Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ESHOT ve İZULAŞ - Belediye Otobüsleri Arşivi
123 ... 858687   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
fatih kocaoglu
13 yıl önce - Cmt 25 Şub 2006, 19:56
İzmir ESHOT ve İZULAŞ - Belediye Otobüsleri Arşivi

(+)

fatih kocaoglu
13 yıl önce - Cmt 25 Şub 2006, 20:47

Buda Sanos Makedonya yapımı

(+)

Sezcan Çamurdan

13 yıl önce - Cmt 25 Şub 2006, 20:54

(+)

bu açıdan bakıldığında pek belli olmasa da, İkarus'ların yolcu taşıma konusunda rekor üzerine rekor kırdıkları hattır 525... (Ege Üniversitesi Kampüs - Bornova Metro)
her pencereden en aşağı 3-4 kafa, bir o kadar da kol çıkar dışarı...
otobüslerin arka kısımları virajlarda yere paralel konuma gelecek kadar eğilirler...
her binişimde "işte beklenen facia bu kez olacak demişimdir, ama sanırım bu otobüsler kutsanmış...

onur35
13 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 00:05

(+)

En son onur35 tarafından Pzr 26 Şub 2006, 20:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 19:37
İzmir İkarus Otobüsler

Alıntı:
Fatih'in gönderdiği Körüklü İkarus'un ön ve ikinci kapısı arasındaki mesafe ne kadar yakın!?!

Akın tebrikler,
ESHOT İkarus 280 körüklü otobüslerinin orta kapısının ön kapıyla arasında sadece bir cam olması benim de İzmir'e ilk gidişlerimlerde dikkatimi çeken bir konu idi; benim takip edip resimlediğim kadarıyla İzmir'deki bütün körüklü İkarusların dizaynı aynı şekilde.

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 21:24
İzmir Belediye Otobüsleri

Akın İzmir'de sorduğun İkarus 260 solo otobüslerden yok, İstanbul'da yugoslav ikarus dediğimiz modellerin solo tipleri var, yine de çoğunluk Sanos otobüslerde. Kaba bir tarifle İkarus, Sanos, Yugoslav İkarus, Volvo ve yeni Mercedes O345K İzmir'de kullanılan körüklü tip otobüsler, solo modeller olarak Mercedes O302 ve O345, MAN SL232, Volvo, Yugoslav İkarus, Sanos ile BMC'nin 22017B, 260CB ve 260SLF modelleri kullanılıyor.
İkarus körüklü otobüslerde zannediyorum ikinci kapı yaşlı ve engelli yolcuların ön kapıdan inmelerine gerek kalmadan kolaylıkla kullanabilmeleri için bu kadar ön tarafta yapılmış, bu körüklü otobüslerde yolculuk yapan İzmir'lilerin ikaza gerek kalmadan arka tarafa ilerleyip iniş için römorkdaki kapıları kullanacakları varsayılmış anlaşılan.
İzmir'in diğer belediye otobüslerinde böylesi farklı bir kapı yerleşimi yok, tek istisna Sanos solo otobüslerde İkarus ların tam aksine orta kapının arkaya yakın oluşu diyebilirim.
İstanbul ve Ankara'dan farklı olarak şehir içi ulaşımda Eshot ve İzulaş çatıları altında iki farklı idare olduğundan olsa gerek halk otobüsleri yok.

simon

13 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 00:47

Arşivime göz atarken, İzmir'de çektiğim fotoğraflar arasında Eshot otobüslerinin fotoları yok denecek kadar az ne yazık ki. Ancak Konak'ta çektiğim bu fotoyu bulabildim.  

Bu fotoda Sanos körüklü otobüs görünüyor.

(+)

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 12:46
İzmir'deki Yugoslav İkarus Otobüsler

İzmir belediye otobüslerinden solo Ikarus IK110 (Yugoslav İkarus) fotoğrafını http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=195515#195515
linkinde görebilirsiniz.

Aynı marka otobüslerin İzmir'de kullanılan IK161 model körüklü tiplerinden birinin İzmir Otogar'daki fotoğrafı da burada:

İzmir otobüslerinden bazılarının fotoğrafları http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=3155&a ...mp;start=0
foromunda mevcuttu, o sayfadaki tartışmalarda bahsi geçen BMC 260SLF alçak taban otobüslerinin resimlerini de eklemiştim:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=202278#202278

Yiğit NALBANT

13 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 13:28

başlık IKARUS olarak değişmeden Mercedes

(+)

fatih kocaoglu
13 yıl önce - Çrş 01 Mar 2006, 16:52

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 858687   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege