Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

efes harabelerine hiç gittinizmi..?
gittim 78.1%  78.1%  [221]
gitmedim 21.9%  21.9%  [62]
Toplam Oy : 283

VolkanAtalay
14 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 12:21
Efes Harabeleri'ne hiç gittiniz mi..? [Tarih]

Alıntı:
İzmirlilerin yüzde 80’i Efes’i hiç görmemiş

DIŞİŞLERİ gecesinden son bir anekdot.

Törende Kültür Bakanı Atilla Koç’la sohbet ettim.

Bakan Koç, İzmir’de yapılan bir araştırmadan sözetti. Bilgiyi aynen aktarıyorum.

İzmir’de yaşayanların yüzde 80’i, Efes Harabeleri’ni görmemiş.

Evet, Batı’ya en açık şehrimizin gerçeği de bu...

Efes, Selçuk İlçesi’nde.

Selçuk, İzmir’e 60-70 kilometre mesafede.

Arada Türkiye’nin en kaliteli otoyollarından biri var.

Yani yarım saat, en fazla 45 dakikada oradasınız.

Efes, dünyanın en önemli kültürel merkezlerinden biri.

Ama sonuç bu.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/4088755.asp?y ...amp;gid=61
ben kendi adıma konuşayım ben 2 kere gittim biri konser için biride gezmek maksadıyla ertuğrul bey  izmirli old. için pek dokundurmamış yorum yapmamış.. ama eğer araştırma doğru ise bu izmirlilere yakışmadı lütfen izmirde oturanlar cvb versin..

Izmirlim35Onur
14 yıl önce - Cmt 18 Mar 2006, 04:42

Millet  Cin`den  Japonya`dan kalkip oralara  gelip  goruyor bi  Izmirli`nin  oraya  gitmemesi  bencede  utanc  verici

onur35
14 yıl önce - Cmt 18 Mar 2006, 13:32

Arkadaşlar ben Efes kentine bir çok kez hem kendim gezmek hemde turist gezdirmek için gittim. Bu alan hem arkeolojik değeri hemde bülbül dağındaki Meryem Ana evinin Hristiyanlar için hacc yeri olması bakımından çok önemli. Bu faktörleri göz önününde bulundurarak Efesi din turizmi açısından çok iyi değerlendirmemiz gerek. Efes'teki kazılar 120 yıl önce başlamış ve yetkililer kazıların bir 120 yıl kadar süreceğini belirtiyorlar. Bütün dünya tarafından çok iyi bilinen bu kültür mirasını İzmirlilerin herkezten çok iyi bilmesi gerek. Bunun gibi harabelere yunan taşı diyip geçen bir zihniyetle ülke olarak ilerlememiz mümkün gözükmüyor. Bunun gibi konularda lütfen çevremizi bilgilendirelim.

Nejdet Düzen

14 yıl önce - Çrş 22 Mar 2006, 17:29

Anket sonucu gazete haberini desteklemiyor. %80 çok abartılı bir oran.

onur35
14 yıl önce - Çrş 22 Mar 2006, 17:33

anket pek sağlıklı olmayabilir. Zira şuana kadar toplam oy 21 ayrıca başka şehirlerden de oy kullanan arkadaşlarda var.

Ayhan
14 yıl önce - Çrş 22 Mar 2006, 18:45

Bana da anket sonucu pek sağlıklı gelmedi. %80 oranı çok fazla. Bir kere okullarda Efes'e özel geziler düzenleniyor. Ayrıca özel turlar götürüyor. Yani bir şekilde büyük bir oranda her İzmir'li görmüştür Efes'i.

M.Uğur.K
14 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 18:12

Ben Selçukluyum. Orda doğup büyüdüm. Ama Efes'e bir ya da iki kez gitmişimdir. Ama muhteşem bir yerdir. Yolunuz Selçuk'a düşerse mutlaka gidin görün. Sadece Efes'i değil, Meryemana evini, Şirince'yi, müzeyi, Artemis tapınağını da görün.

elifgcaglar

14 yıl önce - Pts 27 Mar 2006, 13:21

2 kere gitmistim.. Biri ortaokulda düzenlenen gezide biri de lise dönemindeydi.. Kusadasi´na giderken uzaktan görüyorum.. Zaman gectikce hatiradan siliniyor, firsat olsa tekrar gitmek isterdim.. En cok üzüldügüm 4,5 sene evvel Sultans Of The Dance´in Efes´teki gösterisini kacirmis olmamdir, gidenler anlatiyor ki muhtesem bir atmosfermis..

burak a.

14 yıl önce - Pts 27 Mar 2006, 13:42

ben o anketin gercegi yansıttıgını sanmıyorum,çevremdeki birçok insan gitti.ben de gittim 2 kere.

VolkanAtalay
14 yıl önce - Pts 27 Mar 2006, 14:27

ben Sultans Of The Dance gösterisine gitmiştim böyle bi gösteri ancak böylesine tarihi muhteşem bi yerde izlenir di büyülenmiştim..izmir festivali nin bazı gösterileri konserleri orada yapılıyor bilirsiniz.lütfen antik tiyatroda olan gösterileri kaçırmayın ortamın havası sizi gerçekten çok etkiliyor gece orası bambaşka güzel

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet