Ana Sayfa  

Kayseri - Yahyalı - Kapuzbaşı Şelaleleri
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 56, 57, 58  Sonraki
cevap yaz Ana Sayfa -> KAYSERİ
ramazank71

Çrş 31 Oca 2007, 01:25   Kapuzbaşı fotoğrafları

Yahyalı'nın ve Kapuzbaşı'nın tanıtımında emeği geçen herkese teşekkürler. Ben de kendi çektiğim fotoğrafla bu tanıtıma katkıda bulunmak istiyorum.
[/code]

mesajı beğendiniz mi?: +1
ramazank71

Çrş 31 Oca 2007, 01:35  

[/code]

ramazank71

Çrş 31 Oca 2007, 01:43  

teme

Çrş 31 Oca 2007, 12:29  

Kayseriye hemen her sene giderim ama akraba ziyaretlerinden şehir dışına çıkmaya fırsat kalmıyor inşallah bu yıl biraz vakit ayırıp bu tür yerlere de gideceğim.

Şelalenin dünyada kaçıncı olması çok önemli değil; bu tür bir iddaada bulunmadan çok var olan güzelliğini ortaya çıkarmak daha önemli , hele şimdi daha kolay ulaşılabildiğine göre artan trafik yüzünden doğallığının bozulmasına engel olmak gerek.

Niagara şelalesi hakkında ufak bir not : bu şelaleyi besleyen nehir aynı zamanda bölgeye elektrik sağlayan santralı da besliyor, bu resimler o inşaat çalışmalarına ait. Kış aylarında artan elektrik ihtiyacı sebebiyle bazen şelaleye giden su tamamen kesilebiliyormuş.

mesajı beğendiniz mi?
ahmetulu

Çrş 31 Oca 2007, 22:15  

Gerçekten güzel bir doğa ortamı ama müthiş bir gürültü var.Suyun sesi belli bir süre sonra rahatsızlık veriyor.Uzak olmasına rağmen görülmesi gereken bir yer.Bundan 2-3 sene önce gittiğimde yolları çok bozuktu zorlanmıştık ama şimdi yolun yapıldığını biliyorum.Ne kadar dayanır bilemem bize ordaki köylüler yapılsa bile bir sel geliyor yolu alıp götürüyor demişlerdi.

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: