Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

efes harabelerine hiç gittinizmi..?
gittim 78.1%  78.1%  [221]
gitmedim 21.9%  21.9%  [62]
Toplam Oy : 283

AyıkArda
11 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 12:25

Bir kaç kez okul gezisiyle gittim. Ama ileride tekrar gitmek istiyorum. Küçükken bir şey anlayamıyor insan gittiği yerlerden.

Nurşen1962

11 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 12:41

Ben de bir kere gittim,ama inanın gezmeye bir gün yetmiyor,bir tatil dönüşü ailecek uğradık.Selçuk Müzesi bir harika,Meryem Anayada uğrayınca Şirinceye vakit kalmadı.Efese bir gün yetmiyor.

leventers

11 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2008, 03:43
Efes Harabeleri'ne hiç gittiniz mi..?

Kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer..Gerek tarihi gerekse atmosferi açısından elimizde kalan sayılı kültür hazinelerimizden..Bu buram buram tarih kokan Ve kendisi gibi çevresindeki güzelliklere yakınlığıyla da mutlaka zaman ayırılması gereken yegane bir yer EFES..Mesela örnek vermek gerekirse Selçuk ve Şirince..Ama ne yazık ki şu an bize bir kaç saatlik mesafe olan bu kültür hazinesini bile zaman ayırıp kaç kişi ziyaret etmiştir ki..İnsanlar yurtdışından,çeşitli ülkelerden akın akın burayı ziyaret ederler ama bizim toplumumuzun ortak sorunlarından biri olan bu vurdumduymazlıkla,değer bilmezlikle,bunun gibi böyle değerlerimizi elimizin tersiyle bir kenara iteriz zaten...Benim naçizane şahsi tavsiyem;eğer fırsat bulursanız demiyeceğim...o fırsatı yaratın ve mutlaka görün...Çünkü EFES buna değer...

tolga24
11 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2008, 06:22

Ben ortaokul yıllarındayken ailece bir Ege tatilinde Efes ve Meryem Ana'ya da uğramıştık ve çok güzeldi. O zamanlar Şirince'den haberimiz olmadığı için gitmedik tabi. Şimdi yılın neredeyse onbir ayı İzmir'de bulunmama rağmen beş senelik üniversite hayatımda hiç Efes'e gitmedim. Bu sebeple arabası olmayan İzmirlilerin gidememesi çok normal, çünkü bir Efes'e gitmekle bitmiyor iş. Selçuk'u, Şirince'yi, Kuşadası'nı görmeden dönüp gelmenin anlamı yok. Hatta bir gece Şirince'de konaklamalı mümkünse. Bunlar için de özel araba lazım tabi.

burcuyazicioglu
11 yıl önce - Pts 03 Ksm 2008, 00:26

gitmedim ama ilerdide gitmeyi düşünüyorum...

ofaltuntas

11 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2008, 14:01

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

suphi86
11 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2008, 14:05

görülmesi gereken bir yer ankaralıyım ve 3 defa gittim efese

güllsüm
11 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2008, 14:14

3-4 kere gittim.malesef oraların kıymetini bilmiyoruz.elin papası bile italyadan türkiyeye hacı olabilmek için efese meryemanaya geliyor biz kendi ülkemizdeki böyle yerlere uğramıyoruz.çok insan tanıyorum kuşadasında kalan ama hayatında 1kere bile gitmemişler efese.selçuk şirince kuşadası buralar birbirlerine çok yakın yerler hepsinin arasında 15-20 dakika var.imkanı olanlar mutlaka bi haftasonunu ayırıp gezmeli diyorum

başaran doğu
11 yıl önce - Pts 27 Nis 2009, 23:28
Doğudan

arkadaşlar merhaba. ben izmirden birkaç arkadaşımla birlikte gideceğim. ama haftasonu. acaba bana neler yapmam gerektiğini anlatırmısınız. mesela nasıl gidebilirm. otobüs var mı. arabayla nası giderim. ne kadara mal olur. lütfen yardımcı olun başımın ağrımasını istemiyorum. isterseniz buraya yazın. benim gibi öğrenmek isteyenler buradan yararlansınlar. izmirden saygılar.

uğur_life
11 yıl önce - Çrş 29 Nis 2009, 21:49

çok enfes bi antik kent.aynı zaman da fotoraf çekmekmek için biçilmiş kaftan.ayrıca meryem ana evini ziyaret edebilirsiniz.ben gittim bi izmirli olarak

sayfa 5
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet