÜRAL
14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 21:45

Doğduğum yer Fener/Balat'ta yinede imkanım olsa ve aynı 40 yıl önceki insanlar toplansa Balat'ta tekrar yaşamak isterdim.  Tüm  zamanların en güzel anıları kaldı oralarda, zamanlarımın en güzel anılarımı? Tabiki çocukluğum.

Emir Kula
14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 22:50

İmkanım olsa Nişantaşı'nda yaşamak isterdim.Özellikle geceleri cıvıl cıvıl oralar.Genelde kalabalık yerlerden zevk alıyorum.Gece yarısı bile sokağa çıksam epey insan görürüm.Veya Caddebostan,Plajyolu civarında oturmak isterdim.

Aytac_yolas
14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 22:56

Valla Vaniköy'de bir yalı olabilir.  

kutlay34
14 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 22:59

Daha sakin ve daha mütevazi yerlerde oturmak isterim.. Kurtuluş ilk aklıma gelen...

DidemY
14 yıl önce - Pts 20 Mar 2006, 03:26

Sevdiğim Cihangir'imden vazgeçmek zorunda kalsam yine merkezde ucundan da olsa denizi görebileceğim bir yerde oturmak isterdim. Özellikle de semt kültürü olduğuna inandığım yerlerde. İstanbul'da denizin nereden karşımıza çıkabileceğini hiçbir zaman bilemeyiz ne de olsa...

sayfa 1
123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet