Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adıyaman - Atatürk Baraj Gölü
123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Okhan
12 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 01:40
Adıyaman - Atatürk Baraj Gölü

(+)

edeniz
12 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 03:17

Çok güzel bir manzara...
Ancak gölün kenarında piknik yapanlar birazdaha temizliğe önem gösterse çok daha güzel olur..

Cüneyt_Y
11 yıl önce - Cum 05 Oca 2007, 01:01

Bilmiyorum, bu fotoğrafı çektiğim yer Adıyaman mı, yoksa Şanlıurfa sınırları içerisindedir. Umarım yükleme yeri olarak bu başlığı seçerken yanılmamışımdır.
1995 yılında bir iş gezisi nedeniyle gittiğim o yörede beni en çok etkileyen şeylerin başında Atatürk Barajı geliyordu.
Sanırım barajda görevli olduğunu sandığım bir bey, eğer abartılı değilse anlattıkları, fotoğrafta gördüğünüz bendin inşaatında, o zamanın ölçüsüyle Türkiye'nin bir yıldaki tüm beton tüketimi kadar beton harcandığını falan anlatmıştı bize bilgi verirken. Mühendis değilim, anlamam bu hesaplardan ve anlatılanlar doğru yada yanlış, çok da önemli değil aslında. Ben, uzunluğu bir kilometreden fazla olan o bendin önünde, yurdum insanının yarattığı en büyük eserlerden biri olmasının yarattığı gururla ve saygıyla durdum o gün, bu yeter bana.
Seyir terasına benzer bir yerden çektiğim ve zamanın yıprattığı fotoğraflardan, biraz da photoshop katkısıyla siteye en yüklenebilir kalitede olanı bu ne yazıkki. Kimbilir belki o dağlar şimdi daha yeşildir, biraz daha değişmiştir barajın çevresi. Son durumdan, dostlarımız en güncel fotoğrafları yüklerlerse haberdar oluruz. Ve o zaman bu eski fotoğraf, eskiyle yeninin kıyaslanması anlamında bir işe de yarar belki.

(Atatürk Barajı)

MEHMET DURAN

10 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 14:38

GAP Projesine Adıyaman Topraklarının yüzde 80 ni verdi. Samsat ilcesi bu yüzden parçalandı. Fotoğrafın çekildiği yeri şöyle tarif edeyim, Adıyaman yaklaşık 25 km; Urfa ise 65 km dir. O Bölgede Adıyaman Topraklarındadır!

beyzamunevver

10 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 15:21

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler