Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
H.İ.Murat ÇELİK
11 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 14:51
İzmir Atatürk Lisesi

İzmir'in tarihi lisesi Atatürk Lisesi mezunları için bir haber :

İAL Mezunlar Derneği kuruldu. Hatta bir sitesi var.

http://www.ialmezun.org.tr

Alıntı:

İZMİR ATATÜRK LİSESİ MARŞI

Bizim kalbimiz ilim ateşiyle doludur
Biz bağlıyız gönülden sevgili lisemize
Bu gün tuttuğumuz yol inkılabın yoludur
Yarının ümitleri genç nesil derler bize

Bize iman veriyor hür vatanın hür sesi
Ebediyen var olsun İzmir Atatürk Lisesi

Nurlu mefküremize lise hayat veriyor
İlim bizim aşkımız türklük bizim şanımız
Gideceğimiz yolu gazimiz gösteriyor
Yaşasın Türk Milleti yaşasın vatanımız

Bize iman veriyor hür vatanın hür sesi
Ebediyen var olsun İzmir Atatürk Lisesi

H.İ.Murat ÇELİK
11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 19:45

Lisemizin başarısı...

Alıntı:
İzmir Atatürk Lisesi (İAL), ÖSS sonuçlarında yüzde 100'lük başarıyı yakaladı. 2005 -2006 eğitim ve öğretim yılı sonunda 367 mezun veren İAL’de açıkta kalan öğrenci olmadı. Dil puanında 11-N sınıfı öğrencisi Fidan Akıncı Türkiye beşincisi olurken, Soysal Değirmenci de sayısal puanda Türkiye sekizincisi oldu. Okul Müdürü İrfan Urhan, öğrencilerin başarısının rastlantı olmadığını belirtti. Urhan, “Lisemiz için bu daha başlangıçtır. 1.5 yıl önce göreve başladığımda ekibimizle birlikte hedeflerimizi belirlemiştik. Tüm mezunlarımızın kazanması bizim için gurur kaynağı oldu. Dereceli öğrencilere sahip olmaksa daha da mutlu etti. Gelecek yıl başarı seviyemiz çok daha yüksek olacak” diye konuştu.

http://www.kentyasam.com/index.php?bas=10

özTÜRKali
11 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 01:51

''İZMİR ATATÜRK LİSELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR'' bu söz Türkiye'nin neresinde olursanız olun geçerlidir.Çünkü ağır ancak akılda kalıcı eğitiminin,ÖSS ve TÜBİTAK birinciliklerinin ve geçmişiteki başarılarının verdiği ağırlıktan kaynaklanan disiplininin yanı sıra sosyal etkinlikleri,macera yaşamak için birebir olan bahçesi,şehirin göbeğinde olması ve daha sayamadığım birçok güzelliğiyle İAL,mükemmel ötesi bir okul...tabi o meşhur otoparkı unutmak olmaz ne de olsa okulumuzun simgelerinden biri

oktaner
9 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 16:57
İAL

Ebediyen var olsun, İzmir Atatürk Lisesi!

oktaner
9 yıl önce - Cum 25 Tem 2008, 15:34

Gazi Mustafa Kemal'in daha sonra İzmir Atatürk Lisesi olan İzmir Birinci Erkek Lisesi'ni ziyareti sırasında çekilen bir fotoğraf:

erdal ırgat
7 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 17:59

İzmir Atatürk Lisesi mezunu olmak ayrıcalığını yaşayanlardanım... Hocalarımızdan yaşayan hiç kalmadı... Hepsine Allahtan rahmet diliyorum.... Ebediyen varolsun İzmir Atatük Lisesi...

erdal ırgat
7 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 21:46

Zülfü Livaneli yapımı "Veda" filminin bir sahnesinde, İzmir Atatürk Lisesi öğretmenler odası sütunlu holünün 2.kattan çekimini gördüm.... Acaba yanıldım mı? Veda filminin bazı sahnelerinin Seferihisar'da çekildiğini biliyorum.. Belki bir sahnesi de, Atatürk Lisesinde çekilmiştir. Bilen varsa merakla cevabınızı bekliyorum !

kunter

7 yıl önce - Sal 06 Nis 2010, 23:57
IAL

Ooo - ne buldum.. ne güzel başlıktır bu böyle.

Bizim kalbimiz ilim ateşiyle doludur,
Biz bağlıyız gönülden sevgili lisemize,
Bu gün tuttuğumuz yol inkılabın yoludur,
Yarının ümitleri genç nesil derler bize..

Bize iman veriyor hür vatanın hür sesi;
Ebediyen var olsun İzmir Atatürk Lisesi !

allah allah - tüylerim diken diken oldu

bir ara İzmir'deyken Montrö'ye gidip otobüs duraklarının oradan yemyeşil çam ağaçlarıyla ve tarihi büyük çeşmesiyle "esaslı" bir fotoğrafını çekeyim, getirip buraya koyayım.

k.

erdal ırgat
7 yıl önce - Cum 16 Nis 2010, 00:11

Geleneksel pilav günü kutlamalarından..02.05.2004

(+)

sanliizzet

5 yıl önce - Cmt 26 May 2012, 14:55
Böyle bir okul var mı acaba?

Vay be! Neydi o günler. Ben 87 mezunuyum. Bizim zamanımızda her ne kadar okulumuz Fen Lisesi ve Anadolu Lisesinin gölgesinde kaldıysa da yine de İzmir'in ve Türkiye'nin en kaliteli okullarından biri idi. Bizim sınıftan ÖSS'yi kazara bir kişi kazanamamıştı. Gerisini siz düşünün artık.

Okul tam bir askeri kışla gibiydi. Özellikle müdür muavinlerini görünce yolumuzu değiştirirdik. Geç kağıdı almak, disiplin cezası vs. gibi sebeplerle odalarına girmek ölümden bile beterdi.

Dayak ve şiddet mebzuldü. 1.60 boyunda hocamızın 2 metre boyunda basketçi bir öğrenciyi elleri yetişmeye yetişmeye tokatlamasını unutamam. (O zamanlar Türkiye'nin gerçeği idi, her yerde vardı).

İşin garip yanı bizim okul tamamen başarı orientli bir okuldu. Adeta üniversiteye hazırlık kursu gibi idi. Öğrenciler seçmeydi. Zaten ayak uyduramayanlar sınıfta kalıp dökülürdü. Şimdiki gibi kıytırıktan sınıf geçme yoktu. Peeeeee....

Koskocaman futbol sahamız, spor salonumuz, yatakhaneler, yan binalar vs. ile koskocaman bir külliye idi İAL.

Bunları bizim çocuklara anlatıyorum, anlatıyorum da anlamıyorlar.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet