Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
erinch
16 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 12:38
Meydan Alışveriş Merkezi - Ümraniye [AVM]


2007 yılında tamamlanması beklenen ve Ümraniye' de, İkea' nın yanında inşa edilen yeni alışveriş merkezi MEYDAN tasarımıyla Türkiye' de bir ilk olacak.

Şu anda projesinde görev aldığım bu alışveriş merkezi aslında REAL Grubunun bir yatırımı. Ancak projede REAL market dışında çeşitli mağazaları, sinemaları vb. barındıran bir alışveriş merkezi var.

Özelliği ise bu mağaza ve sinema fonksiyonlarının alıştığımız alışveriş merkezi şeması içinde değil, açık bir avlu çevresinde gelişecek şekilde tasarlanmış olması.

Zaten MEYDAN adı da buradan geliyor. Meydanın ortasındaki havuzun çevresi bir toplanma alanı olarak düşünüldü. Binalardaki kot farkları ve rampalar oldukça çekici bir çevre yaratıyor.

En önemlisi ise tüm çatılar bahçe olacak ve rampalarla çıkılan bu çatı bahçelerinde insanlar dolaşabilecek, böylece tüm bina yukardan bir yeşil alan olarak algılanacak!

İşte birkaç render!

 


 


 


 


 


 


 


Burç

16 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 12:54

isminin Türkçe olması çok büyük bir artı.
Ancak niye mimari çalışmaların üstündeki yazılar ingilizce?


erinch
16 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 12:59

Tasarım bir İngiliz firmasına yaptırıldı. Maalesef Türkiye de böyle bir eğilim var, büyük işleri yabancı mimarlara vermek gibi. Tıpkı Kanyon' da olduğu gibi.

Ancak İngiltere' de yapılan sadece konsept çalışması. Onun dışında projeyle ilgili herşey Türk firmaları tarafından yapılıyor.


Burç

16 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 13:10

Yabancı ülkede tasarım yapılmasına karşı değilim ama mesela biz Rusya'ya
bir proje çizsek üstüne açıklamaları Türkçe mi yazardık?


erinch
16 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 13:26

Daha önce Rusya' ya çizilen projelerde de çalıştım. Valla herşeyi Rusça yazmak projeyi çizmekten daha zahmetliydi.  Hatta bu iş için tercüman tutuluyor.

Ama bu projede herşey İngilizce, çünkü çizimler konusunda sürekli İngiltere ile görüşerek, bilgi alışverişi yapılması gerekiyor. Ayrıca yatırımcı firmada İngiliz.
Yani tek yol İngilizce!En son erinch tarafından Prş 16 Mar 2006, 14:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


sayfa 1
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL