Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Emre Uzan
8 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 14:25
Bursa Crystal Park Residence

Alıntı:
Bir Sönmez Holding Projesi
Bursa’nın tam merkezinde Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve Mudanya Yolu ayrımlarının üzerinde, şehrin yorucu temposuna sırtını dönerek bambaşka bir masal dünyasına açılan, alışveriş ve eğlence anlayışını değiştiren bu güçlü lokasyonda oluşturulan bir Sönmez Holding yatırımıdır Crystal Park Residences... Bursa’ya değer katan, kristalin ışıltısını yaşamın bütün formlarına yansıtan dev bir imzadır aynı zamanda... Metro istasyonunun yanında, üstelik Migros’a bir, Carrefour’a dört, Bursa Şehir Terminali’ne ve As Merkez’e  ise yedi dakikalık ulaşım mesafesinde...  

Bursa’nın İlk Residence Projesi
19 bin m2’lik alan üzerinde Yapı Donatım AŞ tarafından projelendirilen Crystal Park Residences, dünya standartlarındaki teknolojik konut işletim ve yönetim sistemine sahip olup, seçkin mimarisi ile 130 seçkin aileye çok özel bir yaşam biçimi sunuyor.
Her türlü zevk ve ihtiyaca göre alternatifli olarak projelendirilmiş olan residence’ların çevrelediği alanın ortasında ise sadece residence sakinlerine özel, suyun ve yeşilin muhteşem uyumunu yansıtan saklı bir bahçe yer alıyor. Doğanın iç açıcı renklerine ayna tutan dinlenme alanları ve büyüleyici peyzajı ile göz alabildiğine uzanan bu bahçe; ‘uğuldayan’ şehir yaşamından bunalan günümüz insanına, kuş cıvıltılarından taşan sonsuz bir huzur vaat ediyor. Hiç kuşkusuz sağlıklı yaşamak ve formda kalmak isteyen  residence sakinlerinin yaşamında vazgeçilmez bir yer tutacak olan Crystal Sports Center’da; kapalı yüzme havuzu, saunalar, buhar odası, masaj salonu, kondisyon salonu ve Crystal Squash  kullanıma sunulacaktır.

Etc etc.. Yarın okur Bursalılar gazetelerde.

Bunlar da resimleri:

(+)

(+)

M.Özgür
8 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 16:15

Gittiğim pek çok büyük şehir içinde SOSYETE kelimesinin neredeyse asıl anlamına sahip zenginleri olan ve birer cadde boyunca değilde neredeyse bir ilçe genişliğindeki alanda sahip olduğu elit tabakayı barındıran nadir şehirlerdendi Bursa. Önceleri Çekirge bölgesindeki mahallelerin ismi unutulup sadece ÇEKİRGE olarak anılırdı ve orada oturan herkes bursa halkının gözünde ciddi yüksek insanlardı.

zamanla çekirge bölgesi dar geldi. önce nilüfer'e sonra da Bademliye doğru genişledi bursa sosyetesi. Fakat bana göre ortada büyük bir sorun vardı. o da onlara hitap edecek nitelikte evler ortaya çıkmıyordu. Hani simcity oynayanlar bilir bu sorunu.  

Sonuçta önceleri Yeşil Şehir çıktı ama söndü. Sonra ise şimdilierde Yasemin Park, ottomanors ve son olarak da küçük bile olsa bu CRYSTAL PARK projesi gündemde. bana göre bu tip yapılar aslında bilinenden ve görülenden çok fazla sayıda olan bu zengin tabakanın Bursa'da varlığını hissettirecek projeler. belki orta ve alt gelir grubuna bir faydası yok ama ama Bursa'nın imajındaki değişime büyük katkısı olacağına eminim. Zaten SimCity'de de öyle oluyor.  

Bursa değişiyor hemde büyük bir hızla.  

SABRİ BİLGİN
8 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 16:48

Evet yıllardır Bursa'da göçlerle birlikte büyüyen çok önemli bir konut sıkıntısı vardı.Kentin nüfusu her geçen gün arttı ancak bu insanların nereye yerleştirileceği hiç düşünülmedi;bu yüzden Bursa birçok eski eve sahip kent olarak yaşamaya devam etti. TOKİ Hasanağa'da toplu konut projesi başlatarak bu sıkıntının hafifletilmesi için ilk adımı attı,konutlar tamamlandı.Şimdilerde ise özel sektör konut yatırımlarını hızlandırdı Bursa'da.Bunlardan sonuncusu Bursa'nın kendi sermaye şirketi olan Sönmez Holding'ten geldi.

Bildiğim kadarıyla Sönmez Holding bu projeye birazda nabız yoklamak amacıyla başladı.Crystal Park Residences Bursalılar tarafından ilgi görürse konut yatırımlarını genişletecek Sönmez.Bursa için hayırlı olmasını diliyorum.Özel sektör belediye işbirliği ile Bursa'yı çok daha güzel günlerin beklediğine eminim.

Batur

8 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 18:51

Alıntı:
Metro istasyonunun yanında, üstelik Migros’a bir, Carrefour’a dört, Bursa Şehir Terminali’ne ve As Merkez’e  ise yedi dakikalık ulaşım mesafesinde...  

Güzel bir proje ancak mesafeleri abartmışlar. Carrefour'a dört dakika mesafede olan bir yerin asmerkeze yedi dakikada olması imkansız. Bir de dikkati çeken migrosa bir dakika denilmiş, şu an orada migros yok ama buradan anlaşılan ilerde olacağı. Zaten asmerkezin yanındaki migros tansaş olduğundan, migrosun nilüfere taşınacağını duymuştum. Umarım 5M migros olur.

Batur

8 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 21:00

Az önce astv haberlerde izledim bu sitenin yanında 3m migros yapılacakmış.

Yasemin Doğuş
8 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 03:34

yukarıdaki haberi okuyunca içinde projenin çok lüks olacağını ve Residence olarak isimlendirildiğini gördüm. iç tasarımları belki bu ismi hakediyordu ama ben dış görüntü olarak daha iddalı bişey beklerdim. aslında biraz nabız yoklama projesiymiş. tutulursa daha büyük ve iddalı projeler gelecekmiş. eminimki fazlasıyla ilgi olur. kurulduğu pozisyona bakınca elinde yeterli parası olan hiç kimse böyle birşeyi reddedemez bana göre. zaten ben bile ilgi duymaya başladım.  

Murat Tolga Karahanoğlu

8 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 08:37

Krokiye göre tarif edilen yer sanırım köşesinde lastikcinin bulunduğu yeni İzmir Yolu mini otogarının arkasında kalan bölge. Eskiden bu bölgede Lojmanlar vardı. Yapılan iş umarım bahsedildiği kadar başarılı olur.
Gerçi İntamların bile yerle bir olduğunu izleyince; yol kenarlarındaki cilalı minicik tahta evler ve bir çam ağacı süslüyor insanın huzurlu hayallerini...

Buda benim gönlümdeki ev

SABRİ BİLGİN
8 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 16:14

Dün akşam ana haber bültenlerinde sonrasında bugün gazetelerde bu konuyla ilgili verilen bilgilerden şu ana kadar foruma taşınmayan bir iki küçük bilgi vereyim istedim.Proje arsa bedeli hariç 20 milyon dolara malolacak ve daireler m2 başına 1000-1500 avroya satılacak.Evlerin ise 137 m2 ile 300 küsur m2 arasında olacağı öngörülüyor;bu durumda birçoğumuz İzmir yolundan geçerken bu sitelere bakmakla yetinmek zorundayız.
İzmir yolunun hemen kenarında olması ise sevindirici bir durum;zira o yolu kullanan birçok insanın dikkatini çekebilecek.

Akın Alan
8 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 21:17

bence fiyatı öyle çok uçuk değil...sonuçta çok lüks bir konuttan bahsediliyor...Bursa da normal bir evin m2 fiyatı 1000ytl olduğu düşünülürse...ama tabi hedef kitlesi farklı olan bir yapılaşma...bir çok insanın hayal edemeyeceği nitelikte büyük paralar...proje ortayaçıktıktan sonra fiyat değerlendirmesi yapılır...

En son Akın Alan tarafından Cum 24 Şub 2006, 23:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

oemiroglu1
8 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 21:44

evt bencede  fiyatlar  normal  neden mı?  hem  olanakları  cok  bır yer olacak  hemde  bademli  gıbı  arklarda  kalan bır yerın aksıne  cok  önde  ve  iyi  bır  yerde  olacak!

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet