Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
nissa
1 yıl önce - Cmt 26 Oca 2013, 15:00

bir onceki sayfaya bakarsaniz bazi arkadaslar basladigini soyledi.

ersin1975
1 yıl önce - Pts 28 Oca 2013, 10:12

merhaba emren mert arkadaş,
yukarıda alper34 arkadaş foto koymuş.O linke tıkla 6-7 resim var orda.çalışma olduğuna dair resimleri görebilrsin.
Tekrar merhaba nissa,
Evet kışın alacağımız toprak tabii ki daha da uygun olur.Ama bize yaz kış farketmez az çok oraları biliyoruz toprağın güzel ve fiyatının uygun olması önemli olan.
ticari veya sanayi imarlı olmasına karar verdiniz ama ahmediyede yani yukarılarda SANIRIM buna tavşanlı,geyikdere dahil oralarda ticari ve sanayi imarlı araziler yok.Tarla vasfındaki yerler olduğunu biliyorum.AMA BENİM SÖZÜME TAKILMA BELKİ DE BEN YANLIŞ BİLİYORDURUM.ARAŞTIRIRSIN.
Benim bildiğim senin aradığın toprak tipi sahil tarafında yani tersanelerin (gemi yapımı) orada.Ama oralarda toprak çok pahalı.Gerçi belki de bana pahalı gelen sana gelmeyebilir.
Aman ha nissa,bu kadar büyük para bağlayacaksan dikkatli ol,oraları çokça araştırmadan oralara gidip gelmeden sakın toprak alma.Dediğim gibi 5-6 gün git gel öyle al toprağını.Az çok bir bilgi sahibi olursun.
ALLAH'ım iyi insanlarla karşılaştırsın.
Hakkında hayırlısı olsun.

nissa
1 yıl önce - Sal 29 Oca 2013, 00:10

ersin kardes cok tesekur ederim yardimci oldugunuz icin, yanliz bir sorun var evet cesaret ediyorum pahali arsa aliyim ama cok korkuyorum sorun burada bir kac tarlayi arastirdim altinova yukari tavsavlida kopru manzarali soyluyor emlakci donumune 50 bin soyluyor sizce yukari tavsanlida yatirim mantiklimi?

ersin1975
1 yıl önce - Sal 29 Oca 2013, 18:19

Tekrar merhaba Nissa,

Hadi Bismillah , Muhabbet ede ede sana bir toprak alacağız

Evet, Param olsa tavşanlıdan arsa alırım.Ama çok büyük paralarda bağlamam.Ne bileyim işte sanırım çok büyük paralar da bağlamam.Ya da çok büyük paralar bağlayacaksam da ayrı ayrı yerlerden 3-5 adet toprak alırım.Atıyorum tavşanlıdan deniz gören toprak alırım.Ne bileyim arka taraflardan gişelerin yapılacağı laledere gacık civarından 1 tane alırım.ahmediye , geyikdere tarafından 1 tane alırım.yani paramı dağıtırım değişik yerlerden toprak toplarım.
Ama bilmiyorum bu doğru olur mu olmaz mi bilemiyorum.Esasında boş konuşuyoruz bu işler nasip işleri nissa.ALLAH'ın takdiridir.Bir yerden alırsın ilerde milyona satarsın.bir yerden alırsın üstüne 5-10 koyar.Ama ben olsam tavşanlıdan denizi boğazı görebilecek tarafdan alırım.(gidersen oraya subaşı konutlarının olduğu yerden de bir denize doğru bak)Mühim olan her zaman dediğim gibi toprak alırken kendine zaman ayır , orda zaten bir ton emlekçı var iyi bir gez sonra bismillah de al bir toprak.
Mesela ben bu yaz gezdiğimde aynı tarlayı bana 3 emlakçıda gösterdi.Ve inan ki hepsi de farklı fiyat çekti.Dikkatli ol,iyice bir araştır.
ALLAH'a emanet ol.

nissa
1 yıl önce - Çrş 30 Oca 2013, 23:09

ersin kardes subasinda kalici konutlarin asagisinda deniz goren tarla var burada kopru manzarasi gorunurmu? birde yukari tavsanlidan denizi goren taraftan kopru gorunurmu? sizide mesgul ediyorum kusura bakma ama yalovani pek tanimiyorum iki defa bursaya gecerken kis gormusum okadar, sizin gibi arkadaslarin fikirlerini sorarak yatirim yapmayi dusunuyorum oyle emlakcilarin demesiyle koru korunu ise girmek istemiyorum, yardimlarindan dolyai tesekur ederim.

ersin1975
1 yıl önce - Prş 31 Oca 2013, 09:34

Tekrar Merhaba nissa,

Benim şahsi düşüncem Subaşı konutlarının ordan köprü daha net görünür.Ama subaşının aşşağısında tarla var diyorsun ama o tarladan görünür görünmez bilemem.Lakin,benim ŞAHSİ DÜŞÜNCEM subaşı konutlarından çok daha güzel görünür.Ön açık ve daha tepe nokta.(Ama şu da var köprüden arabayla çıktıktan sonra tavşanlı istikametine doğru yol gidiyor.Onu da belirteyim.Yeni yapılacak yol güzergahı tavşanlı tarafından gidiyor.Ama sadece köprü dersen ona göre bakacaksın)Gerçi tavşanlıdan da görünür ama sanki biraz köprü uzak düşer diye düşünüyorum.Ama tavşanlının her tarafından mı uzak düşer onu da bilemem.Ama ben SUBAŞI KONUTLARINA DOĞRU ARABYLA ÇIKARKEN İNAN ki arabayı durdurup şöyle arkaya doğru bir manzarayı izliyorum.Çok hoşuma gidiyor.Ama tavşanlıda güzel.Ben tavşanlıdan bir toprağa baktım evet köprü görülür ama çok uzaktan göründüğü için kafamda soru işareti oluşmuştu.Ama tavşanlının da sonuçta geniş bir arazisi olduğu için köprüye daha yakın tarafları,köprüyü daha yakın gören tarafları vardır.
Yani ne söylesek boştur nissa.Gideceksin denize bir subaşından bakacaksın,bir tavşanlıdan bakacaksın.Neresi hoşuna giderse ordan araştırmalarını yapacaksın.Sonrada en az 5-10 emlakçı gezip fiyat araştırması yapıp bismillah deyip bir toprak alacaksın.
ALLAH'a Emanet Ettim

Mert Akgün
1 yıl önce - Prş 31 Oca 2013, 18:54

bunları özel mesajla da konuşabilirsiniz

travolta45
1 yıl önce - Prş 31 Oca 2013, 19:56

evet bence de bu tip konuları özel mesajda konuşmak lazım

nissa
1 yıl önce - Prş 31 Oca 2013, 22:56

rahsiz olan arkadaslardan özür dilerim, benim icin cok deyerli bilgilerdir ersin kardes cok tesekur ederim, sizde ALLAHA emanet olun.

ersin1975
1 yıl önce - Cum 01 Şub 2013, 15:28

Merhabalar,
Fikir alışverişimile ilgili konuşan 2 arkadaştan özür dilerim.
Forum sayfası olduğu için ŞAHSİ DÜŞÜNCELERİMLE nissa arkadaşa yardımcı olmak istedim.
Aranızda da emlekçı var ise ben emlakçılara laf söylemiyorum sadece her meslekte olduğu gibi
bu meslekte de art niyetli emlakçılar olabilir anlamında nissayı uyardım.
Tekrar arkadaşlarımdan özür dilerim.
Saygılar

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM