Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
onurc
16 yıl önce - Cum 10 Mar 2006, 22:32
İstanbul Boğaziçi Köprüsü'ndeki Nakit Geçiş Gişeleri Kapatıldı


Trafiğin bu yöntemle hızlandırılma uygulaması pek aklıma yatmıyor , yani yeterli değil tek başına.Zaten gişelerden para alınması da saçma.Ne OGS olsun,ne KGS olsun, ne de PARA alınsın.  


                    DİKKAT! BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NDEKİ NAKİT GEÇİŞ GİŞELERİ KAPATILIYOR

Boğaziçi Köprüsü’nde nakit geçişe son  
Boğaziçi Köprüsü’ndeki nakit geçiş gişelerinin 3 Nisan’dan itibaren kapatılmasına, geçişlerin sadece OGS(otomatik geçiş sistemi) ve KGS(kartlı geçiş sistemi) kullanan araçlara açık tutulmasına, 25 gün kaldı ancak, gişelerden hızlı geçişi, trafiği hızlandırmayı amaçlayan düzenlemede, duyurulara rağmen OGS ve KGS için beklenen yoğun talep gelmedi.  

                                  

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde de, sadece 4 nakit geçiş bırakılacağını açıklayan, Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü, "OGS-KGS Kullan Beklemeden Geç! yüzde 20 ucuz geç" başlıklı, 200 bin tanıtım broşürü bastırdı. Gişelerde sürücülere dağıtılacak bu broşürlerin yanı sıra, büyük boy afişler de, gişelere asılacak.

İŞİNİZİ SON GÜNE BIRAKMAYIN:

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, İstanbulluların uyarılara rağmen yeterli başvuru gelmeidiğini belirterek, "Lütfen işinizi son güne bırakmayın. OGS ve KGS’li geçiş artık hem daha kolaylaştı. Hem de yüzde 20’lik indirim avantajı var. Herkes bundan yararlansın" çağrısı yaptı. Uygulamayla köprülerdeki trafik sıkışıklığının hemen gitmesinin beklenmemesi gerektiğini anlatan Dost, şunları söyledi: "Uygulama ile yeni şerit eklenmiyor. Dolayısıyla akşam saatlerinde başlayan Zincirlikuyu’daki bir trafik sıkışıklığının kalkacağını beklemek doğru olmaz. Bu uygulamayla gişelerde bekleme olmayacak, hızlı geçiş sağlanacak. Bunun da tabii ki bir rahatlığı olacak. Bu uygulama ile OGS ve KGS kullananların sayısında büyük artış olacak. Bu da dolaylı olarak otoyollardaki diğer geçişlerde rahatlamaya yol açacak. Gişelerde memur tasarrufu olacak, memurların para ile ilişkisi olmayacak. Kaçaklar da önlenecek."

HEDEF GÜNDE BİN SATIŞ YAPMAK:

Türkiye genelinde OGS kullanan araç sayısı 600 bin, KGS kullanan araç ise 140 bin dolayında. Boğaz köprülerinden geçen araçların yüzde 60’ı OGS yada KGS kullanıyor. Kalanı nakit geçiş yapıyor.

HÜRRİYET


http://www.haberturk.com/news/219917.html


En son onurc tarafından Cum 10 Mar 2006, 23:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Yusuf
16 yıl önce - Cum 10 Mar 2006, 22:41

Kopru masrafinin 10 mislini cikarmislar simdiye kadar.
Trafik sorunu diye mirildaniyorlar ama koprulerin
gecisini ucretsiz yapmiyorlar. Doymamislar demek daha.


savas_28

16 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 12:57

Bu uygulama banada saçma geliyor.
Duyuduğum kadarıyla bazı yerlede araçların önü kesilip para alınacakmış.Bazı semtlere girişler paralı olacakmış.
Bu uygulamanın bence trafiği azaltmasına yararı olmayacak gibi.
Köprüler trafikten kurtulursa bu trafik semt girişlerine akacak.
Yoldan geçmek bile parayla.
Bırakın hepsi bedava olsun.


En son savas_28 tarafından Cmt 11 Mar 2006, 13:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


alikemal@
16 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 13:06

Köprüler ücretsiz olursa köprülerdeki yoğunluğu akıl bile edemiyorum. Üretsiz köprü ha, o zaman köprüden geçelim neden vapura binelim denilecektir. Deniz ulaşımı yüzde 3'e falan iner sanırım. O zaman da neden böyle serbest yaptınız kardeşim, ne güzel paramızı verip geçiyorduk diyen çok cıkacaktır.  Herkesi memnun etmek zor iş.

onun için en iyisi aklın yolunu seçmek.


KerimTekin

16 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 14:37

Bence çözüm güzel.bu sayede köprüde fazla bekleme olmayacak.
Diger köprüde belki ilk günler yoğunluk olur ama sonradan bu yoğunluk zamanla azalir.
Takıldıgım konu istanbula bir gunlugune arabasıyla gezmeye gelen cok.bence onlari dusunup günlük bir sistem üretmeleri mantıklı olur gibi geliyor bana.
Nisanda goreceğiz nasilsa,köprüde durumlarin nasil olacağınıRehayurt
16 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 14:39

Gerçekten çok güzel bir uygulama ama bu uygulamayı sadece 34 pilakalı araçlara yapsalardı daha iyi olurdu.

alikemal@
16 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 15:18

Her otomobil sahibinde bir kgs kartı olmalı bence. Zaten ücretsiz. Kredi kartınız da var ise hiç uğraşmaya gerek yok. Ayrıca kgs artık bütün otoyollarda geçiyor, heryerde gerekli yani.

Burç

16 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 16:33

ciddi ciddi bunun trafik sorununa çözüm olacağını zannedenler
gördüğüm kadarı ile Istanbul'da yaşamıyor.
Köprüde zaten tek yönde gişe yok. En çok da o yönde tıkanıyor.


Deniz Gözlü

16 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 18:52

Ama onu yapma bunu yapma dersek hiçbirşey olmaz ki. Sorunların çözümü bir bütün olarak ele alınmalı. Köprüde trafik tıkandığı yok zaten sadece arkadan gelenler biraz daha hızlı geçecek. Şu kavşak yapılmasın şu yol yapılmasın dersek bence hiç bir zaman çözüm olmaz, birbiri ile bağlantılı hepsi çünki.

tolginho

16 yıl önce - Sal 14 Mar 2006, 12:53

Evet gişelerin kalkmasının bir çözüm olmayacağına hem fikirim. Köprüdeki sıkışıklık otoyol hüviyetindeki bir yolun şehir içi yollar gibi kullanımından meydana geliyor bence. Bu kadar çok katlılm ve ayrım olduğu müddetçe bu trafik yoğunluğunda gişe kaldırımı değil ancak köprü zammı trafiği azaltabilir.

Barbaros Bulvarına bağlantılar köprü trafiğini en çok yoran yollar bence. Ütopik projeler yerine Barbaros bulvarını ikişer geliş gidişle hareme bağlasak köprü üzerindeki yoğunluğu bir nebze olsun kırabiliriz.

TOLGA KAPROLsayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM