Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

efes harabelerine hiç gittinizmi..?
gittim 78.1%  78.1%  [221]
gitmedim 21.9%  21.9%  [62]
Toplam Oy : 283

mustafachemist
13 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 23:37

üüniversiteyi aydında okumanın avantajıyla egeyi biraz gezmişliğim var tabi ki efesi de gezdim. (ucuz okul gezileri sayasinde) rehberimizin de üniversiteden bir hocanın olması ve efesin her yerinde anlattıkları beni müthiş etkilemişti. kütüphane, yamaç evleri, 25000 kişilik anfi tiyatro, kentin bir zamanlar liman şehri olması... ve bir sürü tarih kokan şey. gerçekten inanılmazdı.
bir seferinde de üniversite hocalarımla klasik müzik konserine gitmiştim. klasik konserler trt 3 de yayınlanan sıkıcı organizasyonlar olarak aklımda kaldığı için pek umitli değildim giderken.
ama o anfi tiyatroya girerken başka bi havaya girdim ister istemez. oluk oluk insan akıyordu efese.
ve konser bi harikaydı iyi ki gelmişim dedim.
bana bu olağanüstü havayı yaşatan oranın mistik havasıydı.
zaten dönemin papazı savaşlardan önce insanları oraya toplayıp onlara cesaret verici konuşma yapıyomuş. bunu çok iyi anladım orda

Eren Adiloğlu
13 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 15:48

İstanbul'da oturup boğazı görmeyenlerin olduğu bir ülke'de, böyle bir sonucun abartılı olması beklenmemeli.

Ufuk Y.
13 yıl önce - Sal 10 Tem 2007, 00:56

Gezip görmeyi ve oraya gitmeyi yakın olmak veya orada oturmakla bağlantılamak doğru değil. Ama Selçuk görülmesi gereken güzel ve ender yerlerden birisi mutlaka görün derim.

mtopalakci
12 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2007, 15:25
efes

Efes, ülkemizde görülmesi gereken en önemli yerler arasında. İkinci gidişimde yamaç evleri gezme imkanım oldu. Günümüzden 2000 yıl önce çok yüksek zevkli insanlar varmış. Şimdi beton duvarlar arasında yaşamak zorunda olmak can sıkıcı bence.

(+)

(+)

(+)

(+)

ardasaral
12 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 20:17
efes enfes !

(+)

ceka
12 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 20:31

efes gerçekten muhteşem bir yer tarihi eserler insanı büyülüyor yanıbaşı selçuk,kuşadası,meryemana izmire otobüsle 1 saat yakınlıkta olması kuşadası güzel çamlı milli park ve zeus mağarasının birbirine yakın olması efes'in yanında gezilebilecek alternatif yerleri çoğaltıyor şahsi olarak en çok beğendim yer gitmiyenler için gezilip görülmesini en çok tavsiye edebileceğim bir yer

burakakça
12 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 22:37

Bende gittim.Son derece etkileyici,tarih kokan biryer.Gidip herkesin görmesi gereken mükemmel bir yer.
İzmire gittiğimde kesinlikle ilk uğrayacağım yer efes harebeleridir.Buram buram tarih kokan yerin atmosferini tekrar yaşamak istiyorum.

Birol AKDEMİR

12 yıl önce - Pts 28 Oca 2008, 04:15

Ben gittim , eleştiri konusu yapılan %20 lik kesimin Efes antik kentine gitmiş olmasınıda başarı olarak görüyorum . Başka kentlerde bu yüzdeyi tutturamazsınız.
İstanbulda yaşayanların Topkapı Sarayının içini gezmiş olma yüzdesi ; % 5 i bulmaz.

nurettincan

12 yıl önce - Sal 22 Nis 2008, 13:47

Ben iki sefer gittim ,bir daha fırsatım olursa gene gideceğim.

dilek_kordelya
11 yıl önce - Pzr 12 Ekm 2008, 00:12

Ben okul gezileri sayesinde görebildim orayı. Yoksa onu da göremeyecektim. Selçuk'a çok gitmeme rağmen Efes'e uğramazdık. Ama içimde uhdedir. Tüm yerlerini görmek istiyorum ve göreceğim de

sayfa 4
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet