Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Alpaslan ve Melikgazi Mahalleleri
« önceki   123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
yalper
12 yıl önce - Cmt 01 Nis 2006, 16:27

Burhanettin Bey çok haklisiniz fakat, insanimiz modernlik olcusunu binalarin ulastigi nokta olarak gorur oldu, istanbulun 20 kat uzeri binalar siralamasinda dunya 6. ligina yukselmesi buyuk sevinc yaratti, sayfalar dolusu tartisildi.

Erciyes'i gorerek gune baslamakta hisarciktan, hacilardan, develiden vb baska yerlerde pek mumkun olmayacak yakin tarihte gibi goruluyor..

Burhanettin Akbaş

12 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 00:41

Yavuzcuğum, o kadar haklısı ki... Problem gelişmede değil ki... Bende... Hep geçmişle yaşamaktan bugüne ait değerleri paylaşamamak gibi bir sıkıntı olsa gerek... Ama her iki mahallenin son durumunu sana fotoğraflarla göstereceğim. Gerisini sen tahmin edersin.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Burakİdikut
12 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 13:19

Sayın Akbaş sözleriniz çok doğru,yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Erciyes manzarasının artık sadece üst katlardan görülebilecek hale gelmesi de kaygı verici. Beştepeler parkından bakıldığında yaşanan betonlaşma daha çok dikkat çekiyor.Tabi bir şehirde yüksek yapı olması o şehrin modern olduğunu göstermiyor.Bir şehir ancak modern binaların arasında kaybolmayan tarihe ve doğaya sahipse gelişmiş sayılabilir.Ama yine de Kayserinin şanslı olduğu konular var. Birincisi ve en önemlisi insanı. Yani Kayseri ve Kayserili isterse ve yöneticilerden talep ederse tüm bu olumsuzlukların üstesinden gelinebilir. Bu konuda da sizin gibi gazeteci,fikir ve gönül adamlarının önderliğine ihtiyaç var.

Saygılarımla.

Burhanettin Akbaş

12 yıl önce - Sal 04 Nis 2006, 01:05

Burak Bey,
Bu konuda çok haklısınız. Bizler de düşüncelerimizle yeni Kayseri oluşurken rol almalıyız. Böylece eski ile yeniyi, modern ile klasiği sentez yapma imkanı doğar. Oluşturduğunuz bu güzel ortam için size teşekkür ederim. Sağ olun, ben de size Kayseri'de oturduğunuz muhitten biraz daha fotoğraf yollayayım, anıların güzelliğini bilirim.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Burakİdikut
12 yıl önce - Sal 04 Nis 2006, 13:51

Sayın Akbaş,

Asıl ben size teşekkür etmeliyim. Sayenizde Kayseri'ye olan hasretimi bir nebze olsun giderebiliyorum. Son yayınladığınız fotoğraflarda benim kaldığım yere çok yakın. Üniversiteden Mimar Sinan Pazarı'na  doğru çektiğiniz resim bana o günleri hatırlattı.Evimiz yeni yapılan Trafik Parkının hemen arkasındaydı. Sizin resimlerinizle ve yazılarınızla şu sıralar çok tartışılan Kayseri ve Kayseri Modeli daha iyi anlaşılacaktır.Benim yöneticilerden ve Kayserilerden tek arzum modernleşirken şehrin tarihi ve maneviyatının yok edilmemesi.Çünkü Kayseri binlerce yıllık geçmişinin temelleri sayesinde bugün bu noktada.Ve yine o temeller sayesinde çok daha ileri gideceğine eminim.

Kayseri bambaşka bir şehir.İnsanıyla,şehircilik anlayışıyla,iklimiyle,doğasıyla ve manevi havasıyla. Ramazanda bir pazar  günü otobüse yetişebilmek için tam iftar vakti evden çıkmıştım. Yeni beğendikten Sivas Caddesindeki Kent Turizm'e kadar,servisi kaçırmamak için  koşarak yürümek zorunda kaldım. Çünkü koskaca cadde ıpıssızdı. Hızla geçen 3-5 özel arabandan başka tek bir dolmuş bile yoktu.Herkes iftardaydı.O an şehre kızmak aklımdan bile geçmedi.Aksine şehrin maneviyatı bana huzur vermişti. İşte aklımdaki ve hayalimdeki Kayseri benim için böyle bir şehir.Tüm Kayseriye selam olsun.

Saygılarımla.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ