Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 00:48

Boğaziçi Köprüleri'nde Otomatik Geçiş Sistemi'nin başlamasına sadece iki hafta kaldı (3 Nisan 2005). Ama bugünlerde basında çıkan haberlere göre, motorlu araçların çok cüz'i bir kısmının bu adaptasyona hazır olduğu yazılı... Yoksa İstanbullu birçok sürücü, Fatih Köprüsü'nde bırakılacak paralı 4 gişeyi mi kullanmak düşüncesindeler? İnşallah bizim milletin o klâsik yumurta kapıya dayanma olayı tekrarlanmaz...  

Akın KURTOĞLU

Ünal111
14 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 00:54

Eminim ki dayanır, hem yüzde 20 ucuza hem hızlı geçmeye bugüne kadar heves etmeyen bir grup insan yine 3 nisanı acı bir güne dönüştürecekler. Uzun OGS kgs kuyrukları, kardeşim gişeyi kapatmışlar nidaları, tabi KanalD haber hemen orada olur yapaılan işin ne kadar kötü birşey olduğunu anlatmaya çalışır.  Tabi sürücüler ve muhabirler köprü yönetimine bir günlük geçiş için baskı yapacaklardır.

Kendi kendimize eziyet etmeyi çok seviyoruz hem yüzde 20 pahalı geçen, hem o kadar kuyrukta benzin haracayan, zaman harcayan birisinin yukardaki saydıklarımı yapması kuvvetle ihtimal.

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 01:00

Alıntı:
Eminim ki dayanır, hem yüzde 20 ucuza hem hızlı geçmeye bugüne kadar heves etmeyen bir grup insan yine 3 nisanı acı bir güne dönüştürecekler.

3 Nisanı acı bir güne ben değil ben yaptım oldu zihniyeti getirir; bu sayfalarda yüzlerce defa yazıldı, gişelerden nakit ödeme kaldırılınca köprü trafiği açılmayacak; ben OGS kullanmıyorum hayatımda hiçbir zaman da 3 dakikadan fazla gişede beklemedim; köprüden özel aracımla ayda bir kez geçen bir araç sahibi olarak da %20 indirime rağmen depozit ve cihaz ücreti ödeyerek OGS sahibi olmayı düşünmüyorum; eğer formaliteler azaltılırsa belki KGS kartı alırım; şimdilik bekleyerek sorumsuz yetkililerin oluşturacakları kargaşayı zevkle seyretmeyi düşünüyorum.

Ali@
14 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 02:13

KGS internet üzerinden bile oluyor bilginize, hemen evinize geliyor tartışmanıza gerek yok. İşbank sağolsun, yok formali falan ben aldım İşbank iyisini yapar.

zafer yenidünya

14 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 17:42

OGS ve KGS Çözüm değil siyasiler sözlerini tutsunlar ,gişeler tamamen kalksın eskiye nazaran trafiğin birazda olsa rahatlayacağı kesin.

Deniz Gözlü

14 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 18:19

Gişelr tamamen kalkarsa köprü yıkılır sanırım, deniz ulaşımı sıfıra düşer. Sonra 4. köprü d egelir 5. köprü de.

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 21:58

Alıntı:
... sağolsun, yok formali falan ben aldım..

Formalite olmaz olur mu, nakit KGS için bile peşin ödeme yapılmasına rağmen araç ruhsat fotokopisi, form, adres, imza istenilmiyor mu?
Peşin ödeme yapmışsam veya kredi kartı ekstremle ödeyecek isem araç sınıfım farklı olursa ne olacak? Sistem zaten araç boy ve ağırlığından ayrım yapabiliyor, parasını veren kartı alsın istediği geçişte, istediği araçla kullansın....

onurc
14 yıl önce - Sal 28 Mar 2006, 13:09

DİKKAT! BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NDE PARALI GEÇİŞ 2 NİSAN'DA SONA ERİYOR

Paralı geçiş sona eriyor DİKKAT

İstanbul Boğaziçi Köprüsü, 2 Nisan Pazar gece yarısından sonra paralı geçişe kapatılıyor.
Bu tarihten sonra OGS veya KGS'si bulunmayan sürücüler, karşıya
geçebilmek için yalnız Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanabilecek.

Karayolları yetkilileri, gelecek haftaya kötü başlamak istemeyen
İstanbulluları, ''OGS veya KGS teminini, son güne bırakmayın'' diyerek
şimdiden uyarıyor.

3 Nisan Pazartesi gününden itibaren yalnız Otomatik Geçiş Sistemi
(OGS) veya Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) bulunan araç sahipleri, Boğaziçi
Köprüsü'nden geçebilecek. Bu sistemlerden birine dahil olmayan
sürücüler, yalnız Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanmak zorunda
kalacak.

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, A.A muhabirine yaptığı
açıklamada, gelecek hafta, köprü geçişlerinin bulunduğu Okmeydanı,
Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Beşiktaş civarına ''OGS ve KGS'si olmayan
sürücüler, Boğaziçi Köprüsü'nü kullanamaz'' şeklinde levhalar
yerleştireceklerini ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne
yönlendireceklerini söyledi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde de 4 tane paralı geçiş bulunduğunu
ifade eden Yakup Dost, uygulama başladıktan sonra oluşabilecek
yoğunluğun gözlenerek, değerlendirme yapılacağını söyledi.

-''GEÇİŞLERİN YALNIZ YÜZDE 30'U PARALI''-

Dost, Boğaziçi Köprüsü'nden geçişlerin yüzde 66-67'sinin OGS ya da
KGS ile yapıldığını ifade ederken, geri kalan yaklaşık yüzde 30'luk
kesime, OGS veya KGS almak için ellerini çabuk tutmalarını önerdi.

OGS ve KGS ile geçişlerin yüzde 20 indirimli olduğuna dikkati
çeken Dost, ''Sürücülerin bu sisteme geçmeleri kendileri için de çok
avantajlı; ekonomik olarak indirim sağlıyor, zaman kaybını önlüyor''
dedi.

Köprüyü az kullanan kişilere Kartlı Geçiş Sistemi'ni öneren Dost,
OGS ve KGS hakkında şu bilgileri verdi:

OGS: Satın alma ve kiralama olmak üzere 2 şekilde temin
edilebiliyor. Bu konuda yetkili banka Ziraat Bankası. Cihazı satın
almak için 40 dolar, aylık kiralama için ise köprü geçişi ücreti olan
3 YTL ödemek gerekiyor. Cihaz satın alındığında 30 ay, kiralandığında
ise sınırsız garanti sağlanıyor.

KGS: KGS'nin de nakit ve kredili olmak üzere 2 şekli bulunuyor.
İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halk Bankası'ndan 1-1.5 YTL
karşılığında temin edilebilen nakit KGS için kontür yükleniyor,
kredili KGS için ise harcamadan sonra ekstre ile ödeme yapılıyor.

OGS ve KGS arasındaki bir diğer fark, OGS ile geçiş yaparken
aracınızı durdurmanıza gerek kalmıyor, sistem elektronik etiketi
okuyor. Kartlı sistemde ise aracınızı durdurarak, kartınızı okuyucu
üniteye 10 santimetreye kadar yaklaştırmanız gerekiyor.

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, OGS ve KGS'lerin ilgili
bankaların yanı sıra PTT şubeleri, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet
köprüleri, Mahmutbey ve Çamlıca gişe istasyonlarından da temin
edilebildiğini belirtti.

http://www.haberturk.com/news/222283.html

BAYRAM_24
14 yıl önce - Sal 28 Mar 2006, 20:42

Bayaramlarda Bedava olduğu zaman para vermek isteyen halkımız ve zihniyeti para gişelerinin kalktığı zamanda banane kardeşim benim haberim yoktu , benim ogs' m yok ben para vereceğim diyecektir !

onurc
14 yıl önce - Cmt 01 Nis 2006, 17:52
BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ, YARINDAN GECEDEN İTİBAREN PARALI GEÇİŞE KAPANIYOR

İstanbul Boğaziçi Köprüsü, yarın gece yarısından sonra paralı geçişe kapatılıyor.

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) veya Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) bulunmayan sürücüler, karşıya geçebilmek için yalnız Fatih Sultan
Mehmet Köprüsü'nü kullanabilecek.

Sistem hayata geçirildikten sonra da köprüler ile Mahmutbey ve Çamlıca gişe istasyonlarında OGS-KGS satışlarına devam edilecek.

''AZ KULLANAN İÇİN KGS DAHA HESAPLI''

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, gelecek hafta, köprü geçişlerinin bulunduğu Okmeydanı,

Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Beşiktaş civarına ''OGS ve KGS'si olmayan sürücüler, Boğaziçi Köprüsü'nü kullanamaz'' şeklinde levhalar yerleştireceklerini ve bu durumdaki sürücüleri, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne yönlendireceklerini söyledi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde de 4 tane paralı geçiş bulunduğunu ifade eden Yakup Dost, uygulama başladıktan sonra oluşabilecek
yoğunluğun gözlenerek, durumun tekrar değerlendirileceğini söyledi.

''GEÇİŞLER YÜZDE 20 İNDİRİMLİ''

Dost, mevcut uygulamada, Boğaziçi Köprüsü'nden geçişlerin yüzde 66-67'sinin OGS ya da KGS ile yapıldığını belirtti. OGS ve KGS ile
köprü geçiş ücretlerinin yüzde 20 indirimli olduğuna işaret eden Dost,''Sürücülerin bu sisteme geçmeleri kendileri için de çok avantajlı;
ekonomik olarak indirim sağlıyor, zaman kaybını önlüyor'' dedi.

Köprüyü az kullanan kişilere Kartlı Geçiş Sistemi'ni öneren Dost, OGS ve KGS hakkında şu bilgileri verdi:

- OGS: Satın alma ve kiralama olmak üzere 2 şekilde temin edilebiliyor. Bu konuda yetkili banka Ziraat Bankası. Cihazı satın
almak için 40 dolar, aylık kiralama için ise köprü geçişi ücreti olan 3 YTL ödemek gerekiyor. Cihaz satın alındığında 30 ay, kiralandığında
ise sınırsız garanti sağlanıyor.

- KGS: KGS'nin de nakit ve kredili olmak üzere 2 şekli bulunuyor. İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halk Bankası'ndan 1-1,5 YTL
karşılığında temin edilebilen nakit KGS için kontür yükleniyor, kredili KGS için ise harcamadan sonra ekstre ile ödeme yapılıyor.
OGS ve KGS arasındaki bir diğer fark, OGS ile geçiş yaparken aracınızı durdurmanıza gerek kalmıyor, sistem elektronik etiketi
okuyor. Kartlı sistemde ise aracınızı durdurarak, kartınızı okuyucu üniteye 10 santimetreye kadar yaklaştırmanız gerekiyor.

http://www.haberturk.com/news/222837.html

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM