Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İZMİR - Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu (Karşıyaka Arena)
123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Volkan
15 yıl önce - Cmt 19 Tem 2003, 00:31
İZMİR - Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu (Karşıyaka Arena)


KARŞIYAKA SPOR SALONU'NU BÜYÜKŞEHİR TAMAMLAYACAK  

Temeli 17 Ekim 2002 tarihinde atılan ve kaba inşaatı Karşıyaka Belediyesi tarafından tamamlanan Karşıyaka Spor Kompleksi'ni Büyükşehir Belediyesi tamamlayacak. Bir yılda bitirilip hizmete açılması hedeflenen 5000 seyirci kapasiteli spor salonu uluslararası standartlarda olacak ve 2005 Dünya Üniversite Oyunları'nda da etkin rol oynayacak.


www.sercan.de
14 yıl önce - Cmt 10 Nis 2004, 14:42
Karşıyaka Spor Salonu - [Spor]


Karşıyaka Belediyesi tarafından yapımına başlanan 5000 kişilik Olimpik Kapalı Spor Kompleksi'nin temeli Ekim ayında atıldı. 2005 yılında İzmir'de düzenlenecek Üniversiteler arası Olimpiyat Oyunları'nda kullanılacak tesisin bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.
Mavişehir Cehar Dudayev Bulvarı üzerinde, EGS ile Carrefour-SA alışveriş merkezleri arasında yapılacak olan kompleks FISU (Uluslararası Üniversiteler Spor Federasyonu) standartlarına sahip olacak.
Toplam 11.650 metrekarelik alanda kurulacak komplekste 500 seyirci kapasiteli antreman salonu, aletli jimnastik, aerobik, kondisyon salonları, VIP salonu, 100 kişilik toplantı odası, basın odası, doktor odası, soyunma odaları, 20 kişilik sporcu misafirhanesi, 5 adet kafeterya, idari bürolar ve sporcu kantini yer alacak. Yaklaşık 3.5 trilyona malolacak kompleks, başta KSK olmak üzere İzmir ve Karşıyaka'daki tüm kulüp ve sporseverlere hizmet verecek.


www.karsiyaka-bld.gov.tr


alfagur
13 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 20:43

Mavişehir'de yapımı devam eden Karşıyaka Spor Salonu'nda son noktaya gelindi. Çatının yapımı tamamen biten salonda halen dış cephe boyası,pencerelerin takılması.iç dekorasyon ve otoparkın yapımı devam ediyor. En geç 9 Mayıs 2005 tarihinde bitmesi düşünülen salonun eğer son anda bir değişiklik olmazsa Universiade oyunları sonrası işletmesi Karşıyaka Spor Kulübüne verilmesi bekleniyor. Geçen gün arabadayken bir resmini çektim maalesef biraz puslu çıkmış ama zaman bulduğum an daha sağlıklı fotoğraflar çekip sizinle paylaşacağım.


(+)
Haldun34

13 yıl önce - Sal 22 Mar 2005, 00:24

Şubat'dan beri oldukca mesafe aldı inşaat. Şu anda son resimdeki durumda. Geniş bir alanın ortasında bu salon. Çatısıda dışarıdan görkemli duruyor. Arsası büyük. Şu sıralar tüm dış zemine 1.sınıf kaymak beton dökülüyor. Oldukça geniş bir otopark ve yaklaşım sahası olacak. Istanbul olimpiyat stadı çevre beton alanı kadar aşağı yukarı. Kompleks Mavişehir kuzey sınırında ve EGS ile 0 komşu. Üst tarafda ise Carrefour var. Yakında Carrefour ile Cumhuriyet tepesi arasına binlerce konutluk SOYAK SİTESİ yapılacakmış. SOYAK bayrağı TOKİ ve Mavişehir'in elinden alarak IZMIR'in en çağdaş konut alanına imzasını atacakmış. Tüm bölge hareketlenecek önümüzdeki birkaç yılda anlaşılan.

alfagur
13 yıl önce - Pts 28 Mar 2005, 02:21

Faruk Bey bahsettiğiniz salon Halkapınar'da ilk olarak 1993 yılında dönemin başkanı Yüksel Çakmur tarafından projelendirilen daha sonra Özfatura'nın da yapacağını söylediği 15.000 kişilik salon ve şu anda bu salon daha verimli olacağı için 10.000 kişilik olarak yapılıyor ve Temmuz ayında inşaatın bitmesi bekleniyor.
Karşıyaka'daki salon ise Başkanımız Ahmet Piriştina'nın dönemin Karşıyaka Belediye Başkanı Şebnem Tabak'la birlikte geliştirdiği bir projedir ve bittiğinde KSK'ye devredilmesi bekleniyor. Şu konuda haklı olabilirsiniz Türkiye'de basketbola ilginin futbola ilgiden fazla olduğu tek kulüp olan KSK ileride daha iddialı bir basketbol takımı kurarsa bu salon yetmeyebilir.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR