Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Mevlana Caddesi
« önceki   123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 2
nebi

14 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 22:40

O proje bence biraz zor hayata geçer mevlana caddesi konyanin artar damari gibi gunde geçen araç sayisini allah bilir çok yogundur.Baska nereden geçebilir o trafik akimi? yoksa adam akilli kazsinlar yolu alttan geçirsinler ama buda deli bir proje tabiki

Ayhan
14 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 22:59

Bence çok güzel bir proje olur. O caddeyi yıllar önce görmüştüm şimdi hayal meyal hatırlıyorum ama yapılması gereken bir proje. Tabii trafiği de çözmek lazım...  

42hakan42

14 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 23:51

Proje gerçekleşse eminin çok güzel olur. Hem insan hemde araç trafiği oldukça yoğun burada. Trafiğin verileceği alternatif bir yol yok bu civarda. Eski Konya dediğimiz bu cadde üzerinde alternatif bir yol açmak tarihi bir alan olması açısından sakıncalı olsa gerek. Ama bi şekilde yapılması gereken bir proje. Nostaljik tramvaylar eşliğinde bir Mevlana turu çok güzel olur

hasan42

14 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 00:20

Hakan42 Bey, bu cadde ile ilgili başlık açmanız iyi olmuş. Şöyle bir bakınca Konya için çok şey ifade ettiğini fark ettim.
Bu caddenin trafiğe kapanması ve gezinti alanı olması projesi bundan önceki belediyenin projesiydi ama bildiğim kadarıyla bölge esnafının güçlü direnci ile karşılaştı. Şu anda bu konudan hiç söz edilmiyor. Ancak, bence çok güzel bir özellik kazandırırdı Konyaya.

Bu cadde üzerinde yer alan önemli yapılardan bazı görüntüleri buraya yükleyerek Hakan arkadaşımıza yardımcı olayım.

Tarihi İplikçi Cami'nin  küçük ama sevimli Kayalıparktan görünen minaresi.

(+)

(+)

Ptt binası bu cadde üzerinde yer alan Kayalıpark'ın kenarındadır.

(+)

Konya Sanayi Mektebi. Yıllar önce bu bina yandı. Burayı yıkıp çarşı yapmak isteyenlerin yaktığı söylendi ama bina onarılarak tarihi görünümüne kavuşturuldu.

(+)

Sarraflar yeraltı çarşısı.

(+)

Şerafettin Cami bu cadde üzerindeki diğer bir önemli yapıdır.

(+)

nebi

14 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 01:37

aklima manyak bir fikir geldi

Simdi bu caddenin tamamini degilde sadece kayalipark ve karsisini baglasalar ve yolu tam orda alttan geçirseler super olmazmi?boylece karsiyla bir butun olusturur...ama bunu benim degil belediyenin dusunmesi lazim...

sayfa 2
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA