Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Cola Turka....
« önceki   123 ... 111213141516   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Emir ERTEN

7 yıl önce - Pts 27 Ağu 2007, 23:24

Cola Turka bir pepsi bir coca cola kadar yaygın değil maalesef.Ben cola turkayı heryerde bulamıyorum.
Zaten bulamıyorum derken içtiğimden değil yanlış anlaşılmasın. Ama iç deseler cola turka içerim büyük ihtimalle.

Zafer

7 yıl önce - Cum 31 Ağu 2007, 12:50

Alkol barındırmasının yanı sıra bir çok üniversite ve laboratuvarın araştırmalarına göre hücrelere zararlarınıda anlatmışlar..

Haber aşağıda..

Gazlı ve kolalı içecek uyarısı
    ADANA (İHA) - Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Şube Başkanı Dr. Ramazan Yıldız, gazlı ve kolalı içeceklerde bulunan bazı maddelerin özellikle çocukların sağlığını tehdit ettiğini bildirdi.

Yıldız, yaptığı açıklamada, özellikle yaz mevsiminde gazlı ve kolalı içeceklere olan talebin özellikle çocuklarda arttığını belirterek, ancak yapılan araştırmalarda gazlı ve kolalı içeceklerde bir miktar alkol olduğunun ortaya çıktığını hatırlattı.

İngiltere'deki Sheffield Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, gazlı ve kolalı içeceklerdeki sodyum benzoat maddesinin hücrelere ciddi zarar verdiğinin ortaya konulduğunu vurgulayan Yıldız, "Gazlı içeceklerde ve bazı soslarda kullanılan bu madde, hücrelerin ciddi şekilde bozulmasına yol açıyor. DNA'nın zarar görmesiyle, parkinson, sinir sistemi bozukluğu hastalıkları ve yaşlanmaya yol açıyor" dedi.

Gazlı ve kolalı içeceklerin özellikle çocukların sağlığını tehdit ettiğini söyleyen Dr. Ramazan Yıldız, sıcak yaz günlerinde serinlemek için gazlı ve kolalı içecekler yerine, meyve suları ve ayran içilmesini tavsiye etti.

Tamam serinletici ve yemeklerin yanında güzel bir içecek olması onun zararlı olduğu gerçeğini gözardı etmemize sebep olamaz..

Kola ve türevlerine hayır..

Emir ERTEN

7 yıl önce - Cum 31 Ağu 2007, 13:20
Kola ve arkadaşları

Alıntı:
Kola ve türevlerine hayır..

Çok doğru kurulmuş bir cümle. Kola ve kolanın türevleri olan sarı kola ve beyaz kola
Bu tür içeceklerin her türlüsü zararlı.Bu tür içecekler bazı yemeklerin yanında güzel gidiyor olsa bile zararları yadsınamaz
Bu arada sarı ve beyaz gazoz derken;
Sarı gazoz:Fanta,yedigün vs...
Beyaz gazoz:Çamlıca,sprite vs...

türü içecekler demek istedim
Bu tür içecekleride siyah kolanın ekip arkadaşları olarak belirtebiliriz.

gokhankgk

7 yıl önce - Pzr 02 Eyl 2007, 03:02

ben ilk basta cola turkayı %100 türk markası naırdım ama yanılmışım bi de türk futboluna destek derken anadolu kulüplerine ufak desteği olamzken 3 büyükelre sponsor oalrak futbolcu getiriyor cola turkaya ve emsallerine hayır cola yerine ayran içelim ayran amerikada şuanda çok satan bir içecek kendi değerlerimize sahip çıkalım

Gölk@

7 yıl önce - Pzr 02 Eyl 2007, 18:04

Genel olarak kola türü içecekler artık zararlı olarak biliniyor. Bende içecek olarak meyve nektarlarını öneriyorum. İlla kola içerim diyenler içinse parayı çok uluslu şirketlere değil, bir türk şirketi olan Ülker'in ColaTurka'sına verin diyeceğim ama  Dünyada en çok tutulan kola markası Cocacola'ya tad olarak en yakın ColaTurka'da. Özütüde İngiltereden RC coladan geliyormuş. Yani onunda bir ucu dışarda yani.

Uğur!
site denetçisi

7 yıl önce - Pts 03 Eyl 2007, 09:12

Alıntı:
..yapılan araştırmalarda gazlı ve kolalı içeceklerde bir miktar alkol olduğunun ortaya çıktığını..

Evet kolanın içerisinde 1/4000 oranında alkol mevcuttur. Fakat içerisinde alkol var diye içmeyen insanlar bayramlarda ellerine yüzlerine boca ettikleri içerisinde 80° alkol bulunan kolanyayı unutuyorlar. Kolanya içilmese bile bir miktarı mutlaka kana karışmaktadır...

Evet kola zararlı bu doğru fakat ben dinimiz kullanılarak insanları kolaya karşı kışkırtanlara karşıyım. Bazı mesajlarda temizleyici olarak kullanıldığı söyleniyor. Yahu siz hiç içersinde şeker olan bir deterjan gördünüz mü? Denemesi bi t-shirt parasına Yapın leke, dökün üstüne kolayı bakın neler oluyor

Aman dikkat kola sever biri sanmayın beni çünkü değilim

Alttaki mesaja hitaben ekleme:

Haklısınız bende onu belirtmek istedim zaten. Benim tepkim orada onu kullanarak kolaya tü kaka damgası vuranlara. Ha kola zaten öyle ama o nedenle değil o ayrı bir mesele..

En son Uğur! tarafından Pts 03 Eyl 2007, 10:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yücel Coskun
7 yıl önce - Pts 03 Eyl 2007, 09:31

Alıntı:
Evet kolanın içerisinde 1/4000 oranında alkol mevcuttur. Fakat içerisinde alkol var diye içmeyen insanlar bayramlarda ellerine yüzlerine boca ettikleri içerisinde 80° alkol bulunan kolanyayı unutuyorlar. Kolanya içilmese bile bir miktarı mutlaka kana karışmaktadır...

Öncelikle kolanyanin icinde alkol olmasi onun kullanimini haram kilmaz.Gerekli aciklama asagidaki linkde...

http://www.hayrettinkaraman.net/yazi/hayat2/0131.htm

Ve kolanin icinde olmasi da kolanin icilemeyecegi anlamina gelmiyor.Aciklamak cok uzun olacagi icin bu konuda da asagidaki linkden yararlanabilirsiniz...

http://www.hayrettinkaraman.net/makale/0072.htm

Atila@Kara
6 yıl önce - Pts 07 Oca 2008, 00:59
Cola Turka

Açık söylemek gerekirse Cola Turkanın tadı Coca Cola'yı tutmuyor.
En iyisi ve sağlıklısı yine bizim ayranımız. ( İçindeki alkol oranı da düşük)

Yaşasın ayran. Ayran forever

erhan_01
5 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 03:57
En iyisi ayran

Evet en guzeli Ayran...

Cola Turka'a gelince sadece bir kere ilk çıktıgında denedim ve son deneyisim oldu..
İçtiginiz zaman bu benim sağlıgım için tehlikeli diyorsunuz..
Coca cola içtigim zaman hiç olmazsa içerken bu tip bir dusunce aklıma gelmiyor.. Gizli gizli vucuda zarar veriyor olabilir. Ama içerken bu aklınıza gelmiyor... Bence Cola Turka yanlış sekilde cıktı, daha fazla ARGE çalışması gerekirdi.. Sırf Turk malı diye içemem onun yerine Ayran icerim ..

deniz1764

5 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 04:46

Cola (markasının ne olduğu önemli değil) yüksek miktarda şeker içerdiği için, kilo da aldırıyor. En önemli örneği kendimden verirsem, iki buçuk ay önce cola içmeyi tamamen bıraktım ve bu sürede 13 kg. verdim. Üstelik diyet de yapmadan. İstanbul toplantılarına gelen arkadaşlarımız da gördüler bendeki değişikliği. Şimdi, yeni başladığım sahil yürüyüşleri de daha çabuk kilo vermemi sağlayacak.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET