Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Batur

13 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 16:06
Haşim İşçan Caddesi

Haşim İşçan caddesiyle ilgili başlık bulamadım o yüzden yeni başlık açtım varsa kusura bakmayın.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Mesajlar birleştirildi. [Hakan Aydın]

Akın Alan
13 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 16:20

2. ve 3. Fotoğraflarda görülen şen işmerkezi adındaki inşaatı henüz bitmemiş binanın selameti ne olacak veya ruhsat problemimi var?bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim...

En son Akın Alan tarafından Sal 21 Şub 2006, 16:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ebru K.Türk
13 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 16:20

Heralde kent içindeki en aktif caddelerinin çoğunun görüntüsünü yayınlamayan Bursa'dan başka şehir yoktur. Mesela Haşim İşcan Caddesi ve Cumhuriyet caddesi gibi. (Cumhuriyet caddesinden fotoğrafların yayınlanmasını hiç önermiyorum )

Bu Haşim İşcan caddesi de metro çalışmaları yüzünden zaten berbat bir durumda. İyiki oraların görüntülerini çekmemişsin arkadaşım. Teşekkürler.

Bir de şu cadde üzerinde kalan mahalleleri düzeltecek projeleri bir an önce tamamlasalar da yukarıdaki fotoğrafda görüdüğümüz gibi modern binaların yanında tek katlı dandik evleri aynı karede görmesek çok iyi olacak. Ama onlardan kurtulması da yakındır Bursa'nın. Geçenlerde hepimiz burada gördük sanırım ilgili çalışmalara ait haberi. Zaten oradaki tanıdığım birkaç kişi evlerini boşaltıp karşı çıkmadan kabul etmek niyetinde olduklarını söylediler.

Alıntı:
2. ve 3. Fotoğraflarda görülen şen işmerkezi adındaki inşaatı henüz bitmemiş binanın selmeti neolacak veya ruhsat problemimi var?bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim...

Yarım kalan beyaz binaya en son Amerikan Hastanesi talip olmuş diye duydum. İncelemeler yapıyorlarmış. Eğer hastane olarak kullanıma elverişli ise eksikleri tamamlanıp Amerkan Hastanesi alacak. Diğer tuğlalarıyla kalmış bina ise sanırım depremde hasar gördüğü için yarım kalmış durumda. Onunla ilgili ben de hiç bir gelişmeden haberdar değilim.

Batur

13 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 16:36

Şen iş merkezinin müteahhidi iflas etmişti ve hatırladığım kadarıyla da borçları yüzünden vurularak öldürüldü. Şu an sanırım Yapı Kredi bankasının malı.

Bu caddede metro inşaatı tamamlanınca ve de toki oradaki tek katlı evleri toplamayı başarıp yapabilirse Bursa'nın en güzel caddesi olacak. Ama o tek katlı evler büyük sorun, birçoğunun sahipleri rahmetli olduğu için bir tanesinin en az beş altı tane varisi var. Ne diyelim inşallah toki başarılı olur.

Ayrıca elimden geldiği kadar tek katlı evleri değil de tamamlanmış ve de maalesef yarım kalmış işhanlarının resmini çekmeye çalıştım.

SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 17:51

Alıntı:
Bir de şu cadde üzerinde kalan mahalleleri düzeltecek projeleri bir an önce tamamlasalar da yukarıdaki fotoğrafda görüdüğümüz gibi modern binaların yanında tek katlı dandik evleri aynı karede görmesek çok iyi olacak. Ama onlardan kurtulması da yakındır Bursa'nın. Geçenlerde hepimiz burada gördük sanırım ilgili çalışmalara ait haberi. Zaten oradaki tanıdığım birkaç kişi evlerini boşaltıp karşı çıkmadan kabul etmek niyetinde olduklarını söylediler.

Alıntı:
Bu caddede metro inşaatı tamamlanınca ve de toki oradaki tek katlı evleri toplamayı başarıp yapabilirse Bursa'nın en güzel caddesi olacak. Ama o tek katlı evler büyük sorun, birçoğunun sahipleri rahmetli olduğu için bir tanesinin en az beş altı tane varisi var. Ne diyelim inşallah toki başarılı olur.

Sizlere katılmamak mümkün değil arkadaşlar.Ancak ben yanlış anlamadıysam sizin bahsettikleriniz caddenin Fomara girişinin solunda kalan kötü yapıların düzeltilmesi ile ilgili.Oysa az önce bu başlığı farketmediğim için Bursa metrosu başlığında da açıklamaya çalıştığım gibi asıl düzeltilmesi gereken caddenin sağ tarafındaki berbat binalar olmalıdır.Sizin dediğniz gibi TOKİ'nin o bölgede yaptığı çalışmalar çok güzel ve yerinde;ancak onlardan daha göz önünda olan caddenin sağı.Metro çalışmaları sebebiyle bu değişimin yapılabileceği uygun şartlar mevcut.Yeter ki istensin.

Bu arada fotolar çok hoş.Haşim İşcan caddesini sağlı sollu, baştan sona kadar bu şekilde görmek istiyoruz.  

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA