Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Kürt Soyunun Türk'lerden Geldiğini Biliyor muydunuz ?
123 ... 131415   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
trsinan
8 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 13:16
Kürt Soyunun Türk'lerden Geldiğini Biliyor muydunuz ?

Şimdi yazacagım sözler MUŞLU bir kareşimize aittir.
''Hakkariye adını veren  Akari aşireti bile Saka Türklerinden, tarihçiler bunu ispatlıyor, ama kimse bahsetmiyor...Devlet milyar dolarca silah alacağına konferanslarla kitaplarla Tv yayınlarına kaynak ayırsaydı bügün bölücülere en büyük darbeyi indirirdi. Bakın şimdi kürtçe de kürt diye bir söz yok ... Tamamen Türkçe ...Arapların iskan edilmemiş Türkmenler anlamında da kullanıldığı Arap kaynaklarında ispatlı olan ekrad sözünü kullanıyorlar...Bana bir millet gösterinki milletimin adı dediği sözcük kendi dilinde olmasın .Mümkün değil.Kürt sözü değişik şekillerde ama aynı anlamda neredeyse bütün türk lehçelerinde var...Anlamı ya yeni yağan kar ya erimemiş  kar ya da karla ilğili. Oğuzlarda karlı kesimlerde yaşayan Türkmen kollarına kürt demişlerdir. Elegeş yazıtlarında  da geçtigi gibi Oguzhan a bağlı Türk koludur. Dillerini nasıl farsça ve Arapça ile karıştırdıklarını ispatlayamayacak olan tarihçi u işi bırakıp karpuz satsın... Her şey bu kadar açıkken devlet bu konulara hiç el atmıyor..'' Bakın MUŞ lu kardeşimiz gerçekleri çok iyi biliyor .Peki ya tarihçilerimiz ne yapıyor???

Akın Alan
8 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 13:28

Arkadaşlar Kürt diye bir ırk yok dünyada bütün ırklar arasına baktığınızda böyle bir ırka ulaşamazsınız...

Türk+Pers+Arap ırklarının genleri bulunur Kürtlerde fakat böyle bir ırk söz konusu değil...

Mustafa Taşlı

8 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 13:57

Bence tartışmanın geresiz olduğu bir konu.Kürt diye bir millet olsa ne yazar olmasa ne yazar.Belki de sitedeki kürt kökenli arkadaşlarımızı farkında olmadan kırıyoruz.
Bu ülkede yaşayıp,bu ülkeyi karşılıksız sevmeleri esas olandır.
Onlardan tek istediğimiz kendilerini bölücülük yapan zihniyetten soyutlamaları.

Burç

8 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 14:05

Ben de bir başka başlıkta Kürt milletini ve kültürünü ayırt eden özellikleri yazdım,
"faşist", "ırkçı", "bölücü", "kafatasçı" oldum. Ne yapsak bilmem ki?
Kürtleri rencide etmemenin yolu nedir?
Onlar kendilerinin ayrı bir millet olduğunu söyleyince hoşgörülü ve liberal olacağız,
ama biz aynı şeyi söyleyince bölücülük oluyor? Bir terslik yok mu?

levent tezcanlı

8 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 14:24

sanırım burda ayrılması gereken bır nokta var.. tamam boyle bır ulus dunya tarıhıne sonradan katılmıs olabılır,bazı turk boylarının pers ve arap kavımlerı ıle olan kaynasmasından cıkmıs olabılır.. bu cok onemlı degıl.. cunku asıl olan bır durum var.. su an ulkemızde kendını kurt dıye adleden bır grup var,bızım bakmamız gereken bugunku durum..
bu platformda yada baska bır yerde hıc bır kurt kendısıne kurt denılınce kızmaz..
ancak bazı asıl kan tasıyan hak hukuk bılen,bılınclı, vatansever kurt vatandaslarımız kendılerını soyum kurt ama ben bu ulke ınsanı ıle kaynastım,bu ulke vatandasıyım,bu ulkeye vergı verıyorum dıye kendımı turk gıbı hıssedıyorum der ve boluculuk yapmaz.. bız burda kurtlerın pkk ya mensup kurt kanatları ıle ılgılı konuları yazısırken bu ayrımı yapamıyoruz.. bızım problemımız bu..
pkk lıların tumune kurt,kurtlerın tumune pkk lı yazanlar var.. bu ayrımı yaparsak,hıc bır problem yok.. kım kıme ne ısterse yazsın.. kımsecıkler alınmaz

Aksemseddin

8 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 14:28

yüzyıllarca beraber kardeşçe yaşamış insanları Türk-Kürt diye ayırmak ancak kötü emelli devletlerin işidir.Türkiye Cumhuriyeti bu ülkeye gönül veren herkesindir.Ama anayasada belirtildiği gibi Türk devleti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk sayılır.Nasıl ABD'de Herkes Amerikalı sayılıyorsa bizde de aynı durumdadır.Bölmek,parçalamak kimseye hayır getirmez.Bu bölgede gözü olan siyonist çevrelere yarar o kadar.Türkiye'yi bölmek isteyenler aslında bilmeden israil devleti'nin emellerine hizmet ediyorlar.Sanıyorlar mı ki bu zengin toprakları kendilerine bırakacaklar.Asla!!!
                          Bölücü odakların hedefi ülkeyi bir şekilde bölmektir,bölünce de bir vatan sahibi olacaklarını sanıyorlar.Yanılıyorlar.Sadece emperyalistlere ve siyonistlere uşaklık etmiş olacaklar.O zaman ah vah ettiklerinde ise çok ama çok geç olacak.Vakit geçmeden ülkemizin kıymetini anlayalım artık.Anadolu,emperyalistlerin sömüremediği ender bölgelerden biridir.Ön asyadaki tüm siyasi ve askeri manevralar aslında Anadoluyu kontrol etmek içindir.

elif özdemir
8 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 14:40

Arkadaşlar affınıza sığınarak bişeyler yazmak istiyorum. Kürtlerle ilgili kaçıncı başlık bilmiyorum ama ortada olan birşey varki, kürtler var ya da yok dememizle ya da kürtlerin soyu şöyle böyle dememizle hiçbirşey olmuyor aksine başlık öyle bir hal alıyorki bazen kırıcı oluyor, sözlere dikkat etmeden yazıyoruz. Bir insanın soyunun kürt yada arap vs. olması önemli değil önemli olan ülke sevgisi, bu ülkeyi bölmeye çalışmadan bizlere yakışır birşeyler yapmamız, bu vatan bize emanet ve başka Türkiye yok...

selim01
8 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 14:52

Batı'nın oyunu bu bölücülük davası.Eskiden yoktu böyle bir şey.

rojhilat
5 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2009, 04:48
yorum

öncelikle selam arkadaşlar burç arkadaşımızın söyledikleri oldukça beni gülümsetti kürtleri nasıl rencide edeyim diye bir yazı yazmış ama bilmiyorki yazdığı yazı sadece kendini rencide etmekten başka bir işe yaramıyor hiç kimse kendi kendini kandırmasın ap açık ortadır kürtlerin varlığı yüz yıllardır bu topraklardayız çünkü ana yurdumuz mezepotamya ayrıca kürtler oğuz boyu falanda degil kürtlerin aslı med imparatorlugudur kürtler medlerden gelmektedir kaç yüz yıllık tarihi vardır inanmayan varsa mehmed uzunun kürt edebiyatı antolojisini okusun ayrıca dünya üzerinde 40 milyon kürt vardır bunun 20 milyonu bu topraklardadır bu açık bir ırkı kimse ama kimse inkar edemez eden varsa aklından şüphe duyarım yazı yazan arkadaşlarımızın yazılarını okudum bunların hiçbirinin doğruluk payı bile yoktur zaten herşey kendi aralarında ölçülüp biçiliyor bizim yazmamıza gerek bile yok kendi kendilerini kandırmaktan başka hiçbirşey yapmıyorlar gerçek birşeyler yazmak istiyorlarsa gelsinler görsünler doğuyu ben diyarbakırlıyım ben emin bizim kadarda kimse misafir perver olmaz kimse ağızdan duyduklarını yazmasın en iyi yazıyı yazmak istiyorsanız gelip görün bende de önceden böyle bir takıntı vardı ağızdan duyduklarımı hep aktarırdım çevreme örnek veriyorum kendimi lazları hiç sevmezdim ama trabzon gezimden sonra degişti bu. laz insanın ne kadar sıcak kanlı olduğunu gördüm ve hoşuma gitti açıkçası o gezi benim lazlara olan görünümümü degiştirdi yerini sempati duymaya bıraktı onun için diyorum gelip görün sonra dahada güzel yorum yaparsınız eger gerçekten anlatıldığı gibi olsaydı diyarbakır elbette bizlerde burda yaşamzdık medyanın öyle bir anlatamı varki haberlerde gazetelerde gerçekten okuduğum zaman bir garip oluyorum bizim yaşadığımız yerdenmi bunlar bahs ediyorlar ama ortada anlatıldığı gibi hiçbirşey yok bizde batıdakiler gibi yaşıyoruz bizim de sosyal haytımız var parklarımız gezilecek yerlerimiz var tarihi yerlerimiz var bunlar tıpkı sizinde olduğu gibi dün bir gazetede okudum ismini vermiyeyim türkiyede yaşanacak en güzel şehirleri sıralamışlar türkiyede 82 il var 80 olan diyarbakırmış yani en son yaşanacak yerlerden biriymiş. bunada güldüm ben türkiyede her karış toprağıda gezdim ama emin olun diyarbakırın birçok şehirden güzel olduğunu söylüye bilirim zaten yaşadığım şehir türkiyede 9/en büyük kentlerden biri metropol yani büyük şehir belediyesine sahip çok güzel nacizane bir şehir hele surları anlatama size çin seddinden sonra 2 en büyük sed kendi kendime diyorumki acaba sed bu şehirde olmasaydı ne kadar daha ilgi çekerdi bu açıkça ortada diyarbakırda olması hiç ama hiç gündeme gelmedi nedense eskişehirin porsuk çayı dillerden düşmüyor her gazetede manşet acaba bu neden. zaten biz kabullenmişiz türkiye topraklarında yaşamayı benimsemişiz sadece ırkımızın var olduğunu kimseye inanmadığından korkuyorum bu var var olacakta zaten hep kabullenmiyorlar işte soru bu şimdi size bir yazı yazıyorum elinizi vicdanınıza koyun cevap yazı bizim yerimizde siz olsaydınız ne yapardınız bu ayrımcılık size yapılsaydı kabulenirmiydiniz yoksa karşımı çıkardınız bir halkın kendi ırkını savunması kadar özgür birşey olabilirmi ama işte oluyor biz savundukça fali meçul cinayetler hep olacak bunlar hep ört pas edilecek gaffar okan cinayeti gibi sır olup gitti kendiyle beraber bunların ortaya çıkması lazım ama devletin içindeki derin devlet buna izin vermiyor ve baştakiler ne zamana kadar maşa durumunda kullanılacak son bulmayacakmı bu haksızlılar son bulsun bence atatürkün bir lafıyla bitirmek istiyorum seviyorumda atatürkü yurtta sulh cihanda sulh

özden azak
5 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2009, 05:09

selam rojhilat,

gerçi bunu muhattabınız soylicektir. ama cok uzulmeyin diye ben yazmak istedim. mesajı tekrar okursanız rencide ETMEK degil ETMEMEK yazıyor. gecen gun kurt tarihine baktıgımda kurtlerin yuzyıllar degil bin yıllar gecmişi oldugunu okudum. hiç bir ırkın hiçbir ırkın varlıgını yoksaymaya hakkı yoktur. sanırım gundemdeki olaylar yuzunden kurt kelimeleri cok fazla geciyor. benim cok tatlı kurt dostlarım var ustelik cok yaşlılar. insanlara önyargılı olunmaması benimde dilegimdir.
hoşcakalın...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET