Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Nilüfer
« önceki   1234 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
sayfa 3
Salih Kuş

13 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 20:13
Nilüfer-migros

Nilüferde bir proje daha hayata geçiyor. Nilüfer istasyonu yanında crystalpark ile aynı anda yapımına başlanan migrosta son noktaya gelınmıs.Migros 09/08/2006 tarıhınde açılıyor.

Saygılarımla..

Batur

13 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 11:15
Kamu binaları

(vergi dairesi)

(kaymakamlık)

hakanda
13 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 14:34

Geçenlerde Yerel televizyonda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile yapılmış programı izledim. Aşırı nüfus ve geniş alan nedeniyle Nilüfer ilçesinin 3'e bölünmesi planlanıyormuş. Çalı, Görükle ve Nilüfer. Nilüfer Osmangazi'ye yakın olan yer olarak kalacak ve boyu yaklaşık 5 kat kadar küçülecekmiş. Görükle bulunduğu alanda, Çalı belediyesi ise Uluabat gölünün kıyısına kadar geniş olacakmış. Bu konu hakkında bilgisi olanların paylaşmasını rica ediyorum.

Ebru K.Türk
13 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 14:46

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=177803#177803

Adresinde Bursa'da yeni kurulması düşünülen ilçeler ile ilgili bir haber var. Ancak ortada henüz fiili bir durum yok. Bu konu ortaya çıktıktan sonra sessizleşti. Ayrıca Nilüfer ilçesinin bölünmesini çok gereksiz buluyorum. Zira bu durum Nilüfer belediyesini maddi olarak zayıflatır ve bölgedeki modern şehircilik, yerini şehrin doğusundaki duruma bırakır endişesi taşıyorum. Sonuçta Nilüfer'in bugünkü durumunu sağlayan da bugüne kadar orayı yöneten başkanları sayesindeydi. Yeni bir bölünme bölgede çok başlılığı getirir. Nilüfer yerine Yıldırım ve Osmangazi'nin bölünmesine odaklanmalarını isterdim yöneticilerin.

alper can

12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 20:41
nilüfer yerel gündem

Merhaba
Size çağdaş kentlerden, çağımızın gereği yurttaş kavramından bahsedip kafanızı şişirmeyeceğim.Artan nüfus ve kirlenen çevre hepimizi bu konularda kafa yormaya itiyor zaten.Artık her işini devletten beklemeyen, sivil insiyati kuran, sorumluluk yüklenen bilinçli yurttaş olma zamanı, bunu da biliyorsunuz.İşte son gelinen nokta, kentinizle ilgili yapılması gereken bir şey varsa buyrun gelin siz yapın anlayışı.Ve onun somutlaşmış şekli Yerel Gündem'ler
Arkadşlar,
Nilüfer'de çok güzel işler yapan bir yerel gündeme sahibiz kıymetini bilelim.
Nilüfer Yerel Gündem'in bir üyesi olarak çok kısa bazı faaliyetlerimizden bahsetmek istiyorum:Tarih, Kültür Felsefe Grubu kapsamında: Her ay bir romano kuyup onu birlikte tartışmak, her ay bir yönetmenin filmlerini seyrettikten sonra toplanıp filmler üzerine konuşmak, Kültürel ilgi alanlarımızdaki birikimlerimizi önce kendi aramızda, sonra toplumla paylaşmak, sunumlar yapmak.
Ve felsefe
Yaklaşık 3 hafta sonra ülkemizin değerli felsefe hocalarının katılacağı 8 haftalık bir seminer dizisi başlıyor, progam aşağıda

1.Konferans -- 28 Ekim 2006  

Konuşmacı:Prof.Dr.Ahmet İnam(ODTÜ)

Konu:Felsefe Nedir?      

2.Konferans -- 4 Kasım 2006  

Konuşmacı:Prof.Dr.Harun Tepe(Hacettepe Üniv.)

Konu: Etik ve Meslek Etikleri    

3.Konferans -- 11 Kasım 2006

Konuşmacı:Prof.Dr.Doğan Özlem

Konu:Bilim Nedir? Doğa bilimleri ve sosyal bilimlerin tarihsel gelişimi

4.Konferans -- 18 Kasım 2006

Konuşmacı: Doç.Dr.Zekiye Kutlusoy(Uludağ Üniv.)

Konu:Bilime yaklaşımlar ve kırılma noktaları

5.Konferans -- 25 Kasım 2006

Konuşmacıoç.Dr.Hatice Nur Erkızan(Muğla Üniv.)

Konu:Aristotelesçi yaşama felsefesi ya da yaşama bilgeliği üzerine

6.Konferans -- 2 Aralık 2006

Konuşmacı:Prof.Dr.A.Kadir Çüçen(Uludağ Üniv.)

Konu:Aydınlanma düşünceleri ve etkileri

7.Konferans -- 9 Aralık 2006

Konuşmacı:Yard.Doç.Dr.Işık Eren(Uludağ Üniv.)

Konu:Felsefe açısından günümüzde sanat

8.Konferans -- 16 Aralık 2006

Konuşmacı:Prof.Dr.Ali Osman Gündoğan(Muğla Üniv.)

Konu:Varoluşçuluk çerçevesinde Albert Camus ve isyan felsefesi

Kültür-sever Bursalıları hem seminerlere hem de yerel gündem çalışmalarına bekliyoruz
Nilüfer Yerel Gündem:452 32 00

Dt.Alper Can

sayfa 3
« önceki   1234 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA