Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
simon

13 yıl önce - Çrş 24 May 2006, 02:39

Bu sıralar Haliç'te Ayvansaray İskelesiyle birlikte yenilenen, Eminönü Haliç İskelesi ve Sütlüce İskelesi'nin fotoğraflarını gönderiyorum.

Eminönü Haliç İskelesi

(+)

Sütlüce İskelesi

(+)

simon

13 yıl önce - Çrş 07 Hzr 2006, 02:33

Yenilendikten sonra, Fener İskelesi'ne karadan bakış.

(+)

simon

13 yıl önce - Cmt 17 Hzr 2006, 00:33

Üsküdar - Kabataş İskelesi

(+)

simon

13 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2006, 17:47

Bostancı İskelesi ve Anadolufeneri vapuru.

(+)

Murat Caner
13 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2006, 22:05

Değirmendere'de geçici olarak hizmet veren yüzer

(+)

Yeni yapılan iskele.

(+)

(+)

Murat Erol 4
13 yıl önce - Pzr 06 Ağu 2006, 00:27

İlk 4 sayfaya bir kez daha baktım,acaba istanbul dışında herhangi bir iskele resmi konmuşmu diye. (-) puanı da bu yüzden verdiğimi belirtmek istedim.

Murat Caner
13 yıl önce - Pzr 06 Ağu 2006, 23:15

Wow... Ben de Akın Bey İzmitliler'den Körfez iskelelerinin resimlerini istedi sanmıştım.

Akın Bey, anlıyorum ki sizden başkası bizim iskeleleri istemiyor. Ben de iskeleler için onca hazırlık yapmıştım. Hatta elimde 3 yıl içinde yapılması tasarlanan İzmit iskelesinin yeni yeri ve biçimi ile ilgili çalışmalar da vardı.

Artık Kocaelililer kendilerine beti açarsa oraya eklerim. Sağlık oldun.

Bana verilen al yıldızlara gelince, artık alıştım.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 06 Ağu 2006, 23:19

Sitede çalışmasını sürdürdüğümüz iskele interaktif çalışmasını, tüm Marmara geneline yaymayı planlıyoruz. Bundan ötürü, bu başlık altına İzmit Körfezi ile Kuzey Armutlu yarımadası ve Gemlik Körfezi iskelelerini de iliştirebilirsiniz bundan böyle... İnteraktif haritaya ekler yapılarak, adıgeçen iskele çalışmaları da üzerlerinde işaretleneceklerdir.     Böylece, havza içinde bir bütünlük sağanmasına çalışılacaktır. Amaç; tek kalemde, aranan bilgiye aynı harita üzerinden ulaşabilmek...  

Akın KURTOĞLU

Murat Caner
13 yıl önce - Pzr 06 Ağu 2006, 23:33

Yeniden belirterek vurgulamak istediğim bir konu var.

Körfez'in Güney kıyısında deprem kırığından dolayı bütün iskeleler yıkılmıştır. Daha doğrusu İnönü motorbotu yüzünden yıkılan dereköy iskelesi dışındakiler depremde yıkılmıştır. Bu yıl içinde yapılan tasarı ve ihelelerle yeni denizbiniti iskeleleri yapım aşamasındadır. Gölcük'te en son yapılan iskele suyun yaklaşık 2 metre altında sağlam olarak durmaktadır. Değirmenderedeki ise 50 metrelik yarın içinde yitmiştir.

Ancak,

bir aksilik olmaz ise bu ay sonu Değirmendere bitecektir,

Karamürsel iskelesi yapımı seferlerin aksamaması için Eylül ayına ertelenmiştir,

Gölcük iskelesinin uzatması Eylül ayına ertelenmiştir,

Yeniköy'ün iskele tasarısı K.B.B. Fen İşleri Daire Başkanlığınca anıklanmış ve özel sektöre yapılması için verilmiş,

Dereköy, Tütünçiftlik, Ereğli(emin değilim), 60 Evler iskelelerinin tasarılarının yapımı KDU'nun daha tutumcul ve kullanışlı bir önerisi yüzünden ileriki bir tarihe ertelenmiştir,

İzmit iskelesi SEKA PARK(bu ada asla alışamayacağım)'ın ikinci basamağında yapılacaktır.

Başdoğan

13 yıl önce - Cmt 12 Ağu 2006, 19:33

IDO imaj mı tazeliyor ne? Halatçı arkadaş uzun saçlarıyla mankenlere taş cıkartıyor!

(+)

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM