Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türk Askeri ve Türk Silahlı Kuvvetleri
« önceki   1234 ... 656667   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3
kunter

13 yıl önce - Çrş 05 Nis 2006, 19:39

yazmaz isem rahat hissetmeyeceğim derken eksi puan almışım, nedense kamçı etkisi yarattı ve yazımı aynı istikamette genişlettim  

bakınız o resimlerden en çok beğendiğiniz üç tanesini çıkartın ve bir kenara ayırın.

İkisi muhrip biri de TF-16 olsun.

SAVAŞ tan bahsediyorsunuz değil mi, kimse ŞAKA yapmıyor olduğuna göre, ve o halde, X savaşının daha ilk gününde o fırkateyne bir düzine kadar çelik kuş havadan saldıracak. Bir ötekisine nerden atıldığı bilinmeyen bir füze veya torpil isabet edecek. Orası cehenneme döner emin olun. Uçakların da her türlü yollardan düştüğünü varsayıyorum.

Dahası karargahınıza SEYİR füzesi çarpacak ve müteakip günlerde orayı BETON DELEN BOMBALARLA YERLE BİR EDECEKLER. Bilmiyor muyuz sanki, içinde kimse olmayacak, arkadaşlar vatanı milleti gugura boğan o makinaların o binaların içinde İNANÇLA VAZİFE GÖREN İNSANLARIMIZIN gülmekte olan gözleri olsun. BİNALAR MAKİNALAR DEĞİL. Bakın bu anlattığım senaryo SAVAŞIN BERBAT yüzüdür. Tek bir bombanın atılmadığı savaşlarda ele geçirildiği sanan yerler bugünkü Bağdat gibi olur. Halbu ki, varsa bilenleriniz, FUZULİ BAĞDAT I ELE GEÇİREN KANUNİ YE HAYATI BOYUNCA METHİYELER DİZMİŞTİ. Bugün kimi görsem ABD ye lanet ediyor.

Anlattıklarımın özel kısımlarını M.Ali Brand ve meslekten arkadaşları bayıla bayıla haber yaparlardı, bu onun gibilerin "işi", bense bakın nereye gelmeye çalışıyorum:

G.Doğu da bile, ki askerlik görevim Doğu daki operasyonları kapsamıyordu, " aaa ne güzel akrep aracımız var, kara şahin var -sanki biz tasarlayıp ürettik-, efendim kobra var  dağıtırız biz onları " sözleri söylemiyoruz. Onun yerine kendisine güvenen, kendisinden, amacından ve hedefinden EMİN kişileri görüyoruz. Onlarla guru duyuyoruz, o vakit EMİN oluyoruz. Az beğenilen G3 yerine çok beğenildiği söylenen M16 bile olsa mermisi bittiği anlar olabilir, tetiğin düşmediği anlar olabilir. Tetiğe asılamayacak anlar olabilir ( genelde bu şekilde olur, bir örneği lanet olsun bu gün gördük, ölen polis neden öldüğünü bilmiyor ).

BU VE BENZERİ HER TÜRLÜ MADDEYE YA DA İNSANA BAĞLI MORAL KAYBINININ SİZİ DÜŞMAN BİLDİKLERİNİZ İLE BİRER ADIM DAHA BENZEŞTİRECEĞİNİ UNUTMAYIN.

Kabullenmesi çok çok ta zor olsa ben JAPONLARIN o savaşı o şekilde bırakmalarını kabullenemiyorum. KRİTİK SAYI veya HASAR KAÇ/NE OLMALIYDI SAVAŞTAN ÇEKİLMENİZ İÇİN sorusunu sormak geliyor içimden. İşte "yok oldular" ya da ben öyle sanıyorum!

ve yine unutmayın o uçakları kullanan her pilot bu dediklerimi biliyor, gemidekiler de biliyor, sahadakiler de. O yüzden onlar KUTSAL.    ve bu yüzden, GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEYENLERİN VARLIĞI SAYESİNDE bizler savaş kazananların torunlarıyız.

çok uzadığı üzere son söz: Makinalar size savaşı getirebilir, ama zaferi getiren insandır.

goksel_k
13 yıl önce - Cmt 08 Nis 2006, 23:21

TSK nın özellikle tatbikatlara ait masaüstü boyutlarda resimlerini arıyorum. elinde butür resimler olanlar veya adres bilenler yazabilirler mi acaba

01Hakan01
13 yıl önce - Pzr 09 Nis 2006, 00:28

Alıntı:
TSK nın özellikle tatbikatlara ait masaüstü boyutlarda resimlerini arıyorum. elinde butür resimler olanlar veya adres bilenler yazabilirler mi acaba

Aşağıdaki adreste yüksek çözünürlü, TSK'nin bazı birimleri ile katildigi karma NATO tatbikatı fotoğraflari var.

http://www.nato.int/shape/graphics/2005/10/06/051006bb.htm

levent tezcanlı

13 yıl önce - Pzr 09 Nis 2006, 03:10

hepsi orjinal operasyon resimleridir  

TÜRK ASKERİ inceleme ve gözetleme yapmayı sever  

(+)

fırsatını bulursa oyunda oynar  

(+)

(+)

(+)

yatma imkanı bulursa hiç kaçırmaz  

(+)

veeee çok temizdir,içecek suyu yokken bile traşını ihmal etmez  

(+)

askerlik dönemimde dijital makina olmadığı için klasik tipte makinadan scanerla tarandığı için biraz kalitesiz resimler,ama çok sevdiğim için sizlerlede paylaşmak istedim...

selamlar,saygılar..

levent tezcanlı

13 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 17:56

En operasyonel taşıtlarımızdan biri,pkk'nın bel kemiği bu helikopterlerle kırıldı  

http://www.hvkk.mil.tr/Gururumuz/KARTAL/17.JPG

Husnu Kursun2
13 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 21:56

Resim katkisinda bulunamiyorum ama, askerdeyken mirildandigimiz bir siirin bir kac misrasini hatirladim. Paylasmak istedim.

Buras asker ocagi
Burada ogretilir
Dovusmenin erkekcesi
Silahla gerdek olup sevismesi.

cinümit
13 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 23:26

verdiğin adresteki fotoğraf as-532 cougar olmalı.

Murat Tolga Karahanoğlu

13 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 10:26

(•)

(•)

(•)

Ccandan

13 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 10:51

(+)

(+)

(+)

(+)

fatih kocaoglu