Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Nuri3504
9 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 18:57

Ben m60a3 tankının hem doldurucu hemde nişancılığını yaptım Şırnak Cizre güçlükonak gabar dağları bölgesinde.

Araştırırken bu konuya denk geldim. Ciddi anlamda bu tankın silahlarını kullandım. Sırf 8 ay bu tankla pusu attım. Ne günlerdi bea

Misafir 5f7

9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 13:19

otokar firmasında 5 adet prototip yapıldı testleri tamam ihale süreci başladı.sadece motor konusunda hükümet yerli motorda ısrarcı olduğu için biraz yavaşladı.

Misafir e0c

9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 16:42

Savunma sanayi geliştirme imkanını yararlanalım

Misafir 099

9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 17:29

bu altay projesi de kabak tadı vermeye başladı.projede görevli herkes oturup birbirinin suratına bakıyor sanki napsak diye..ne bekliyosunuz kopyalayın geliştirin üretin yapın bişeyler artık..almanlar 2.dunya savaşında günde 400-500 tank üretmişler,hemde savaş ortamında..

Misafir 7f2

9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 17:42

"hükümet yerli motorda ısrarcı olduğu için biraz yavaşladı."

hangi motordan bahsediyorsun, şimdi motora başlansa en az 5 senesi var. Altay projesinde yerli motor ilk etapta olmayacak. BMC nin fabrikasını bitirmesi bekleniyor. Beklenen şey o dur.

Misafir 099

9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 17:53

sıfırdan bişey icat etmiyosun,alt tarafı herkesin bildiği kullandığı motor u üreteceksin..devrim arabası nasıl kısa sürede karar verilip bir kaç ayda yapıldıysa altay motoru da o şekilde yapılabilir istenirse..

Volkan Cordan

9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 18:09

Alıntı:
BMC nin fabrikasını bitirmesi bekleniyor. Beklenen şey o dur.

Hayırdır Altay seri üretimi ihalesini BMC kazandı da,bizim mi haberimiz yok?

Ali Keskin2
9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 18:10

Alıntı:
sıfırdan bişey icat etmiyosun,alt tarafı herkesin bildiği kullandığı motor u üreteceksin..devrim arabası nasıl kısa sürede karar verilip bir kaç ayda yapıldıysa altay motoru da o şekilde yapılabilir istenirse..

mevzuu motor yapmak değil sadece, 3 dm3 lük alana sığacak bir motordan -40 +70C sıcaklık aralığında 1500 beygir gücü üretip bunu üretirken ihale şartında istenen tankın menzilini sağlayacak kadar yakıt tüketeceksin. Bakım aralığı ve maliyeti de uygun olacak.

Amaç bu motoru yapmak. Kolay bir iş değil.

Misafir 099

9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 18:28

Ali Keskin2 sonuçta daha önce yapılmış ve örnekleri olan bir şeyden bahsediyoruz..altay projesinde aselsan roketsan gibi firmalar üzerine düşen görevi aslanlar gibi yaparken neden motoru yapacak şirketler devamlı ayaklarını sürüyorlar?

Teo72
9 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 18:40

Dunyada tank motoru uretebilen sayili uretici varken daha kamyon motoru dizaninda emekleyen firmalardan simdiye kadar gorugu herseyin 5 le carpilmisini 6 ayda yapmasini bekliyorsunuz. Biraz daha beklemeniz lazim, bu isler bilgisayarda rendering yapmaya ya da beton kalibi cakmaya benzemiyor.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET