Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri - Gesi
« önceki   1234 ... 727374   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Burhanettin Akbaş

12 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 11:02

Gesi Panaroması çekmek gerçekten zor. Bir evin çatısından ancak bu kadarını yakalayabildim. Her taraf yemyeşil... Ağaçların sıklığından evleri görmek çok zor.

(+)

Murat Yigit

12 yıl önce - Cum 14 Tem 2006, 17:05

yine arşivimden Gesi Fotografları

İhya Vural

11 yıl önce - Sal 25 Tem 2006, 15:18
GESİ hk.

Gesi'yi meşhur kılan özelliklerin başında bağları gelir.Türkülere konu olan Gesi Bağları.Yazın en sıcak günleride dahi bir esinti,onun verdiği serinlik mevcuttur.O serinlikte kuş sesleri,özellikle bülbül sesi hiç eksik olmaz.İhya VURAL/KAYSERİ.

Kayhan Emekli

11 yıl önce - Cum 29 Arl 2006, 15:32

Askerdeyken Kayseri'den Ağırnas'a iki defa bisikletle, arkadaşlarla gittik. Giderken Gesi'den geçtik. Yol kenarındaki ceviz ağaçlarının gölgesinde dinlenmek muhteşemdi. Tabi cevizleride muhteşemdi. (az biraz taşladık da). Gesi çıkışındaki yokuş zorlasada tepede muhteşem bir Gesi panoraması sundu bize.
Bu arada Ağırnas'ta gerçekten çok tarihi bir yermiş. Yeraltı şehri, eski evleri ve dere kenarındaki mesire yerleri çok güzel. Kayseri'ye giden arkadaşlar uğramayı ihmal etmesinler.

olcayakbaş
11 yıl önce - Cum 29 Arl 2006, 17:43

Gesi baglarını çok güzel anlatmıssinız elinize veyüreyinize sağlık.ben aslen agırnaslıyım ,Geside çok sevdigim insanlar var(Ertugrul,Tuncer AYTEKİN ) Sizin vasıtanızla selamlarımı  gönderiyorum.
  Gesi bağları türküsü çok sevdigim bir parçadır .Bu türküyü yıllar evvel Gesiye bir dügün için geldiyimde
ORHAN (OKAN) KAYA   ve  ekibinden dinlemiştim ,bu türküyü bu kadar güzel okuyanına raslamadım.
   Bütün Gesinin, ve sizin YENİ YIL VE BAYRAMINIZI kutlarım .Olcay AKBAŞ     ANKARA[/i][/u]

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 727374   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ