Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Metehan

13 yıl önce - Cmt 15 Ekm 2005, 22:47
[İST-G1.09] - İBB'den Genel Ulaşım HaberleriİBB'DEN HABERLER

İstanbul'da bazı yollar 16 ve 29 Ekim'de kapatılacak

     İstanbul’da bazı yollar, 16 ve 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı prova ile töreni nedeniyle trafiğe kapatılacak.
     İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 82. yıldönümü prova ve kutlama töreninin yapılacağı 16 ve 29 Ekim günleri saat 07.00’den saat 15.00’e kadar trafiğe kapatılacak caddeler şöyle sıralandı:
     "-Vatan Caddesi ve bu caddeye çıkan bütün yollar.
     -Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi ve bu yollara çıkan bütün yollar.
     -Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi-Oğuzhan Caddesi-Millet Caddesi-Topkapı Edirnekapı Kavşağı-Vatan Caddesi kesişim noktası Mahmutbey-Topkule.
     -Mahmutbey Köprüsü Habibler Yolu (Sultançiftliği Yolu)." Açıklamada, Üsküdar Meydanı’ndan Harem sahil yolu ve Harem’den Üsküdar sahil yolunun da saat 08.00’den itibaren trafiğe kapatılacağı belirtildi.     
    ALTERNATİF GÜZERGAHLAR
     Sürücülerin kullanabilecekleri alternatif güzergahlara da yer verilen açıklamaya göre, D-100 Karayolu’ndan Vatan Caddesi’ne gidecek sürücüler, Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray veya Haliç Tüneli Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametini kullanabilecek.
     E-80 Karayolu’nu kullanacak sürücülerin Milliyet Gazetesi karşısından TEM istikametini, sahil yolunu kullanacakların ise sahil güzergahından Yenikapı-Kumkapı-Sirkeci yönünü kullanmaları gerekiyor.
     Vatan Caddesi’ni kullanarak Fatih İlçesi’ndeki hastanelere gelecek gerek ambulans, gerekse diğer araç sürücülerinin sahil yolunu tercih ederek Samatya’dan Cerrahpaşa-Çapa-Haseki veya Vakıf Gureba hastanelerine intikal etmeleri, Fatih istikametinden hastanelere gidecek sürücülerin ise Atatürk Bulvarı-Aksaray ve Millet Caddesi güzergahını kullanmaları istendi.


Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 21:28
İBB'den Genel Ulaşım Haberleri


Bu başlık altında, İBB'nin (İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin) Ulaşım konularıyla ilgili son çalışmaları ve haberleri toplanacaktır. Daha önceden başlıkları Ulaşım bölümünde mevcut olan; İETT'den Haberler, İstanbul Şehirhatları Vapur Haberleri ve İDO'dan Haberler ile ilgili mesajlar, yine eski başlıkları altına iliştirilmeye devam edilecektir. Bu başlık altında, yukarıda adıgeçen 3 bölüm dışındaki her türlü ulaşım haber, bilgi ve uyarıları biriktireceğiz.

Gönderilecek bilgi ve belgelerin Kaynak'ları ile alındıkları Tarih'lerinin mesajın altına iliştirilmesi, veri tabanının oluşmasına katkıda bulunacak en önemli detaylardan biri olduğundan, bu noktanın gözden kaçırılmaması çok yerinde olacaktır...  

Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU


Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 21:36

İBB'DEN HABERLER

Atatürk Köprüsü Onarım Nedeniyle 2 Gece Trafiğe Kapatılacak
13 Mart 2006 / Pazartesi

Alıntı:
Atatürk Köprüsü'nde, birleşme derzlerinde meydana gelen arızanın giderilebilmesi için onarım çalışması yapılacaktır...
 
Bu nedenle köprü; 13 Mart 2006 - Pazartesi gününü, 14 Mart 2006 - Salı gününe bağlayan gece, 00:30-04:30 saatleri arasında araç ve yaya trafiğine kapanacaktır.

Belirtilen tarihte Atatürk Köprüsü’nü kullanacak araç ve yayaların, 00:30-03:30 saatleri arasında Yeni Galata Köprüsü’nü, 03:30-04:30 saatleri arasında Yeni Galata Köprüsü de deniz trafiğine açılacağından Haliç Köprüsü’nü kullanmaları gerekmektedir.

Uygulama; 15 Mart 2006 - Çarşamba gününü, 16 Mart 2006 - Perşembe gününe bağlayan gece, yine aynı saatlerde tekrarlanacaktır.
(KAYNAK: İBB WEB Sitesi)

Akın KURTOĞLUAkın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 02:40

İBB'DEN HABERLER

Beşiktaş-Akaretler Arasındaki İlâve Şerit Uygulamasının İptaline İlişkin Teklif

Karar Tarihi: 23.02.2006
Karar No: 06/3-6
Karar Tipi: UKOME
Konu : İETT-ÖHO
İlçe: BEŞİKTAŞ
Karar Gündemi: Beşiktaş ilçesi, Barbaros Bulvarı'nda sabah saatlerinde meydana gelen trafik yoğunluğunu azaltmak için Beşiktaş Meydanı ile Akaretler Kavşağı (Spor Caddesi başlangıcı) arasında kalan 500 metrelik yol bölümünde; 07:30-14:00 saatleri arasında uygulanan ilâve şerit uygulamasının (yoğun kazalara sebebiyet vermesi nedeniyle) kaldırılması teklifi.

(Kaynak: İBB WEB)

Akın KURTOĞLU


Mehmet Kasım
13 yıl önce - Pts 20 Mar 2006, 11:27
ÇEVREMİZDE ULAŞIM


Bu platformda bütün üyeler bölgelerinde ulaşım adına yapılanlar,yapılmayanlar,yapılması gerekenler hakkında genel düşüncelerini varsa haberleri paylaşsın.

Örneğin benim bölgem ;
TEM YOLU ÜZERİ TEKSTİLKENT MEVKİİ.Aynı zamanda E-6 yolu çevresi oluyor.Yani Esenler ve Bağcılar Bölgesi.Bu bölge son yıllarda inanılmaz değişiyor.Son 1 senede görülen değişimler :

1* METRİS KAVŞAĞI baştan aşağı yeniden düzenlendi.

2* Bağcılar E-6 ve TEM BAĞLANTISI Hem Matbaacılar Sitelerinin oradan hemde Dağyolu Cadesinin oradan bağlantı sağlandı( 1 ÜST GEÇİT 1 ALT GEÇİT ) E-6'nın gidiş geliş yönü yeniden düzenlendi ama sürücüler hala eski sistem devam ediyorlar.TERS ŞERİTTE DEVAM EDİYORLAR.

3* KEMERPARK Sebze Meyve Halinin Karşısınaki bölgeye 650 konutluk sie yapılıyor ki ÇEVRE YOLU bağlantıları yapılması gerekir.

4* OTOGAR önünde büyük bir kavşak çalışmasıyla trafik yeraltına alınacak.

5* Bayrampaşa KADİFE KAVŞAĞI aylardır bitirilemeyen kavşakta ne yapıldığı belli değil.Geçen sene 6 ay E-6 nın altını kazmak için trafik çilesi çektik şimdi açılan yeri toprakla kapatıyorlar.

6* TEKSTİLKENT ten direkt TEM bağlantısı EDİRNE YÖNÜNE üst geçit şeklinde projelendiriliyor.İhalesi yapılacak.Bu bağlantı Turgutreis Mahallesi içinden E-6'ya çıkacak.

7* TEKSTİLKENT-BAŞAKŞEHİR arasında askeri bölgeden direkt yol apımı şu an proje aşamasında.

8* ESENLER-BAĞCILAR Metrosu inşaa halinde.2007 başında kaba inşaat bitecek.

9* BAĞCILAR Tramvayı bu sene ortalarında açılacak.

10* METRİS TRAMVAYI tam kapasite bu yıl içinde açılacak.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 02:49

İBB'DEN HABERLER

"YENİKAPI-UNKAPANI METRO HATTI"NIN ŞEHZADEBAŞI İSTASYONU ÇALIŞMALARI İÇİN, BÜYÜK REŞİT PAŞA CADDESİ GEÇİCİ OLARAK ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILACAK

Alıntı:
"Yenikapı-Unkapanı" Metro inşaatı kapsamında yapılan Şehzadebaşı İstasyonu’nun giriş-çıkış yapıları alanında kalan Büyük Reşit Paşa Caddesi geçici olarak trafiğe kapatılacak.

Bu nedenle cadde, gerekli imalatların yapılabilmesi için, 24 Şubat 2006 tarihli Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonunca alınan karar gereği geçici olarak araç trafiğine kapatılacak.
Sözkonusu cadde, Zeynep Kamil Sokak ile Vezneciler Caddesi arasında kalmaktadır.

Çalışma süresince yayaların caddeyi rahat bir şekilde kullanabilmeleri için gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.

Büyük Reşit Paşa Caddesi, 30 Nisan 2006 – Pazar günü, saat: 08.00’den itibaren araç trafiğine kapatılacak.

(Kaynak: İBB WEB)Akın KURTOĞLU


Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 23 Hzr 2006, 01:13

İBB'DEN HABERLER

İBB'den Yepyeni Bir Hizmet: Anlık Trafik Yoğunluk Haritası
23 Haziran 2006 / Cuma

http://tkm.ibb.gov.tr/rtms/index.aspx

linkinde, 7 gün 24 saat sensörler yardımıyla, İstanbul genelindeki trafik yoğunluğunu artık anlık olarak takip edebilmek mümkün...    

Akın KURTOĞLUMetehan

13 yıl önce - Cum 23 Hzr 2006, 17:59
Köprü cumartesi gecesi kapalı


İBB'DEN HABERLER

Köprü cumartesi gecesi kapalı

Boğaziçi Köprüsü'ndeki boya çalışmalarında kullanılan platformun Ortaköy kule ayaklarına nakledilmesi nedeniyle köprünün Avrupa-Asya istikameti 25 Haziran Pazar günü 5 saat süreyle trafiğe kapatılacak.

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, yaptığı yazılı açıklamada, Boğaziçi Köprüsü'nde sürdürülen boya çalışmalarında, köprünün Beylerbeyi kule ayakları ve portal kirişlerindeki boya işlemleri için kullanılan çalışma platformunun Ortaköy kule ayaklarına nakledileceğini bildirdi.

25 Haziran Pazar günü yapılacak çalışmalar için 01.00-06.00 saatleri arasında Boğaziçi Köprüsü'nün Avrupa-Asya istikametinin trafiğe kapatılacağını ifade eden Dost, trafik akışının bu süre içinde Asya-Avrupa istikametinden çift yönlü olarak sağlanacağını kaydetti.

Bu çalışmalar sırasında gerekli trafik işaretlemelerinin bölge müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılacağını bildiren Dost, sürücülerin, alternatif olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü tercih etmeleri ve yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerektiğini ifade etti.


kaynakMetehan

13 yıl önce - Sal 04 Tem 2006, 11:58

İBB'DEN HABERLER

Boğaz Köprüsü üç gün onarımda

Çalışma, 01.00-06.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek  
Boğaziçi Köprüsü'nde yarından itibaren Asya-Avrupa yönünde 'asfalt onarımı' yapılacak. Çalışmanın üç günde tamamlanması bekleniyor.

Onarım çalışması, trafiğin en düşük yoğunlukta olduğu gece 01:00 ile sabah 06:06 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Köprüsü'nün Asya-Avrupa yönündeki üç şeridi trafiğe kapatılacak ve trafik, diğer istikametten iki yönlü olarak akıtılacak.

Trafik akışı Avrupa-Asya yönünde iki şerit, Asya-Avrupa yönünde ise bir şerit olarak sağlanacak.
Günün diğer saatlerinde ise bütün şeritler kısıtlama olmaksızın trafiğe açık tutulacak.
Çalışmalar sırasında, sürücülerin, alternatif olarak 2'nci çevreyolu ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanmaları öneriliyor.

kaynak


Metehan

13 yıl önce - Cum 07 Tem 2006, 15:19

İBB'DEN HABERLER

Yeni Galata Köprüsü, periyodik bakım çalışmaları nedeniyle 11 temmuz salı günü 01.00-04.30 saatleri arasında trafiğe kapatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Galata Köprüsü'nde mesnet, kiriş ve kilitlerin yağlanması gibi bakım hizmetlerinin yapılacağı belirtilerek, bu nedenle baskül köprünün 10 temmuz pazartesi gününü 11 temmuz salı gününe bağlayan gece 01.00-04.30 saatleri arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Açıklamada, Galata Köprüsü'nden geçecek araç ve yayaların 01.00-03.00 saatleri arasında Atatürk Köprüsü'nü, 03.30-04.30 saatleri arasında da Atatürk Köprüsü deniz trafiğine açılacağından Haliç Köprüsü'nü kullanmaları istendisayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM