Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 01:08

Alıntı:
İnanmak istiyorum ama bildiğim kadarı ile maalesef örnek bir Leyland  yok...

Beyler... Yahu ben acaba kiminle konuştuğum (ya da mesajlaştığım) zaman, elde bir adet Leyland kaldığı bilgisini duydum? Düşünüyorum düşünüyorum, bir türlü çıkaramıyorum... Yaşlanma emareleri olsa gerek!... Çok da önce değil, geçen aylarda konuştum bunu. Cenk diye aklımda kalmış, ama Cenk'in mesajından yaptığım alıntıya göre, demek ki onunla konuşmamışız... Bakalım, düşünüp bulacağız...

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

16 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 11:30

Alıntı:
Ancak Sultanbeyli de hakikaten 80 Model ikarus var mı hocam ya?

Arkadaşlar Leyland hakkında bilgim yoksa da Akın sayesinde ümidim var; İkarus çevre belediyelerde olması lazım, Sultanbeyli'de Çiftlik yolunda (131B güzergahı) belediye deposunda en son 3 yıl önce gördüm, Mercedes 302 ler Sağlık Müdürlüğü gibi çeşitli belediye hizmetlerinde ve Eyüp, Tuzla, Bağcılar gibi ilçe belediyeleri tarafından kullanılmaya devam ediliyor; en ilginç olanı ise maalesef son yıllarda görmesem de 5 yıl önceye kadar Silivri Gümüşyaka civarında Uzunçiftlik?? Belediyesi olabilir Büssing vardı.
Sonuç olarak eğer bu İETT müzesi işi ciddiye alınırsa eski otobüslerden en azından birer örnek bulunabileceğinden eminim.

Rifat Behar
16 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 11:52

LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN LEYLAND'LAR BENİM DE RÜYALARIMA GİRİYOR. BİR TANE KALMIŞ OLSUN. BUNLAR BENİM ÇOCUKLUĞUMUN VE GENÇLİĞİMİN OTOBÜSLERİ. ONLARI EN SON 10 SENE KADAR ÖNCE TEM'DEN İSTANBUL'A GELİRKEN SAĞ TARAFTA BİR İETT GARAJINDA YAN YANA DEVRİLMİŞ OLARAK GÖRMÜŞTÜM.
BUNLAR HAKKINDA HATIRLAYABİLDİKLERİM: AYAKTA DURUNCA DIŞARISI PEK GÖRÜLMEZDİ. PENCERELER ALÇAKTA KALIRDI. YARI OTOMATİK VİTESLİYDİLER, BÖYLE JOYSTİK GİBİ BİR VİTESLERİ VARDI. OTURMA DÜZENİ ÇOK BASİTTİ. ÖNDE VA ARKADA LASTİKLERİN ÜZERİNDE KARŞILIKLI 2 SIRA KOLTUK VAR. SONRA DA 2ŞER SIRA KOLTUK. SONRADAN AYAKTA DURANLARA YER AÇMAK İÇİN SÖFÖRÜN ARKASINDAKİ KOLTUKLARI BİRERE DÜŞÜRDÜLER.. OTOBÜSÜN ARKASINDAKİ SAHANLIK ALÇAKTAYDI. BİR BASAMAKLA İNİLİRDİ BURAYA. ORTADA KAPI OLMADIĞINDAN KALABALIKTA İNMEK BİRAZ PROBLEMLİYDİ.

AH KEŞKE BİR TANE KALMIŞ OLSA...

javascript:emoticon('')
http://wowturkey.com/forum/images/smiles/master.gif

cenkince

16 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 21:23

Alıntı:

Alıntı:
Beyler... Yahu ben acaba kiminle konuştuğum (ya da mesajlaştığım) zaman, elde bir adet Leyland kaldığı bilgisini duydum?  Düşünüyorum düşünüyorum, bir türlü çıkaramıyorum...  Yaşlanma emareleri olsa gerek!... Çok da önce değil, geçen aylarda konuştum bunu. Cenk diye aklımda kalmış, ama Cenk'in mesajından yaptığım alıntıya göre, demek ki onunla konuşmamışız... Bakalım, düşünüp bulacağız...

Akın; benim de aklıma sen soktun zaten ikitelli de bir tane Leyland varmış diye.... Ondan sonra görmeye başladım bu rüyaları... Hatta çok iyi hatırlıyorum Ben acaba numune varmıdır diye sordum. Sen de var tabi canım İkitelli garajında 1 tane saklıyorlar dedindi... Hatta bir tane de Bussing olabili dediydin....

Yalnız 1998 senesine kadar Güneşli KOçman Caddesinde YUMATU fabrikasının yanındaki boş alanda Beyaza boyanmış bir adet Bussing duruyordu. Sanıyorum Bu otobüsü bir zamanlar gezici sağlık tarama aracı olarak kullanılıyordu.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 22:13

Alıntı:
Alıntı:

Alıntı:
Beyler... Yahu ben acaba kiminle konuştuğum (ya da mesajlaştığım) zaman, elde bir adet Leyland kaldığı bilgisini duydum?  Düşünüyorum düşünüyorum, bir türlü çıkaramıyorum...  Yaşlanma emareleri olsa gerek!... Çok da önce değil, geçen aylarda konuştum bunu. Cenk diye aklımda kalmış, ama Cenk'in mesajından yaptığım alıntıya göre, demek ki onunla konuşmamışız... Bakalım, düşünüp bulacağız...

Akın; benim de aklıma sen soktun zaten ikitelli de bir tane Leyland varmış diye.... Ondan sonra görmeye başladım bu rüyaları... Hatta çok iyi hatırlıyorum Ben acaba numune varmıdır diye sordum. Sen de var tabi canım İkitelli garajında 1 tane saklıyorlar dedindi... Hatta bir tane de Bussing olabilir dediydin....

Cenk Üstad... O zaman seninle konuştuğumuzdan daha önce ben biriyle konuştum bu konuyu... Konuştuklarım çok net olarak aklımda, hatta verdiğim tepkiyi bile hatırlıyorum, , lâkin konuştuğum kişinin suretini zihnimde tasavvur etmekte âcîz kalmaktayım! (Şu kurmuş olduğum cümle dahi, artık kafamın ne kadar dolu olduğunu ve ne kadar bulandığını göstermekte... Beyin hücrelerim sabit aralıklarla kısa devre yaparak bir dejavu kaosunun içinde beni oradan oraya sürüklüyorlar... Hafzalam isyan edercesine taşları yerine oturtmaktan ısrarla kaçınır haldeler... ) Vaaay beee!!!... Şu cümlelere bakar mısınız!?!...   İleride sitede; "bir romanın ilk cümlesi" adında bir yarışma açılırsa, kesin ben bu cümle silsilesiyle yarışmaya katılacağım!...   )

Alıntı:
Yalnız 1998 senesine kadar Güneşli Koçman Caddesinde YUMATU fabrikasının yanındaki boş alanda Beyaza boyanmış bir adet Bussing duruyordu. Sanıyorum Bu otobüsü bir zamanlar gezici sağlık tarama aracı olarak kullanılıyordu.

Bu Büssing-U47D'lerden 2 adet vardı ve baştan ayağa beyaz boyalıydılar... Gezici Dispanser ve Sağlık Tarama Otobüsü olarak kullanılıyorlardı (Plâkaları bende var, bulunca gönderirim ). Ayrıca bir de 80'lerin ortalarına kadar Vatan Caddesi'nin Ulubatlı çıkışındaki Erkek Öğrenci Yurdu'nun yanındaki Troleybüs Kuvvet Merkezi'nin bahçesine park etmiş halde, filo numarası silinmiş, kırmızı-beyaz bir Büssing-U47D daha dururdu. İşler haldeydi. Ama kuvvet merkezinin emrine verilmişti. Troleybüsler 1984 ortalarında kaldırılınca, o da yok oldu birden ortalıktan...

Bulanık Beyin  
Akın KURTOĞLU

Kemal b
16 yıl önce - Çrş 22 Şub 2006, 01:12
79'lu İkarus Solo

Arkadaşlar; 79'lu İkarus'lar konusunda paniklememize gerek yok.34 K 0851- 34 K 0865- 34 K 0894 ve 34 K 0923 plakalı  solo İkarus'lar hala plaka kayıtlarında mevcut.

Kemal b
16 yıl önce - Çrş 22 Şub 2006, 01:45

91'li İkarus körüklülerde (İK 280.67) fire sayısı 3'e yükseldi:

91-841
    91-876
    91-906

En son Kemal b tarafından Pts 19 Şub 2007, 21:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Çrş 22 Şub 2006, 01:50

1979 (1980?) model Mercedes-0302-12RST modellerinden de elde halen var (En basitinden Fatih Belediyesi'nin hizmetinde açık yeşile boyalı 2 adet var). Kemal b bunların kayıtlarını tutmaktaydı bir aralar... Bense hemen hergün bu ikisine de rastlıyorum...  

Akın KURTOĞLU

Mert Keski
16 yıl önce - Çrş 22 Şub 2006, 01:59

Alıntı:
91'li İkarus körüklülerde (İK 280.67) fire sayısı 4'e yükseldi:

Kasım ayında Nurtepe'de yakılan 91-836'yı da unutmayalım.

Kemal b
16 yıl önce - Çrş 22 Şub 2006, 02:02

Alıntı:
1979 (1980?) model Mercedes-0302-12RST modellerinden de elde halen var (En basitinden Fatih Belediyesi'nin hizmetinde açık yeşile boyalı 2 adet var).

Akın Bey;
Benim kayıtlarımda 34 RY 074 ve 34 RY 078 plakalı 2 adet açık yeşile boyalı Man 83 solo mevcut.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM