Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
M.Erdoğan
16 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 16:19
BUR » A7.15. Ankara Yolunda Ulaşım Sorunu ve Kavşak Çalışmaları

Bursa - Ankara karayolu, Polis Okulu kavağında yapılacak köprülü kavşak çalışmaları sebebiyle ulaşıma kapatılıyor

Arkadaşlar Bursa'nın şehir dışı giriş çıkışlarındaki en önemli tek bağlantısı olan Ankara Yolu'nun Polis Okulu Kavşağı çalışmaları yüzünden salı gününden itibaren trafiğe kapatılacağını duydum. Bölge şehirler arası konumda olduğundan sadece Bursa için değil Bursa çevresindeki tüm illerden gelip transit geçecekler içinde önemli olduğu için paylaşmak istedim.  
Belki Bursa üzerinden geçerek bir yerlere gidecek siteden arkadaşların da işine yarar.  

Alıntı:
Polis Okulu Kavşağı'nın inşaatına 28 Şubat Salı günü başlanacak. UKOME, inşaat süresince kullanılacak alternatif güzergahları belirledi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), kavşak inşaatı sırasında alternatif güzergahlar için plan hazırladı. Buna göre,

şehir merkezi yönünden gelerek Ankara istikametine gidecek araçlar :
Profesör Tezok Caddesi-Selçukbey Caddesi, Fidyekızık Köprüsü-1. Cadde-Elvan Caddesi-Erikli Caddesi-Erikli kavşağı yönünü kullanarak, Ankara Caddesi'ne inebilecek.

Şehir merkezi yönünden Şevket Yılmaz Hastanesi istikametine gidecek araçlar:
Profesör Tezok Caddesi-Selçukbey Caddesi ve Kanuni Caddesi'ni kullanacak. Santral Garaj yönünden gelerek, Ankara istikametine gidecek araçlar da, Ankara Yolu Caddesi-Büyük Fırın Caddesi-Yeşil Cami Caddesi-Aydın Caddesi'nden Ankara Caddesi'ne geçebilecek.

Santral Garaj yönünden Şevket Yılmaz Hastanesi'ne gidecek araçlar:
Ankara Yolu Caddesi-Profesör Tezok Caddesi-Çelik Sokak-Orbay Sokak-Girne Caddesi-Kalfa Sokak ve Kanuni Caddesi veya Ankara Yolu Caddesi-Akıncılar Caddesi-Girne Caddesi-Kalfa Sokak-Kanuni Caddesi istikametini kullanabilecek.

Ankara yönünden gelerek, Bursa kent merkezi istikametine gidecek araçlar ise:
Ankara Yolu Caddesi-Çınarönü Caddesi- Ertürk Sokak-Akala Sokak-Hastane Caddesi-Su Deposu Caddesi-11 Eylül Bulvarı- Yüksek İhtisas Hastanesi kavşağından Ankara Yolu'na geçecek.

Ankara yönünden gelerek Doğu Çevre Yolu'na gidecek araçlar:
Ankara Yolu Caddesi- Çınarönü Caddesi-Ertürk Sokak-Akala Sokak-Hastane Caddesi-Su Deposu Caddesi- 11 Eylül Bulvarı istikametini kullanabilecek. Ankara yönünden gelerek Şevket Yılmaz Hastanesi'ne gidecek araçlar, Ankara Yolu Caddesi-Erikli Kavşağı- Elvan Caddesi- 1. Cadde-Fidyekızık Köprüsü-Selçukbey Caddesi-Kanuni Caddesi güzergahlarını kullanabilecek.

Bu güzergahlara ek olarak şehirlerarası transit ve kent içi ağır vasıta trafiği Devlet Çevre Yolu'ndan sağlanacak. Yetkililer, sürücüleri trafik işaret ve işaretçilerine uymaları konusunda uyardı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Polis Okulu Kavşağı'nı 150 günde bitireceklerini ifade ederek, "Yüksek İhtisas, Orhaneli ve Merinos kavşaklarında olduğu gibi Polis Okulu'nu da söz verdiğimiz sürede bitireceğiz. İnşaat sırasında vatandaşlarımızdan biraz sabır istiyoruz. Çünkü yılların meselelerini halletmek için yola çıktık. Sorunların çözümü için de kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Daha önceki kavşak inşaatlarında çekilen sıkıntılar yerini rahatlığa bıraktı" dedi.

!!! ÖNEMLİ UYARI / ÖNERİ !!! :

Eğer özellikle Ankara yönünde Bursa üzerinden transit geçiş yapacak veya Bursa içine giriş yapacak arkadaşlar varsa Bursa'nın Yeni Çevre Yolunu kullanmasını öneriyoruz. Böylece hem ücretsiz otoban zevkini yaşamış olur hem de çok daha hızlı ve trafik derdi olmadan gider.

En son M.Erdoğan tarafından Pzr 26 Şub 2006, 17:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Hakan Aydın

16 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 16:25

Tezok Caddesi, Selçukbey Caddesi ve Fidyekızık dolaylarında yollar çok dar. Bütün ağırlığı da bu tarafa vermişler. Sabahları işe giderken Tezok Caddesini kullanıyoruz ve Meskenden Ankara Yoluna çıkmamız bazen 15 dakikamızı alıyor. Akşamları da aynı sayılır. Saydığım yerleri ilerleyen günlerde büyük sorunlar bekliyor anlaşılan.

levent tezcanlı

16 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 16:31
ÇOK ÖNEMLİ OKUYUNUZ :)

Arkadasımız cok onemlı bır noktaya degınmıs.. ancak kucuk bır detayı atlamıs  

ankara-ızmır-ıstanbul cevre yolumuz gecen haftalarda kullanıma acıldı..  

bu cok kalıtelı ,rahat ve pratık otoyolu kullanarak sayet bursadan transıt gececeksenız trafık cılemıze ortak olmadan ıstedıgınız noktaya rahatlıkla ulasabılırsınız..

mesela :

ankara,eskısehır,vs.. dogu tarafından gelıp turankoyun altında akınısın oradan cevre yoluna gırıp.. dırekt olarak yalova yoluna,yada mudanya yoluna,yada taaa kemalpasa catragına (penguenın cok ılersıne) cıkmanız mumkundur.. tam aksı olarak butun ıstıkametlerde yol gıdıs gelıs 3+1 serıt gelıs , 3+1 serıt gıdıs olarak hızmet vermektedır.. ustelık tem gıbı ucretlı degıl    

ben bursada yasayan bırı olarak ızmır yolu demırtas yada barakfakıh gecıslerımde bıle kullanıyorum.. ınanılmaz pratık,rahatlık.. kesınlıkle tavsıye ederım..

mesajın bu kısmını hakan kardesımın yazısından sonra eklıyorum..

ZAHMETSIZ RAHMET OLMAZ  

bıraz cıle cekecegımız dogrudur ancak .. her sey bızım ıcın..

M.Erdoğan
16 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 16:38

daha yeni çevreyolunu bilen yok fazla. bizim halkımızın doğal hali. cep telefonu gibi bikaç konu hariç yeni olan şeyleri zor kabullenebiliyor. o yüzden halen kestelden ataevlere gitmek için eski güzergahı kullanan insan dolu. halbuki yeni çevre yolunu kullansalar km olarak daha çok yol gitsede daha kısa sürede ulaşılıyormuş. Hatta UKOME yasak koymasaydı yolcu otobüsleri bile bu eski güzergahından vazgeçmezdi bence.

Allahtan bu kez o yüksek ihtisas kavşağı yapılrken olduğu gibi ara sokaklardan yolcu otobüsü ve kamyonları dolaştırırken görmeyeceğiz galiba.

Akın Alan
16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 02:48

Polis Okulu Köprülü Kavşağı projesi

Ankara Yolu Trafik Aktarım Planı

(+)

ArzU
16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 02:56

Evet Bursa büyük bir değişim içinde tabii bu çok güzel ama olan yine bize oluyor Ankara yönününden şehir merkezine gidecek araçları Duaçınarı Vişne cad. sinden veriyorlar tamam hemen hemen yolun bitimine kadar cok güzel geniş rahat rahat gidiyorsunuz ancak yolun sounnda yani (çingenlik olarak geçiyor orası ben başka bir adı var mı bilmiyorum ) tam oraya geldiğinizde aynen bir huni gibi tek şeride düşüyor yol ve düşünün aksam trafigini.. is çıkış saatini.. acaba belediye buna neden bir çözüm getirmiyor ????  

Akın Alan
16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 03:00

Diğer adı sarı cami bölgesi diye geçiyor oradan daha kestirme yollar var biraz uğraşırsan bulursun ben genelde tek yöne düşmeden sağa yol var oradan giriyorum sonra az ilerden tekrar yola çıkıyorum labirent gibi insan sinir hastası oluyor.

ArzU
16 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 03:08

Evet tabii kestirme yoldan inince sonrada neredeyse insanlar sinir harbi yaşarken sizde gülümseyen bir yüzle lütfen ama ben burdan inmek zorundayım ifadesiyle yola devam ediyosunuz yada size yol vermeyerek hayır ben önce ben diyerek birde hafif yandan yandan sinir  olmus bakaraktan, tabii sizinde dediğiniz gibi olabilir niye olmasın

tabii birde su mavi canavarları unutmamak lazım onlara niye minübüs diyorlar ki ?
mavi lapin deseler ya daha iyi olur du  

SABRİ BİLGİN
16 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 14:18

Esentepe Kavşağı gibi bu kavşağın da %40'ı tamamlanmış.Trafik felç ama neyse ki hızlı çalışılıyor.

Akın Alan
16 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 21:14

Kavşakların hepsi Eylül'de bitecek diyorlar.Ama Eylül'e kadar çekilmemeiş bütün çileleri çekicez...

Benim önerim Arabasız Bursa.........en güzeli bu,hergün sinir krizleri geçireceğine havalarda güzelleşti,yürümek lazım biraz.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara