Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
bulent222
15 yıl önce - Cmt 01 Nis 2006, 22:59

Bugün Beylerbeyi satış noktalarında büyük kalabalık vardı. Yine de durumu bilmeyen çok insan olduğundan ve Pazartesi günü gişelerde kaos olacağından kesin eminim.  

Uygulamanın saçmalığı ne zaman anlaşılacak bakalım.

Neyse ki akşamları eve vapurla dönüyorum.  

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 00:07

Alıntı:
durumu bilmeyen çok insan olduğundan ve Pazartesi günü gişelerde kaos olacağından kesin eminim

Önümüzdeki hafta başı ilk birkaç gün, yetiştiremeyen araç sahipleri İETT otobüslerine hücum edecekler desenize... Bir şekilde o köprüyü aşmak zorundalar...

Akın KURTOĞLU

tolginho

15 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 07:37

Çok doğru diyorsunuz Akın bey. Birkaç gün köprüde keşmekeş yaşanabilir. Bence de birkaç gün köprüyü hususi araçlarla geçerken daha fazla dikkat etmek gerekli. Her an OGS'siz OGS şeridine girip geri çıkmaya çalışan bir araç görülebilir.

En son dün otobüsten şöyle bir araçları süzdüm. Büyük çoğunluğunda OGS yoktu. Cuma gününden tabelaları hazırlamışlardı. Beşiktaş çıkışında Boğaz Köprüsüne sadece OGS ve KGS sahipleri girebilir yazıyordu.

TOLGA KAPROL

-ALPER-

15 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 18:44

Bugün Carrefour alışveriş merkezindeki Ogs standı çok boştu. Yaklaşık iki hafta önce aynı yerden ogs aldığımız için babam dikkat etmiş bana söyledi. Hala yeterince talep yok sanırım. Aslına bakarsanız bir çok insanın bence böyle bir şeye ihtayacı yok.

Benim yaklaşık 3 senedir ehliyetim var hiç araba kullanarak köprüyü geçmedim. Yolcu olarak ise ailemle bir senede yaklaşık 10 kez geçtiğimizi varsaysam ki bundan çok daha az. Bu şartlarda bizim ogs için ödediğimizi (102 ytl tuttu içine yüklenenle beraber) %20 ucuza geçerek çıkarmamız 10-15 seneyi bulacak. Şimdi bunun insanlar için cazip olup olmadığı düşünün. Köprüyü sıklıkla kullanıp da ogs almayan yokki zaten bekleyen insanlar binde bir geçenler. Gelelim kgs'ye yine gişeli sistem gibi duracaksın kartı okutacaksın. Kimisi kartını bulamayacak, kimisi okutamayacak ters tutacak vs.. bir sürü aksaklık olacağını düşündüğüm için buna pek sıcak bakmıyorum.

Tabi bu sistem en çok Karayolları'na yarayacak hem gişe ve memur sayısından tasarruf edecek hem kaçak geçişleri büyük ölçüde engelleyecek hem de sattıkları cihazların depozitolarından büyük gelir elde edecek.

Son olarak ogs ve kgs satın almayanlar tek yönde köprüyü hala kullanabilirler, diğer yönde ise 2. köprüyü ve arabalı vapuru kullanabilir.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 18:50

Alıntı:
Son olarak ogs ve kgs satın almayanlar tek yönde köprüyü hala kullanabilirler, diğer yönde ise 2. köprüyü ve arabalı vapuru kullanabilir.

Evet, çok doğru!...   Olayın bu boyutu hiçbirimizin aklına gelmemişti. İstanbul yakasından karşıya geçişlerde Araba Vapurları'nda bir yığılma olacak mı bakalım ilk günlerde? Bunu bir süre takip etmekte fayda var...  

Akın KURTOĞLU

M.Uğur.K
15 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 19:25

Benim anlamadığım, o köprüleri yılda bir kaç defa kullananlar ne yapacak?

bulent222
15 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 22:04

Bugün de Beylerbeyi'nde bankaların KGS satış noktalarında bayağı kalabalık vardı. Bizim millet işini son güne bırakmaya bayılıyor  

ümit 806

15 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 22:30

Bir mesajımda aşağıdaki resmi vermiştim:

Bu resim 14 Kasım 2002'de Edirnekapı Garajı'ndan Anadolu Garajı'na kaydırılan OGS cihazı olmayan körüklü bir otobüsten (345K) çekildi. Biz nakit ya da bilet ile ödemek için 1.5 - 2 dakikaya yakın bekledik, yanımızdan otobüsler vızır vızır geçti. Bence; ilk günler hem geçişler hız kazanacağı için hem de hazırlıksız yakalananlar 2. köprüye yöneleceği için epey bi rahatlama olacak, daha sonra OGS ve KGS biraz daha yayılıp 1. köprüdeki araç miktarı eski yoğunluğuna gelecek. Eski araç sayısına ulaşılsa bile geçişler eskisi kadar yavaş olmaz diye düşünüyorum. Zîrâ otobüsler, bu resimdeki otobüsün solundaki OGS'den geçiyorlardı ama o gişenin iki yanındaki nakit/bilet gişelerinin kuyruğu ve bu kuyruklara girmeye çalışan araçlar yüzünden gişelere iyice yaklaşmadan trafikten çıkamıyorlardı. Şimdi resimdeki otobüsün beklediği kuyruk da olmayacak, kuyruğun ucu diğer gişeleri de engellemeyeceğinden en azından köprü üzerindeki trafik daha hızlı akacak. Tabi burada olan benim gibi köprüde trafik durduğunda gece fotoğrafı çekmeye çalışanların fotoğraf zevkine oluyor. Eh o kadar da olsun.

Şimdi ben buradaki mesajımda sadece köprü trafiğine değindim yâni Ortaköy V408 ve Ortaköy v409 viyadükleri ile gişeler arasındaki kısma. Bu kısımda zaten trafik ağır ağır akar zaman zaman dururdu. Bu ara trafik bence epey hızlanacak ama buradan gerisi, Barbaros'tan giriş ve Zincirlikuyu'dan iniş nasıl etkilenecek, eskisi gibi karşı yönden ek şerit verilecek mi, bu konular belirsiz, artık yarın akşam göreceğim bakalım.

onurc
15 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 05:48

KÖPRÜLERDE OGS VE KGS'Lİ DÖNEM... SÜRÜCÜLER UYGULAMADAN Bİ HABER
Köprülerde OGS ve KGS'li dönem

İstanbul Boğaziçi Köprüsü gişelerinden saat 24.00'den itibaren paralı geçiş sona erdi.

Yeni geçiş sisteminin gece yarısından itibaren başlaması nedeniyle
Boğaziçi Köprüsü'nden bundan sonra sadece Otomatik Geçiş Sistemi (OGS)
veya Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) bulunan sürücüler karşıya geçebilecek.

Bu arada, uygulamanın başladığı ilk dakikalarda OGS ve KGS'si
bulunmayan sürücüler nakit gişeleri olmadığı için OGS gişelerinden
ücret ödemeden kaçak geçiş yaptı. Uygulamadan haberleri olmadığını
belirten bazı sürücüler, uygulamaya tepki gösterirken, gişe
çalışanları ise uygulamadan memnun olduklarını, gişelerin
kaldırılmasıyla egzoz gazının olumsuz etkisinden kurtulacaklarını
söylediler.

Öte yandan Okmeydanı, Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Beşiktaş'taki
yol trafik levhalarında ''OGS ve KGS'si olmayan sürücüler, Boğaziçi
Köprüsü'nü kullanamaz'' ikazı yapılırken, bu sürücüler Fatih Sultan
Mehmet Köprüsü'ne yönlendiriliyor.
Bu arada, uygulamanın başlamasıyla birlikte Fatih Sultan Mehmet
Köprüsü'nde de 4 gişe paralı geçiş için ayrılırken, diğer gişelerden
OGS ve KGS'li geçiş yapılıyor.

Yusuf Göksel
15 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 17:57

Sabah 8 sularında herhangi bir yoğunluk yoktu gişelerde, bugün 16 civarlarında ise ogs geçiş bölgesinde bir yoğunluk görülüyordu, kgs'ler kısmen boştu. Bence aynen sabit tutlan ogs'lere ek yapılması gerekiyor, kgs'ler ogs'lerin neredeyse 2 katı. Tüm nakit gişeleri kgs'ye çevrilmiş.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM