Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Kayseri - Yahyalı - Kapuzbaşı Şelaleleri
« önceki   123 ... 789 ... 585960   sonraki »
Ana Sayfa -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ramazank71

7 yıl önce - Çrş 31 Oca 2007, 01:25
Kapuzbaşı fotoğrafları

Yahyalı'nın ve Kapuzbaşı'nın tanıtımında emeği geçen herkese teşekkürler. Ben de kendi çektiğim fotoğrafla bu tanıtıma katkıda bulunmak istiyorum.
[/code]

ramazank71

7 yıl önce - Çrş 31 Oca 2007, 01:35

[/code]

ramazank71

7 yıl önce - Çrş 31 Oca 2007, 01:43

teme
7 yıl önce - Çrş 31 Oca 2007, 12:29

Kayseriye hemen her sene giderim ama akraba ziyaretlerinden şehir dışına çıkmaya fırsat kalmıyor inşallah bu yıl biraz vakit ayırıp bu tür yerlere de gideceğim.

Şelalenin dünyada kaçıncı olması çok önemli değil; bu tür bir iddaada bulunmadan çok var olan güzelliğini ortaya çıkarmak daha önemli , hele şimdi daha kolay ulaşılabildiğine göre artan trafik yüzünden doğallığının bozulmasına engel olmak gerek.

Niagara şelalesi hakkında ufak bir not : bu şelaleyi besleyen nehir aynı zamanda bölgeye elektrik sağlayan santralı da besliyor, bu resimler o inşaat çalışmalarına ait. Kış aylarında artan elektrik ihtiyacı sebebiyle bazen şelaleye giden su tamamen kesilebiliyormuş.

ahmetulu

7 yıl önce - Çrş 31 Oca 2007, 22:15

Gerçekten güzel bir doğa ortamı ama müthiş bir gürültü var.Suyun sesi belli bir süre sonra rahatsızlık veriyor.Uzak olmasına rağmen görülmesi gereken bir yer.Bundan 2-3 sene önce gittiğimde yolları çok bozuktu zorlanmıştık ama şimdi yolun yapıldığını biliyorum.Ne kadar dayanır bilemem bize ordaki köylüler yapılsa bile bir sel geliyor yolu alıp götürüyor demişlerdi.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> KAYSERİ