Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türk Askeri ve Türk Silahlı Kuvvetleri
123 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Emre Uzan
12 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 12:18

Husnu Kursun2
12 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 20:31

Benim tek anlamadigim, M16 tufekleri niye bizim askerlerin elinde.

levent tezcanlı

12 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 20:35

aslında bu baslık daha onceden vardı,bırlestırılecegını dusundugum ıcın mesaj yazmıyordum,ama husnu kursun arkadasımızın mesajına cevap vermeden olmazdı..
m16 lar g3 lere gore daha hafıf ve dayanıklı oldukları ıcın ozel kuvvetler,polısın ozel harekat tımlerı,bordo berelıler,sat komandoları ,vs.. bırlıklerımısde uzun senelerdır kullanılmaktadır.. ancak benım sahsı fıkrım.. g3 bence daha ıyı cunku g3 un atısları daha mukemmel ve etkılı..

Husnu Kursun2
12 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 20:40

Sagolasin Levent, ben bilmiyordum. Ne zamandan beri kullaniliyor? Ve bunlarin yani M16larin alimi nasil yapiliyor bilgin varmi? Turkiyede uretildiklerini sanmiyorum.

levent tezcanlı

12 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 21:08

hocam benım askerlık yaptıgım 1999 da vardı ve sılahlar yıpranmıs en az 1-2 sene kullanılmıstı.. o m16 lar, nato cercevesındekı sılah yardımından aldıgımız sılahlar olmalı..
ancak ordunun cok buyuk kısmı halen g3 kullanmakta.. asamalı olarak gecıs yapılacagı aldıgım duyumlar arasında bu konuyu baska bır mesaj baslıgındada anlatmıstım gercı.. elımızde g3 muhımmat ve aksesuarı cok oldugundan ha deyınce gecemıyoruz m16 ya.. ama bana sorarsan g3 te guzel sılah.. hele ustune snıper yada altına hk64 bomba atar takınca  

serkan
12 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 21:31

Resimler muhteşem. TSK'ne de güvenimiz tam. Yalnıız, askerliğimi Topçu Tümeninde yapmıştım. Yemin töreni ve yılda birkaç kere yapılan top atışları dışında hiç top görmedik. Toplar ve tanklar 2nci dünya savaşından kalmış, her biri en az 50 yıllıktı. Nizamiyede kullanılan araçlar hakeza, teneke yığını, iki gün yağlayıp bakmassan paslanıp gider. Acaba her yerde mi böyle, yoksa bana mı rast geldi bu geçen asrın teknolojisi asgari özellikli askeri vasıtalar?.

Orçun.G
12 yıl önce - Sal 28 Mar 2006, 04:31

(+)

özTÜRKali
12 yıl önce - Cum 31 Mar 2006, 17:28

trsinan
12 yıl önce - Cum 31 Mar 2006, 18:51

ARKADASLAR MALESEF SAVUNMA SANAYİMİZ ORDUMUZUN İHTİYACINA CEVAP VEREMEMEKTEDİR BU YÜZDEN ORDUMUZ NE KADAR GÜÇLÜ OLURSA OLSUN DIŞA BAGIMLI OLDUGU İÇİN BENCE PEK ETKİLİ OLAMAZ BAKIN 2. KÖRFEZ SAVASINDA ÜLKENİN HAVA SAVUNMASI İÇİN PATRİOT HAVA SAVUNMA FÜZELERİ YURT DIŞINDAN HOLLANDADAN EMANET GELMEDİMİ ENGİZEK KARTALI ADLI KİTAPDADA SAYIN KOMUTANIMIZIN DİLE GETİRDİĞİ GİBİ BUGÜN GÜNEYDOGUDA PKK TELSİZ KONUSMALARINI DİNLER DİYE ASKERLERİMİZ O PERASYON SIRASINDA TELSİZLERİNİ KAPATIYORLA SIRF BU YUZDEN DOST ATESİYLE BILE MALESEF SEHİT VERİYORUZ HALBUKİ ELİMİZDE KRİPTOLU TELSİZLERİMİZ OLSA BUNTÜR OLAYLAR OLMAZ SOZLERİMİN SONUNA GELDİĞİM BU SATIRLARIMDA UTLAKSURETLE KOTUDE OLSA KENDİ SİLAHIMIZI KENDİMİZ ÜRETMELİYİZ..........

özTÜRKali
12 yıl önce - Cum 31 Mar 2006, 20:11

benim bildiğim Türkiye dünyanın en güçlü kara kuvvetlerine sahip     bunun yanı sıra amerika  en güçlü deniz kuvvetlerine ingiltere ise en güçlü hava kuvvetlerine sahip

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 515253   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET